Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Próby ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Próby ogrodowe

Pwl 22:27, 04 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
murek chyba też kanciasty, będzie tworzył z tarasem całość Lawendą się nie przejmuj,
mam od południa i też w tym roku kiepsko z nią. Prawie miesiąc deszczu zrobił swoje
____________________
paweł
zielona11 08:22, 05 sie 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Dziękuję za podpowiedź
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
bogumila 14:08, 05 sie 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Miło u Ciebie ..i jakie zmiany...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
zielona11 14:15, 05 sie 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Bogusiu, staram się jak mogę, ale zerowe (a właściwie ujemne) fundusze nieco osłabiają mój wielki zapał Więc na razie robimy to, co można robić niewielkim nakładem finansowym
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Gardenarium 23:12, 05 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zielona11 napisał(a)
A hosty mogą być różne? Czy wszystkie powinny być takie same? Wprawdzie za sadzenie roślin wezmę się pewnie za rok (teraz robimy trawniki), ale muszę wszystko dobrze zaplanować, żeby nie wyszło jak zawsze


Hosty grupami po kilkanaście sztuk, ale mogą być różne w różnych rejonach, ale w grupie - takie same
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:14, 05 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zielona11 napisał(a)




Bardzo czytelny projekt, podoba mi się
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zielona11 12:04, 06 sie 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Mnie również, tylko w miejscu serbów jest wyspa, którą otoczymy ceglanym murkiem w kształcie: I_I I zywopłot z cisów będzie przy okrągłym trawniku, żeby zasłonić furtkę.
Najlepiej byłoby kupić ekobordy i wyznaczyć cały ogród, żeby już mieć wszystko zorganizowane pod siew i sadzenie...
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Gardenarium 16:44, 07 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Plan gotowy, poczekasz na fundusze, jakoś się znajdą Nie martw się
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 18:09, 07 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Przeważnie ogród tworzy się latami i ciężko w jeden rok wszystko przygotować na 100%
To robią przeważnie całe ekipy ludzi, a we własnym zakresie robi się to co się da więc głowa
do góry. Wyznacz najbardziej ważne części którymi się zajmiesz, a kolejne przesuń w czasie.
Sadzonki tulipanowca i miłorzębu mogą już sobie na przykład spokojnie rosnąć i czekać na resztę,
albo np. zajmij się ścieżką od tarasu do furtki letniej, wtedy łatwiej pójdzie z cisami i trawnikiem potem?
____________________
paweł
zielona11 10:10, 08 sie 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Na razie zajęliśmy się przedogródkiem a raczej jego częścią, czyli tym trawniczkiem Przedogródek będę na razie traktować jako przedszkole, gdzie wsadzone będą wszystkie roślinki właśnie po to, żeby je "podpędzić". Może w tym roku uda nam się tak jak mówisz Pawle zająć się ścieżką do furtki i tym dużym okrągłym trawnikiem, reszta za rok. Na razie pieczołowicie wyrywamy chwaściory, bo pełno tego rośnie i przekopujemy ziemię. Nie spieszy mi się, wolę żeby było porządnie zrobione. A gdybym chciała zamontować małą pomoc nawadniającą w postaci zraszaczy - gdzie powinnam je umieścić zgodnie w Pawła wizją mojego ogrodu? Przy cyprysach i przy cisach? Całość to ok 200m.
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies