Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zamieszkać w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Zamieszkać w ogrodzie

Gardenarium 23:50, 09 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Narzekasz na brak kasy, stąd graby. Nie muszą być graby przecież. Ja nie sadzę w zasadzie grabów, wolę zimozielone. Ale lubię graby i sobie bym posadziła. Tylko jeden żywopłot posadziłam może.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 23:54, 09 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
wolę kawałkami i poczekać jeśli warto miałam wątpliwości czy "z lewej" może być niski na ok 1,7m max cis docelowo a z prawej serby ?
Cis taki bardziej elegancki dla mnie...
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
magdaw 23:55, 09 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
A tak w ogóle to dziękuję raz jeszcze doceniam naprawdę i obiecuję poprawę z tym doborem gatunków...
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
AgaeM 09:47, 10 gru 2015


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Pozdrawiam. Podziwiam domek i wspanialy taras.
____________________
szałwie czy lawendy
AnnaCh 10:17, 10 gru 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Hej, wpadłam od iwki zobaczyć te metry okien I faktycznie robią wrażenie
Pozwolisz, że będe zaglądała co tam kombinujesz, bo z ogrodem to chyba jesteśmy na podobnym etapie
Pozdrawiam.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
magdaw 10:40, 10 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
spałam dziś krótko ale rano stwierdzałam uwaga "oczywista oczywistość" że mam kilka takich typów które posadziłam ( bo np. dostałam) i ich nie lubię więc je wywalę bez żalu jak mówi szefowa... może nie wywalę ale oddam innym!
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Iwcia 16:29, 11 gru 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Witaj, wpadłam z wizytą. Piękny dom. Ogród też będzie... czasem trzeba poczekać na objawienie, albo jaką złotą myśl i potem się jakoś porządkuje w głowie.
____________________
Mój przyszły ogród
Jana 17:29, 11 gru 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Piękny dom
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Kasya 17:46, 11 gru 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42175
magdaw napisał(a)
Nowe zdjęcie dla Danusi i dla was oczywiście:

Przykro mi że tak ale mam w hotelu ograniczone możliwości. 1 kratka to 1 mb działka to 32 x 35 m, ścieżki granit taki jak u Danusi a przed garażem to płyty Libet maxima w kolorze grafit jak narysowałam w takim układzie.
to co długopisem to rośnie czerwone to plany proszę o konkretne uwagi i za wszystkie z góry dziękuję!
Kopiuje opis bo pewnie nikt nie pamiętam co tam upchałam:
ooo to pienne sczepione migdałki na wysokości ok 1.20 m, M oznacza planowaną jeszcze nie posadzoną Magnolię, ten narożnik pd-wschodni planowałam choina kanadyjską obsadzić.
AAA- to 3 rozplenice
o1-klon czerwony
o2 - glediczja
o3 - ambrowiec
o4 - planowane 3 obok siebie marikeny
05 - planowany grujecznik i jeszcze jest
o6 - buk fastigata wąski zielony
PPPP - to 4 perukowce czerwone
B-to 8 berberysy
T - 4 tawuły
za 05 posadziałam derenie sibrica ale to już nie jest na przeciw tarasu i za bukiem rosną pęcherz nice diabolo
CO do frontu wiem ze Danusia nie poleca katalp ale mój maż bardzo je tam chciał mamy obok ogrodnictwo gdzie rosną i sa piękne co roku.


no nie wiem...

skoro na caly tyl dzialki bedzie widok z tarasu to moze sprobuj ten obszar podzielic np na 3 czesci:
prawy naroznik+ prawa strona tyłu
srodek
lewy naroznik+lewa strona tyłu

i stworzyc tam jakies kompozycje ? moze jakas symetria ?

bo tak pojedyncze drzewa roznych gatunkow...jakos srednio to bedzie wyglądało chociaz drzewa ładne
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ewsyg 18:02, 11 gru 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Magdo. Masz trudny orzech do zgryzienia. ciekawa jestem Twojego ogrodu, jaki on w końcu będzie. Pisałaś, że lubisz białe ostróżki, więc nimi Cię witam. Ja też kocham kwitnące rośliny i angielskie ogrody
Pozdrawiam Ewa

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies