Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

aga55 13:07, 15 maj 2020


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Martini28 - czy ktoś Ci polecił taką mieszankę na glinę?
Może poczytaj tutaj Trawnik na glinie - podłożu gliniastym, glebie twardej, zbitej.
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
Martini28 18:43, 15 maj 2020

Dołączył: 12 maj 2020
Posty: 2
aga55 napisał(a)
Martini28 - czy ktoś Ci polecił taką mieszankę na glinę?
Może poczytaj tutaj Trawnik na glinie - podłożu gliniastym, glebie twardej, zbitej.


Trawa podyktowana duża dzialka i brakiem nawadniania.
Ale pytanie czy dosypywania torfu po 10dniach od wysiania ma sens?
asik001 11:05, 20 maj 2020

Dołączył: 20 maj 2020
Posty: 17
Witam
Przygotowujemy ziemię prawie od 2 miesięcy do zasiania trawy. Śmieci, chwasty, kamienie usunęliśmy. Dowieźliśmy piasku, ziemi i kompostu. Wszystko wymieszaliśmy. Teren równaliśmy, grabiliśmy i wałowaliśmy. Teraz czekamy na chwasty które wzejdą z nasionek z ziemi, żeby je usunąć i zasiać trawę. I teraz pytanie - jak duże muszą być żeby je efektywnie usunąć? Bo urosło ich dużo na całym terenie ale na razie to takie drobne niteczki które przy próbie wyrwania się urywają...
Po polaniu octem wszystko ładnie się wypala i znika - tylko czy w takich miejscach potraktowanych octem trawa wzejdzie?
Gardenarium 07:47, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mwaksmanski napisał(a)
Witajcie
Dziś mija 3 tydzień po siewie. Trawa była zerwana, teren wyrównany, wałowany, zasiany siewnikiem trawą Diana. Jak oceniacie stan aktualny trawy?


Nie jest źle, trawa się zagęści, jeśli będą dziury po 3 koszeniu, zrobisz dosiewki w łysych miejscach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nowy 13:27, 25 maj 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 3


Witam mam problem z trawnikiem,trawa safari najlepsze trawy z iławy, wymiana dwa miesiące temu,wygląda tak jak na zdjęciu, ziemia była nawieziona, przesiana. Trawa regularnie podlewana. Pytanie co poszło nie tak? Czy kiepskie nasiona czy popełniłem gdzieś błąd? Co robić? Przekonać i siać od nowa? Z góry dziękuję za pomoc.
Nowy 13:30, 25 maj 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 3



Natomiast w tym miejscu trawa ma miesiąc od wysłania,z bliska pojedynczych kiełków jest bardzo dużo ale nie wiele się z nimi dzieje,są ale nie idą w górę.
Nowy 13:37, 25 maj 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 3



To są zdjęcia mojej trawy którą ma dwa miesiące.
Maciek_ 18:20, 25 maj 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 1
Witam
25/04 siałem trawę, użyłem do tego nasion na macie celulozowej w składzie jak na zdjęciu. Podłoże gliniasto piaszczyste przekopane z obornikiem w granulkach na jesieni w zeszłym roku, w marcu wymieszane glebogryzarką z torfem odkwaszonym (nie używałem nawozów mineralnych przed siewem). Trawa wzeszła po okolo 14 dniach (podlewana 2x dziennie 6 i 17, aby miała zawsze wilgotno) teraz ma 6-7 cm i wszystko byłoby ok, lecz dzisiaj zauważyłem pojedyńcze miejsca gdzie trawa zmieniła kolor jak na ostatnim zdjęciu
Proszę o doradzenie co jest nie tak oraz wskazówki co robić
Marcin911 12:40, 26 maj 2020

Dołączył: 28 gru 2019
Posty: 10
Witam serdecznie
Mam poważny problem z przygotowaniem ziemi pod trawnik. Powierzchnia trawnika to 70m2. Problem polega na tym że po położeniu kostki brukowej uzupełniłem braki ziemią przywiezioną, zebraną z pewnej budowy. Wydawałoby się idealne rozwiązanie ponieważ rodzimy grunt był bardzo piaszczysty i przepuszczalny, po polaniu wodą był jak popiół, wszystko spływało po wierzchu. Nawieziona ziemia to sporo czarnej ziemi z bryłami (max jak dwie pięści) gliny. Przesiałem rozbijając jednocześnie glinę na drobne bryłki. Uzupełniłem ziemię, zrobiłem osobiście system nawodnienia, siatka na krety, wymurowałem obrzeża i idealnie wyrównałem tą ziemię pod trawnik. Wydawało się że będzie bajka. Warstwa ziemi z domieszką gliny fajnie będzie magazynowała zapas wody. Miałem zamiar kupić gotową mieszankę ziemi z nasionami trawy którą producent zaleca rozciągnąć na grubość ok 3 cm i delikatnie uwałować. Kupiłem ostatnio kwasomierz i wyszło że ta ziemia ma ph około 7,5 lub nawet więcej. Kolor płynu zielononiebieski. Nie wiem teraz co dalej. Czy wystarczy jak rozsypię te 3cm dobrej ziemi z nasionami czy może przed rozsypaniem jej podsypać saletry amonowej żeby nieco zakwasić to podłoże i wzbogacić azotem. Nie wiem czy ta ziemia posiada i jak dużo składników mineralnych i czy moja praca i trawa nie pójdą na marne.
harvy 16:51, 31 maj 2020

Dołączył: 31 maj 2020
Posty: 2
Maciek_ napisał(a)
Witam
25/04 siałem trawę, użyłem do tego nasion na macie celulozowej w składzie jak na zdjęciu. Podłoże gliniasto piaszczyste przekopane z obornikiem w granulkach na jesieni w zeszłym roku, w marcu wymieszane glebogryzarką z torfem odkwaszonym (nie używałem nawozów mineralnych przed siewem). Trawa wzeszła po okolo 14 dniach (podlewana 2x dziennie 6 i 17, aby miała zawsze wilgotno) teraz ma 6-7 cm i wszystko byłoby ok, lecz dzisiaj zauważyłem pojedyńcze miejsca gdzie trawa zmieniła kolor jak na ostatnim zdjęciu
Proszę o doradzenie co jest nie tak oraz wskazówki co robić


Maciek - ta Twoja trawa wygląda super, możesz proszę napisać jaki to rodzaj i producent?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies