Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

tommiberry 23:23, 17 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Nikt nie odpowiada na moje pytania i watpliwosci wiec wzialem sie dzisiaj i okolo 150m2 trawnika załozylem od nowa przy uzyciu glebogryzarki.
Mam tylko pytanie czy warto teraz dac jakiegos nawozu na te nasiona? jesli tak to jaki polecacie?

tommiberry 23:26, 17 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Tomason napisał(a)
Witam Wszystkich,


5) 10 dni od wymiany podłoża siew trawy Barenbrug universal

Pozdro


Zalozylem caly trawnik na tej trawie i rezultaty masz jak na powyzszych moich postach. Nie wiem czy to wina samych nasion ale chodza plotki ze nie jest to dobra mieszanka na polskie warunki. Tak czy inaczej kolejny juz worek kupilem Barenburg Trawnik Polski. Jdnak tutaj bede wiedzial dopiero za pare tygodni bo posialem to dzisiaj. pozdro
Gardenarium 08:44, 23 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
tommiberry napisał(a)
Nikt nie odpowiada na moje pytania i watpliwosci wiec wzialem sie dzisiaj i okolo 150m2 trawnika załozylem od nowa przy uzyciu glebogryzarki.
Mam tylko pytanie czy warto teraz dac jakiegos nawozu na te nasiona? jesli tak to jaki polecacie?



Nie, nie warto teraz. Po drugim koszeniu jak trawa będzie słaba to podnawozisz. Teraz nie ma takiej potrzeby, bo co będziesz nawoził. gołe nasiona???
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:46, 23 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
krzychoo900 napisał(a)
Witam
Wczoraj zacząłem po pracy walczyć z przygotowaniem ziemi pod trawnik. I teraz mam problem bo okazuje się że po glebogryzarce którą wczoraj użyłem okazało się że wydarłem spod ziemi sporą ilość kamieni.... Nawoziłem ziemię z różnych źródeł, i mam nadzieję że w tym miejscu w którym wczoraj zacząłem jest ich najwięcej.... Nie wiem jak skutecznie wygrabić te kamienie, żeby mi później nie wychodziły z ziemi???
Wczoraj przegrabiłem ten spory kawałek wyzbierałem te większę i mniejsze kamienie - oczywiście te mniejsze nie wszystkie.... I nie wiem co teraz robić czy zwałować i brać ostre metalowe grabie i znowu grabić i to co złapię zebami to wyciągać czy nie wałować tylko ciagle grabić??? Póżniej mam zamiar przypruszyć tą ziemię czystą ziemią i do sznurka w strone ogrodzenia wypoziomować długą poziomicą.... I nie wiem czy robić to odrazu czy iść na nastepną część trawnika i jak cały w koło oblecę to wtedy tutaj troszeczke ta ziemia się ustabilizuje i dopiero wtedy przed samym siewem przypruszyć i równać do deski/poziomicy???

i jeszcze nie wiem czy nie będzie to problemem jak tak naprawdę to wygrabię tylko z górnej warstwy te kamienie.....??


Zebrać z wierzchu, te co pod ziemią - mogą zostać. O ile noże wertykulatora ich potem nie zaczepią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hamster 08:14, 26 kwi 2018

Dołączył: 26 kwi 2018
Posty: 16
Witam serdecznie. Jestem kompletnie zielony w kwestii siania trawników i w ogóle ogrodnictwa.

Ale z racji tego, że w obecnym miejscu zamieszkania posiadam 50m2 ogródka, postanowiłem posiać tam ładną trawę. A ponieważ mam rownież baaaaardzo długi taras, to chciałem go przyozdobić jakimiś kwiatkami w doniczce. Kwiatki na dzień dzisiejszy, to rzecz drugorzędna. Na pierwszy ogień poszedł trawnik.

Ponieważ ogródki są częściami mieszkań najniższego piętra, na nowo powstałym osiedlu, postanowiłem przekopać ziemię. Znalazłem w ten sposob wiele ciekawych rzeczy typu gwoździe, cegły, wielkie kawałki gałęzi, kamienie, jakies metalowe elementy zapewne wyrzucone w trakcie stawiania budynku. Kamieni jest tam zatrważająca ilośc.

Największe zebrałem, teochę mniejsze też, ale nie wszystko się udało wyłuskać. Przekonywałem i grabili ziemię kilkadziesiąt razy. Następnie dokupiłem kilkanaście worków ziemii pod trawnik i zwalcowałem wszystko. Rozsiałem dwa pudełka nasion (jedno pudełko na 50m2), jeszcze raz wszystko zwalcowałem i nawodniłem. Przez tydzień regularnie nawadniałem ziemię (akurat były to bardzo ciepłe dni).

Pierwsze co wyrosło, to chyba resztki starej trawy. Podniosła się bardzo szybko. Natomiast z moich nasion zaczęło coś rozsnąc kilka dni temu. I teraz mam pytanie, ponieważ trawa rośnie bardzo nierówno, a niektóre nasiona leżą i nic z nich nie wyrasta. Nie wiem, czy mam jeszcze czekać, czy dokupić nasion i dosiać? Na dzień dzisiejszy trawnik wygląda tak.



Będę wdzięczny za podpowiedzi. I ostrzegam, że to dopiero początek moich pytań
tommiberry 11:19, 26 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Wg.mnie spokojnie czekaj. W mieszankach nasion masz nasiona ktore wschodza szybciej i pozniej. Mowi sie za taki trawnik nalezy regularnie nawadniac przez dbry miesiac. Podobno czesto ludziom wschodzi trawnik i przestaja nawadniac i wtedy marnuja sie te inne rodzaje traw ktore wschodzą wolniej.

Ja u siebie z 2 tyg temu robuilem to samo co ty-narazie czekam. Dosiac zawsze zdazysz...tak mi sie wydaje.

Ale najlepiej jak sie Gardenarium wypowie.
matys84 16:10, 26 kwi 2018

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
Kup sobie zraszacz bijakowy. spokojnie ogarnie ci cały teren. Najwazniejsze teraz to utrzymywanie stałej wilgotności.
Gardenarium 21:19, 26 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Hamster - trawnik wygląda tak, jak powinien wyglądać, nie wszystkie gatunki traw wschodzą w jednym czasie, czekaj, podlewaj, nie dosiewaj.

Czytaj

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hamster 21:45, 26 kwi 2018

Dołączył: 26 kwi 2018
Posty: 16
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Martwiłem się, że może nie wszystkie nasiona wykiełkują. Nawadnianie jest regularne. Przy cieplejszych dniach trzy/cztery razy. Dzisiaj akurat całe popołudnie kropilo z nieba, więc wody chyba wystarczyło.
Gardenarium 11:49, 29 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na pewno. Niektóre gatunki traw wschodzą po 3 tygodniach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies