Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 16:32, 21 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brix0n napisał(a)
Witam. Kiedy można wysiac trawnik. Jeszcze są przymrozki a teren już praktycznie mam przygotowany. Planuje rzucić troszkę nawozu przed sianiem. Ile dni przed siewem rozrzucic nawóz?


Trawnik sieje się gdy temperatura gleby będzie powyżej 12 stopni. Gleby... nie powietrza, inaczej nasiona będą jedynie leżeć i nie wzejdą. Efekty będą żadne. Dlatego z tym nie spiesz się, czekaj do końca kwietnia lub maja. Trawnik szybko wzejdzie wtedy. Odnośnie siana nawozem przedsiewnie - ja nie jestem zwolenniczką tego dlatego nie doradzę.

Poczytaj ten wątek od początku i artykuł podlinkowany na 1 stronie https://www.ogrodowisko.pl/watek/526-zakladanie-trawnika-z-siewu-trawnik-z-siewu .
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piotr91 06:20, 27 mar 2021

Dołączył: 27 mar 2021
Posty: 1
Dzień dobry. Właśnie jestem w trakcie zakładania nowego trawnika z siewu. Etap na którym jestem to przekonanie terenu. Zbadałem ziemię w celu sprawdzenia jakie ph ma gleba, niestety jest zasadowa wskazuje mi na zielonym polu. W takim przypadku co musiałbym zrobić aby gleba miała ph dobre pod trawnik?
Gardenarium 20:58, 28 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przekopać próchnicę kwaśną z torfem kwaśnym celem obniżenia pH.
Napisałeś etap to "przekonanie terenu" a więc "przekopanie" czy raczej "przygotowanie " terenu???
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 22:50, 07 kwi 2021


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
sabalka napisał(a)



Jeśli masz ciężka glebę polecam zrobić na wiosnę aeracje
Wiosenna pielęgnacja
Biohumus 20 kg na 100 m2;
Mączka bazaltowa 5-10 kg na 100 m2;
Zeolit 0,5 kg m2 przy istniejącym trawniku. 50 kg/100 m2
Piasek do piaskowania 450 kg/100 m2.
Tu masz mój zestaw który stosuje u klientów
Pozdrawiam


Sabalka.
Jak już robisz ,,kopiuj - wklej", to przynajmniej się pod tym nie podpisuj.
Są to idealnie te same proporcje substancji organicznych, które można znaleźć w moich publikacjach na innej grupie poświęconej trawnikom ozdobnym. Co do samej treści tu zamieszczonej nie mam nic przeciwko temu ponieważ ,, Ogrodowisko" jest moim miejscem od dawien dawna, a i o biohumusie, zeolicie, mączce bazaltowej czy top-dressingu też już tu pisałem.
Zainteresowanym top-dressingiem przy tej okazji przypomnę, że na trawniki stosujemy wyłącznie piasek kwarcowy lub rzeczny płukany o granulacji 0,5 - 0,8 z górną tolerancją do 1,5 mm
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Selir87 21:46, 12 kwi 2021

Dołączył: 12 kwi 2021
Posty: 2
Witam wszystkich,

chciałabym Was prosić o pomoc w poniższej kwestii.

Mam trawnik około 250 metrów założony 2 lata temu. W trawnik niestety wdał się perz a także brzydko kępami rozrosła się życica. Aby się ich pozbyć psiknęlam trawnik Leopardem 10 dni temu. Mój plan jest taki żeby po zimie zrobić wertykulację i areację i dosiewkę trawy- kupiłam już kostrzewę czerwoną. Pytanko ilę naprawdę muszę czekać z dosiewką? W instrukcji jest napisane, że 6 tygodni, Le to strasznie długo. Na kostrzewę niby leopard ma nie działać,więc może szybciej? Trawnik teraz mam w kiepskim stanie, chce szybko doprowadzić go do ładu.
wacion 14:50, 13 kwi 2021

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
02.04 to nie czas na opryski - zimno, ciemno - chwasty nie rosną, słabo pobierają oprysk i może być problem z efektami.
Selir87 22:32, 13 kwi 2021

Dołączył: 12 kwi 2021
Posty: 2
To mój 2 oprysk na 1 liścienne, 1 był we wrześniu fosilade forte. Teraz Leopard no i faktycznie efektu nie ma, chociaż chciałam się głównie życicy pozbyć, perzu już raczej nie ma.
sarenka 14:41, 14 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Chciałabym się dopytać o coś... mianowicie trawnik ma dużo mchu ( w nasłonecznionym miejscu), czy po weertykulacji jest sens jeszcze sypać wapnem i zrobić też dosiewke?
A może posypać taki trawnik mączka bazaltową też?
Ogólnie są też pędraki nie wiem czy takie trawnik da się uratować, ale spróbować bym chciała....
____________________
Magda W samym sloncu
Ruki 14:57, 16 kwi 2021

Dołączył: 16 kwi 2021
Posty: 1
Witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu przeglądam forum i chciałbym prosić o pomoc w doborze mieszanki traw do siewu.
Znalazłem taki oto skład.
1. Życica trwała, odm. Grilla, 10%
2. Wiechlina łąkowa, odm. Miracle - 10%
3. Kostrzewa czerwona, odm. Olivia - 10%
4. Kostrzewa czerwona, odm. Grobla - 20%
5. Wiechlina łąkowa, odm. Conni - 10%
6. Życica trwała, odm. Taya - 20%
7. Kostrzewa czerwona, odm. Livista - 10%
8. Życica trwała, odm. Bokser - 10%

Co sądzicie
Pozdrawiam Łukasz
Brix0n 09:14, 19 kwi 2021

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Czy ktoś siał już trawę? Jeśli tak to jakie efekty i jakie temperatury w okolicy? U mnie się chwasty wybijają a deszcz pada i nie ma jak posiac i zwalcowac...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies