Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zamieszkać w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Zamieszkać w ogrodzie

Karol99 23:01, 09 gru 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
magdaw napisał(a)
Nowe zdjęcie dla Danusi i dla was oczywiście:

Przykro mi że tak ale mam w hotelu ograniczone możliwości. 1 kratka to 1 mb działka to 32 x 35 m, ścieżki granit taki jak u Danusi a przed garażem to płyty Libet maxima w kolorze grafit jak narysowałam w takim układzie.
to co długopisem to rośnie czerwone to plany proszę o konkretne uwagi i za wszystkie z góry dziękuję!
Kopiuje opis bo pewnie nikt nie pamiętam co tam upchałam:
ooo to pienne sczepione migdałki na wysokości ok 1.20 m, M oznacza planowaną jeszcze nie posadzoną Magnolię, ten narożnik pd-wschodni planowałam choina kanadyjską obsadzić.
AAA- to 3 rozplenice
o1-klon czerwony
o2 - glediczja
o3 - ambrowiec
o4 - planowane 3 obok siebie marikeny
05 - planowany grujecznik i jeszcze jest
o6 - buk fastigata wąski zielony
PPPP - to 4 perukowce czerwone
B-to 8 berberysy
T - 4 tawuły
za 05 posadziałam derenie sibrica ale to już nie jest na przeciw tarasu i za bukiem rosną pęcherz nice diabolo
CO do frontu wiem ze Danusia nie poleca katalp ale mój maż bardzo je tam chciał mamy obok ogrodnictwo gdzie rosną i sa piękne co roku.


Ja może wypowiem się odnośnie tylu działki. Moim zdaniem jest tam wprowadzone zbyt dużo gatunków drzew i często tylko po jedna sztukę. Lepiej będzie jeśli posadzisz je grupami, tak jak właśnie planujesz posadzić marikeny. Po drugie są tu same liściaste drzewa, w zimę będzie smutno i szaro, może zrezygnuj z jakiś drzew i posadz 3 serby w kształcie trójkąta. Według mnie również na żywopłot jest posadzone za dużo gatunków i do tego liściastych które w zimę nie będę dawać osłony. To tyle co mogłem podpowiedzieć. Pozdrawiam.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
magdaw 23:06, 09 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
dzięki Karol, ale chyba posadzenie tych 3 po 3 to nie da rady zobacz na zdjęcia jakie one wielkie....
co do osłony liściastych ... właśnie sama to zauważyłam ...
propozycje ?
A co ze wschodnią strona do niej jestem przekonana jest ok?
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 23:18, 09 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie patrz co posadzone a najpierw ustal linie rabat, bo ja nie widzę, tylko kólka i prostokąciki a gdzie rabaty, gdzie trawnik?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 23:30, 09 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
no rabaty tam gdzie kropokowane linie.... z przodu 3 prostokątne i wzdłuż ogrodzenia reszta trawnik... faktycznie jak na to patrzę to nie widać..
uwaga apokalipsa estetyczna tylko tak potrafię: niebieskie to rabaty i uwaga ich linie są równoległe do granicy działki nie ma żadnych fal to tylko mój brak zdolności

____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 23:30, 09 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:33, 09 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lewy róg mi się obniżył nieco, ale wybacz. Trzeba go wyrównać.

Rabaty muszą być proste a na rabatach można artystycznie wyzywać się i sadzić nawet wężykiem, aby było tylko konsekwentnie w kolorystyce i gatunkach. Powtarzalność zalecana nawet. Rządkami nie musisz sadzić - czasem nawet hak jest potrzebny albo skos.

Ja mam tylko obserwację że masz nieznośną tendencję do wybierania dużego wachlarza akurat tego, co ja nie polecam. Ale ja tu nie mam nic do gadania, bo to nie mój ogród.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 23:40, 09 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
jednak widać kto pracuje teraz nad estetyką a kto nad weryfikacja prawną producenta karmy dla zwierzat ... Danusiu a co oznacza te kropkowanie w prawym górnym rogu? placyk? woda? I co z moim warzywnikiem obok garażu zaorałaś go?

ps poczytałam o grabach i znów mi się kolejny pomysł podoba czy one od zachodu zasłonią dom sąsiada czy lepiej serby (trochę się boję co będzie za 15 lat)...
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 23:44, 09 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie warzywnik jest w ogrodzie użytkowym czyli w rabacie. Nie mam cienkiego flamastra pod ręką do opisywania. Uciekam spać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 23:45, 09 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Gardenarium napisał(a)
Lewy róg mi się obniżył nieco, ale wybacz. Trzeba go wyrównać.

Rabaty muszą być proste a na rabatach można artystycznie wyzywać się i sadzić nawet wężykiem, aby było tylko konsekwentnie w kolorystyce i gatunkach. Powtarzalność zalecana nawet. Rządkami nie musisz sadzić - czasem nawet hak jest potrzebny albo skos.

Ja mam tylko obserwację że masz nieznośną tendencję do wybierania dużego wachlarza akurat tego, co ja nie polecam. Ale ja tu nie mam nic do gadania, bo to nie mój ogród.


naprawdę?
świadomie tylko te katalpy i glediczje( ale mam bez kolców)... a i te migdałki nieszczęsne faktycznie!, cis , limelighty, rh, berberysy sadzisz! wyszło 50:50 poprawię się...

Doradź jeszcze co z tym zasłonięciem: plan był taki wschód: cis, zachód: serby do lilii tarasu dalej cis aż do pd granicy no i pd bez planu czy walnąć te graby z 3 stron i cześć pieśni...

____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 23:46, 09 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies