Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

MirellaB 18:57, 05 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Mysza napisał(a)


Hej mi też się ta rabata bardzo spodobała
Na pewno nie chcesz takiej?????tj.skopiować.


Na tych 3 m.długości to chyba tylko 1 brzoza ewentualnie by się zmieściła.A nie możesz jej zrobić dłuższej. masz tam dużo miejsca???
Może dziewczyny jeszcze coś podpowiedzą.
Mogę spróbować Ci coś rozrysować w programie garden p., ale najpierw pomyśl czy nie zrobić dłuższej rabatty???

Dziękuję Ci za pomoc. Nie mogę dłuższej, bo dalej już rosną inne rośliny. Wygospodarowałam dodatkowo ten pusty kawałek. A jedna brzoza nie może być?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 19:06, 05 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Mysza napisał(a)
Rozrysowałam tak na szybko.

Brzoza w programie jest albo duża albo pendula.

Wstwiłam derenie i trawy.Nnie ma tam odpowiednich rozmiarów.
Wrzosy to są te kolory na dole

Musisz konkretnie wiedzieć co chcesz
Pomyśl.
Dziewczyny dobrze Ci radzą

Nie wyszło to tutaj super ale Dziewczyny Ci coś pomogą. Ja to mam za małe doświadczenie.

Dziękuję. Wiem co ma być na tej rabacie, tylko nie wiem jak to rozplanować.
30 wrzosów - 3 rodzaje po 10 szt
30 wrzośców - 3 rodzaje po 10 szt
krokusy
tulipany botaniczne
3-5 bordowych berberysów
3-5 kosodrzewinek
5 traw może niedźwiedzie futro
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mysza 19:29, 05 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Czyli rabata 3m.dł,na 2 szer???
Nie wiem jak by to wyszło z 1 brzozą.Zależy pewnie jak to się skomponuje z tym co masz po bokach. A może wstaw jakieś zdjęcie od przodu tej rabaty i tego co jest obok.
Doorenbos to chyba z 6m w koronie może osiągnąć, ale może się mylę.

Spróbuj może rozrysować to na kartce.Tak na 3 piętra.U góry Brzoza Doorenbos, potem te trawy i berberysy
I te wrzosy.
Mi brakuje wiedzy czy tyle tych wrzosów na takie metry się zmieści.Coś dużo, ale może się mylę.

Może dziwczyny podpowiedzą.???
____________________
Gosia
Mysza 19:43, 05 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Takie coś z jednym drzewem.Nie mam odpowiednich eszystkich roślin.

POd brzozą dałam czrewonego berberysa Erecta?

Musisz pokombinować

____________________
Gosia
Mysza 19:47, 05 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
A o hortensjach bukiet.nie myślałaś.Nie wiem tylko czy one na wrzosowisko dobre by były.

Ppopatrz jeszcze w ogrodach dziewczyn,Chyba coś było w ogrodzie Dominiki i u Wietrzyka i pewnie wiele wiele innych.Nie jestem pewna.Poszukaj.Ja też buszuję po ogrodach
____________________
Gosia
Iwk4 09:23, 06 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MirellaB napisał(a)

Dziękuję. Wiem co ma być na tej rabacie, tylko nie wiem jak to rozplanować.
30 wrzosów - 3 rodzaje po 10 szt
30 wrzośców - 3 rodzaje po 10 szt
krokusy
tulipany botaniczne
3-5 bordowych berberysów
3-5 kosodrzewinek
5 traw może niedźwiedzie futro

Mirella, dobrałaś ciekawie, ale na 3 metrach długości wszystko się nie zmieści.
Na każdy wrzos na rysunku zostaw kółko tak na 30 cm średnicy. jak się mylę, to niech dziewczyny mnie poprawią. 10 w rzędzie,to już masz 3 metry. 6 rzędów, to masz prawie 2 metry. 2x3 zajmą same wrzosy. A chciałabyś jeszcze berberysy, kosodrzewinę, ja bym dała jeszcze dwie trawy miskanty z tyłu i derenia, którego masz. Nie ma miejsca. Albo musisz zrobić większą rabatę, albo mniej nasadzeń. Miskanty narysuj za wrzosami jako kółko o średnicy 80 cm. Dereń urośnie, to też ok. 80 cm minimum.
A berberysy kulki, czy kolumnowe? Znalazłaś nazwę?


I jeszcze jedno. Czy mam rozumieć, ze to, co już posadziłaś, to tego nie ruszamy, nie przesadzamy, a wrzosowisko, to oddzielna rabata? Gdzie ona ma być na tym zdjęciu?
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 10:51, 06 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwk4 napisał(a)

Mirella, dobrałaś ciekawie, ale na 3 metrach długości wszystko się nie zmieści.
Na każdy wrzos na rysunku zostaw kółko tak na 30 cm średnicy. jak się mylę, to niech dziewczyny mnie poprawią. 10 w rzędzie,to już masz 3 metry. 6 rzędów, to masz prawie 2 metry. 2x3 zajmą same wrzosy. A chciałabyś jeszcze berberysy, kosodrzewinę, ja bym dała jeszcze dwie trawy miskanty z tyłu i derenia, którego masz. Nie ma miejsca. Albo musisz zrobić większą rabatę, albo mniej nasadzeń. Miskanty narysuj za wrzosami jako kółko o średnicy 80 cm. Dereń urośnie, to też ok. 80 cm minimum.
A berberysy kulki, czy kolumnowe? Znalazłaś nazwę?


I jeszcze jedno. Czy mam rozumieć, ze to, co już posadziłaś, to tego nie ruszamy, nie przesadzamy, a wrzosowisko, to oddzielna rabata? Gdzie ona ma być na tym zdjęciu?

Iwonko dziękuję Ci za pomoc. Do 1:00 rano rysowałam, rysowałam i rysowałam. Nie mam rysunku tak jak radzisz, ale trudno uczę się, najpierw przedstawię mój rysunek ten co mam. Większej rabaty nie mogę zrobić, już dodałam i tak tą rabatę i to jest ten pierwszy prostokąt od prawej strony, nic tam nie rośnie.
Berberysy chciałam bordowe, kolumnowe nie znalazłam jeszcze nazwy, z kosodrzewinki mogę zrezygnować i dać tak jak radzisz trawę, tylko nie może być trawa za duża.
Reasumując bym chciała zostawić ilość wrzosów i wrzośców, 3 berberysy bordowe i kilka trawek.
Przedstawiam mój rysunek ☺

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Karol99 11:18, 06 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Podoba mi się projekt. Ja bym zamiast tych traw "niedzwiedzie futro" dał jakieś wyższe.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Iwk4 12:19, 06 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Karol99 napisał(a)
Podoba mi się projekt. Ja bym zamiast tych traw "niedzwiedzie futro" dał jakieś wyższe.

Jestem za. Nadal myślę, ze może się nie zmieścić, ale to już zweryfikujesz wiosną w czasie ustawiania. Rysunek pokazuje dokładnie to, jak chcesz ustawić, jest dobrze
Zobacz w internecie jak wyglądają miskanty , np. Morning limght
http://sprzedazroslin.pl/szablon/zdjecia/Miskant%20Morning%20Light5.jpg
Ja bym tam choć jeden dala
Jak zrobisz zakupy i ustawisz na rabacie, wtedy będziemy debatować. Ale to już wiosną. Plan jest.
Pamiętaj, że dla wrzosów musisz kupić inną ziemię. Popytasz się przy robieniu zakupów o kwaśny torf i musisz wymieszać ze swoją. na wierzch wysypiesz pomiędzy korą.
____________________
Ogródek Iwony II
Mysza 12:32, 06 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Widzisz Mirelko dałaś radę

Plan jest, a zakupy będą i zweryfikujesz ile czego, jak madrze pisze Iwonka

Wyszło to bardzo ładnie
____________________
Gosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies