Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Moralez 11:13, 29 cze 2018

Dołączył: 08 maj 2018
Posty: 8
Oto zdjęcia trawnika

.
Gardenarium 21:19, 29 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zagłodzony, zachwaszczony, suchy.
Saletra amonowa, woda, woda woda.
Koszenie i będzie zieloniutki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 03:04, 30 cze 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587

Jak czytam ten wątek, to tutaj dobry kabaret odstawiacie z tymi trawnikami

Tysiące kombinacji, a efekty widać na fotkach.
Najlepiej sprawdza się stary sprawdzony sposób. Obornik, kompost i systematyczne koszenie na 4 cm.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
marleyy 07:48, 30 cze 2018

Dołączył: 31 lip 2017
Posty: 15
To ja może trochę z innej beczki bo pewnie wszyscy piszą z jakimis problemami w zeszłym roku zakładałem trawnik i oczywiście jak większość miałem mega problem z chwastami (chwastnica), z kolei zima wymrozila trawę tak że myślałem że już nic nie odbije...a jednak dzięki Ogrodowisku i poradom Danusi trawnik wygląda pięknie i cieszy oko! Faktycznie najważniejsze sa 3 rzeczy.. nawóz, podlewanie i koszenie dzięki!!
Gardenarium 21:25, 30 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tym roku susza straszna, ale dzięki podlewaniu udaje się utrzymać trawniki w zieloności, a jak ktoś nie ma czasu albo wody (bo studnia słaba) to straszne, bo trzeba patrzeć jak wysycha

Odnośnie nawożenia, Waldek stosuje wyłącznie naturalne nawożenie, to najlepsze dla ogrodu, ja ostatnio zastosowałam jako regenerację suchego trawnika dużo kompostu, ale pod kompost dałam jeszcze nawóz wieloskładnikowy. Trawa była słaba, pod namiotem foliowym. Do kompostu dodałam nasion, teraz leję wodę. Zielony już się zrobił, ale jeszcze nie rośnie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 23:46, 30 cze 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Gardenarium napisał(a)
W tym roku susza straszna, ale dzięki podlewaniu udaje się utrzymać trawniki w zieloności, a jak ktoś nie ma czasu albo wody (bo studnia słaba) to straszne, bo trzeba patrzeć jak wysycha

Odnośnie nawożenia, Waldek stosuje wyłącznie naturalne nawożenie, to najlepsze dla ogrodu, ja ostatnio zastosowałam jako regenerację suchego trawnika dużo kompostu, ale pod kompost dałam jeszcze nawóz wieloskładnikowy. Trawa była słaba, pod namiotem foliowym. Do kompostu dodałam nasion, teraz leję wodę. Zielony już się zrobił, ale jeszcze nie rośnie.

Ja to wiem i Ty to wiesz Danusiu, iż naturalna uprawa ogrodu przynosi wspaniałe i oczekiwane przez nas rezultaty ale muszę dodać, że wymaga to od nas trochę wiedzy ogrodniczej i niestety poświęcenia dużo więcej czasu niż w uprawach konwencjonalnych.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ElzbietaFranka 23:56, 30 cze 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
waldek727 napisał(a)

Tysiące kombinacji, a efekty widać na fotkach.
Najlepiej sprawdza się stary sprawdzony sposób. Obornik, kompost i systematyczne koszenie na 4 cm.



Masz wyjątkowe szczescie, ze krety sie nie zlecialy, chyba, ze masz pod spodem siatme.
Tez tak zrobilam, kompost, obornik jak przyjechałam za tydzien to trawnika nie poznalam.
Dawka piorunujaca, ale trzeba bylo kreta pogonic i ziemie przewalcowac.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
waldek727 14:47, 01 lip 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
ElzbietaFranka napisał(a)

Masz wyjątkowe szczescie, ze krety sie nie zlecialy, chyba, ze masz pod spodem siatme.
Tez tak zrobilam, kompost, obornik jak przyjechałam za tydzien to trawnika nie poznalam.
Dawka piorunujaca, ale trzeba bylo kreta pogonic i ziemie przewalcowac.

Nie przypisywałbym tego szczęściu. Siatki nie mam ale gleba przesiąknięta jest wrotyczem. Krety, a zwłaszcza chrabąszcze majowe nie znoszą zapachu olejków eterycznych które zawiera wrotycz.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Aneta101 15:17, 01 lip 2018

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 20
Witam, cztery tygodnie temu posialiśmy trawę i dramat mamy z lebiodą ta rośnie dużo lepiej niż trawa , nie wiemy co z tym robić. Czy plewić i chodzić po tej małej trawce, ale to chyba walka z wiatrakami bo masę małych lebiodek wybija się z pod ziemi. Poza trawnikiem na skarpie nie przykrytej geowłókniną powstał dywan z lebiody ale to zamierzamy wyrwać, pytanie co zrobić z trawnikiem? Proszę poradźcie co z tą plagą lebiody zrobić
Gardenarium 20:59, 01 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kosić albo wyrywać. Na tę chwilę nic innego nie możesz robić, to albo to.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies