Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

MirellaB 12:44, 06 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Karol99 napisał(a)
Podoba mi się projekt. Ja bym zamiast tych traw "niedzwiedzie futro" dał jakieś wyższe.

Może zamiast kosodrzewinek i niedźwiedziego futra wyższa trawka ☺
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 12:50, 06 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwk4 napisał(a)

Jestem za. Nadal myślę, ze może się nie zmieścić, ale to już zweryfikujesz wiosną w czasie ustawiania. Rysunek pokazuje dokładnie to, jak chcesz ustawić, jest dobrze
Zobacz w internecie jak wyglądają miskanty , np. Morning limght
http://sprzedazroslin.pl/szablon/zdjecia/Miskant%20Morning%20Light5.jpg
Ja bym tam choć jeden dala
Jak zrobisz zakupy i ustawisz na rabacie, wtedy będziemy debatować. Ale to już wiosną. Plan jest.
Pamiętaj, że dla wrzosów musisz kupić inną ziemię. Popytasz się przy robieniu zakupów o kwaśny torf i musisz wymieszać ze swoją. na wierzch wysypiesz pomiędzy korą.

Dziękuję Iwonko. Myślę, że będzie ładnie☺.
Zamiast kosodrzewinek i niedźwiedziowego futra wyższa trawa ☺.
Już nie mogę się doczekać wyjazdu do szkółki niech tylko mróz odpuści. Wrzosy mają po 4,00 a wrzośce po 5,00. To chyba rozsądna cena.
A miskanty są tylko takie duże, nie ma mniejszych?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 13:22, 06 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Mysza napisał(a)
Widzisz Mirelko dałaś radę

Plan jest, a zakupy będą i zweryfikujesz ile czego, jak madrze pisze Iwonka

Wyszło to bardzo ładnie


Myślę, że będzie ładnie ☺
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Tess 13:25, 06 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
MirellaB napisał(a)

Dziękuję Iwonko. Myślę, że będzie ładnie☺.
Zamiast kosodrzewinek i niedźwiedziowego futra wyższa trawa ☺.
Już nie mogę się doczekać wyjazdu do szkółki niech tylko mróz odpuści. Wrzosy mają po 4,00 a wrzośce po 5,00. To chyba rozsądna cena.
A miskanty są tylko takie duże, nie ma mniejszych?



Zwolnij, Dziewczyno
Nie kupuj i nie sadź "jak tylko mróz odpuści". To moze być stanowczo za wcześnie.

Dlaczego chcesz niższe trawy? Miscanty dają taką zwiewność.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
MirellaB 13:40, 06 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Tess napisał(a)



Zwolnij, Dziewczyno
Nie kupuj i nie sadź "jak tylko mróz odpuści". To moze być stanowczo za wcześnie.

Dlaczego chcesz niższe trawy? Miscanty dają taką zwiewność.

Ale miscanty są za ogromne na moje 5 m, no chyba, że są też mniejsze?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
malgorzata_s... 14:01, 06 lut 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Jak to jest słoneczne miejsce a takie ma być dla wrzosów to trochę niższe trawki niż miskanty są rozplenice. Skocznie kwitną na dokładkę Plan fajny
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Iwk4 15:13, 06 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Jak to jest słoneczne miejsce a takie ma być dla wrzosów to trochę niższe trawki niż miskanty są rozplenice. Skocznie kwitną na dokładkę Plan fajny

Rozplenice tam na rabatce 2x3 się Małgosiu nie zmieszczą. Ma ktoś zdjęcie ML, żeby tu wstawić? Bo ja mojego dopiero latem sadziłam, jest taki:
Nie jest wysoki, ma ok. 80 cm wysokości.
____________________
Ogródek Iwony II
polinka 15:41, 06 lut 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Mirello zobacz jak ML ładnie rozświetla zieleń wrzosowiska

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3206-ogrodowy-powrot-do-dziecinstwa?page=208
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
MirellaB 15:51, 06 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Właśnie dziewczyny o taką trawę by mi chodziło wysoka tak 0,80 cm do 1 m. A co to za skrót ML - jak ta trawa się nazywa w całości - proszę napiszcie , podoba mi się.
Bo ja znalazłam jedynie z mniejszych Miskant "Little Zebra" taka pasiasta też ładna.
I znalazłam nazwę berberysów odmiana "Helmond Pillar"
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 15:59, 06 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Miskanty , np. Morning limght - skrót ML
Widzisz ją u mnie na zdjęciu
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies