Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

wacion 15:21, 13 kwi 2020

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
A_gawa napisał(a)


Być może jest to chwastnica, która zabija zwykłą trawę. Wyszukaj w necie zdjęcia i porównaj. Może to ona - wredna z niej baba.


Wredna to ona jest ale wystarczy puma universal i po chwastnicy....
A_gawa 15:25, 13 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
wacion napisał(a)


Wredna to ona jest ale wystarczy puma universal i po chwastnicy....



Dziękuję za podpowiedź. Przed świętami posiałam ponad 80m i nie wiem czy chce mi się ręcznie ją wyrywać.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Karolina231 17:34, 18 kwi 2020

Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 14
Witam, proszę o poradę i odpowiedź dlaczego trawa pod drzewem magnolii, dość sporej robi się coraz rzadsza, taka wyliniała? Podejrzewam, że drzewo zabiera wodę, ale akurat w tym miejscu podlewamy częściej i obficiej. Czy jest jakaś rada na to? Najchętniej wycięłabym drzewo w cholerę, bo tylko kłopot z nim...
Konrad543 19:30, 23 kwi 2020

Dołączył: 23 kwi 2020
Posty: 1
Witam wszystkich użytkowników forum. Przeczytałem większość wpisów w tym wątku i mimo to mam kilka pytań odnośnie zakładania trawnika. Trawnik ma służyć przede wszystkim do rekreacji i przydomowego grania w piłkę przez dzieci.

Teren jest po budowie domu. Nie została ona co prawda skończona, ale w miejscu gdzie ma być trawnik już nic nie będzie się działo. Z tego powodu chcę już teraz wysiać trawę, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się chwastów.

Mimo terenu pagórkowatego (okolice Nowego Sącza) działka jest płaska. Trawnik w sumie będzie miał pow. około 10 arów.

Jesienią ubiegłego roku teren został wyplantowany koparką, dokładnie wysprzątany a miejsca ubytków uzupełnione humusem. Teraz na wiosnę jeszcze raz była koparka, żeby poprawić to co przez zimę się uleżało. Nie wiem jaka dokładnie jest gleba, ale wcześniej uprawiana na niej była pszenica na przemian z ziemniakami i łąką na sianokosy. Od kilku lat nic nie było uprawiane. Działka regularnie koszona.

Tydzień temu opryskałem to co wyrosło przy użyciu środka Orkan 350SL. I teraz nie wiem co powinienem zrobić i kiedy...
Czy skosić to co pozostało i po zebraniu wszystkiego "poruszać" podłoże przy użyciu glebogryzarki czy wystarczy wybronować... czy może tylko zagrabić i od razu wysiać trawę?
Rolnik z okolicy zaproponował, że może mi to zradlić lub wertykulatorem rolniczym przejechać, tylko sam nie wiem co będzie najlepsze na tym etapie?

Kolejna sprawa to jaką trawę zastosować? Teren jest odsłonięty i nasłoneczniony. Szukając kompromisu głównie cenowego myślałem o:
Planta: Super Trawnik lub Super Wembleyka
Roens Nasiona: Słoneczna, Angielski Stadion lub Gazon
Graminex Universal, Sportowa lub Wembley
ewentualnie jeszcze "Trawy z Iławy" bo to ten sam producent co Graminex.

Proszę was bardzo o pomoc i jakieś wskazówki, bo im więcej zagłębiam się w temat tym mniej wiem.

Z góry dziękuję.
Kodzak 23:11, 27 kwi 2020

Dołączył: 09 kwi 2020
Posty: 6
Dobry wieczór.
Dziękuję Pani Danusi za dobre rady.
Po mału wychodzę na prostą Trawnik został skoszony nisko, posypałem ziemią do trawników i na początku kwietnia posypałem nawozem.
Od razu widać że siewnik kołowy poszedł do śmieci i efekty widać gołym okiem.
Pewnie jeszcze parę nawożeń minie nim wyrównam "łaciatą krowę" .
Mam jeszcze parę miejsc jak na ostatnim zdjęciu poniżej i zastanawiam się jednak czy nie dosiać w tych miejscach?




Zapomniałem jeszcze zapytać trawnik ma około 7 miesięcy i męczą mnie takie coś jak na zdjęciu poniżej. Moge to czymś popryskać czy na razie wyrywać ręcznie?

aga55 23:20, 29 kwi 2020


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Kodzak napisał(a)

Zapomniałem jeszcze zapytać trawnik ma około 7 miesięcy i męczą mnie takie coś jak na zdjęciu poniżej. Moge to czymś popryskać czy na razie wyrywać ręcznie?

Sądząc po zabawkach, masz małe dzieci, więc nie pryskać. Wyrywać
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
QbaH 05:03, 30 kwi 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
Witam,
4 kwietnia założyłem trawnik z siewu (Kiepenkerl Gala Dark Green).
Ziemia była dwukrotnie czyszczona, raz przed zimą 2019/2020 (wyrwane wszelkie chwasty, ziemia przejechana dość głęboko glebogryzarką, teraz dwa tygodnie przed sianiem ponownie taka sama praca plus wynoszenie kamieni i brył ziemi.

Nasiona trawy zostały zwałowane i przysypane torfem odkwaszonym.

Od tego czasu była regularnie zraszana wodą, raz a czasami dwa razy dziennie.
Około dwa tygodnie temu pojawiły się pierwsze źdźbła trawy, od tego czasu rośnie sobie powoli (kwestia za niskiej temperatury) jednak przy okazji wyszły niesamowite ilości koniczyny (chyba, bardzo podobne do koniczyny), które dominują wschodzącą trawę.
Czy jest możliwość żeby w mieszance były jakieś lewe nasiona? Napisałem już do sklepu z którego kupiłem nasiona, myślałem, że jak lepsza/ droższa mieszanka to ryzyko syfu w niej będzie mniejsze. Najbardziej martwi mnie to, że wcześniej miałem tutaj różne chwasty, ale koniczyny nie było, na pewno nie w takiej ilości, po pierwszym czyszczeniu przed zimą do wiosny chwastów wzeszło tyle co nic.
Jest możliwość żeby teraz coś z tym zrobić?
Boję się, że zanim trawa wzejdzie koniczyna zdominuje wszystkie gatunki trawy.
asmach 11:58, 30 kwi 2020


Dołączył: 30 kwi 2019
Posty: 16
Witam. Chcę posiać trawę na moim ogródku dzialkowy. Ziemię mam powyżej ph 8. Czy przed siewem sypnąć tylko siarczanem amonu czy np jeszcze azofoską? Dodam że ziemię mam przekopaną i już oczyszczoną z chwastów. Pozdrawiam
MaciejC 00:51, 15 maj 2020

Dołączył: 15 maj 2020
Posty: 1
Dzień dobry. Od dłuższego czasu śledzę ten wątek. Mam dylemat dotyczący zakładania nowego trawnika. Trawnik ma być założony pod 15 letnimi świerkami. Zdaję sobie sprawę, ze może to być walka z wiatrakami, chcę jednak spróbować.
Gałęzie drzew są przycięte na wysokość ok. 5 metrów.
Teren został oczyszczony z igliwia - było tego Ok 5 cm.
Stan na dziś:
Ziemia rodzima - ph 5
Nawieziony humus z pola uprawnego grubości ok. 15 cm - ph 7
Przesiany torf z próchnicą ok. 20 cm - pH 6

Wszystkie warstwy zostaną wymieszanie glebogryzarką, choć obawiam się wyciagnięcia korzeni drzew.

Po tych zabiegach oczywiście kolejne wygrabienie, wałowania itp.
Przed sianiem trawy zostanie zamontowany system nawadniania.

Czy dodawać do takiego gruntu domieszkę piasku?

Będę wdzięczny za wszelkie porady.
Martini28 09:25, 15 maj 2020

Dołączył: 12 maj 2020
Posty: 2
Dzien Dobry,
10dni temu wysiałam trawnik Watersaver Barenbrug,
Trawa została wysiane na glinę + 10cm ziemi trawnikowej z 15% torfu.
Dodatkowo nasiona zostały przykryte cienka warstwa torfu.
Niestety przez wiatry, cześć torfu została wywiana i powstały placki bez torfu.
Obecnie trawa mi wschodzi, ale mam wrażenie ze tylko w miejscach gdzie ten torf sie ostał.
Czy uzupełnić torf w gołych miejscach?
Czy nic się stanie nasionkom wysianym 10dni temu?

Dziękuje za odp

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies