Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 22:13, 29 sie 2017


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
bacowa napisał(a)
Białe pieńki będą niebawem , te brzozy szybko rosną. Też takie małe u siebie sadziłam, a dziś to spore drzewa.


Ewa widziałam u Ciebie w wątku ale nie byłam pewna czy to te. Kupiłam miesięcznik Mój piękny ogród wrześniowy numer. Poczytałam o brzozach Dorembos bardzo mi się spodobały a decyzja o zakupie zapadła niemal, że natychmiast
____________________
Skandynawia po krzyżacku
andziurex 01:37, 30 sie 2017


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
Anusia napisał(a)


Ja wpierw poczytałam o nich i o sadzonkach. Byłam przygotowana Wiem pewnie wyobrażałaś sobie spore drzewka z piękną białą korą a tu takie mikrusy przyszły hihi. Mniejsze drzewko chyba łatwiej się zaadaptuje.

To fakt, zwłaszcza brzoza - im mniejsza tym łatwiej się przyjmie! Twoje nie są aż takie mikre, na zdjęciu wyglądają na zdrowe sadzonki, a to najważniejsze. No i jak profesjonalnie posadzone i opalikowane Ja 2,5 roku temu przyniosłam z lasu taką maleńką brzózkę +/- 40-50cm. No patyk po prostu. Posadziłam ją na ugorze na wprost mojej działki. Dziś ma około 2 metrów, nabrała masy i w tym roku jej pień zrobił się biały. Ja choruję na brzozę odmiany "lanciniata". U mnie nie do zdobycia, a przez internet trochę się boję zamawiać :/
____________________
Ania
Anusia 21:34, 30 sie 2017


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Aniu moje brzozy mają wysokość ok 120cm czyli mogę spodziewać szybkiego wzrostu. Paliki są potrzebne, gdyż w tej fazie przy dobrym wietrze mogłyby się złamać. Jak drzewka stężeją pójdą sobie precz Ja nie boję się zamawiać przez internet co prawda robię to rzadko ale jak do tej pory nie mogę narzekać. Paczki doręczane są w 24 godziny, więc rośliny przychodzą w stanie nienaruszonym. Chyba że masz jakieś złe doświadczenia i też zrozumiem Twoje obawy. Ja poszłam na żywioł
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 21:38, 30 sie 2017


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
A oto prezent od Kasi, cudowne drzewko buk zwyczajny. Już widzę, jak pięknie będzie się przebarwiał.

____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 21:41, 30 sie 2017


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Rozplenica Pegassus



____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 21:54, 30 sie 2017


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078


____________________
Skandynawia po krzyżacku
bacowa 22:57, 30 sie 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
andziurex napisał(a)

To fakt, zwłaszcza brzoza - im mniejsza tym łatwiej się przyjmie! Twoje nie są aż takie mikre, na zdjęciu wyglądają na zdrowe sadzonki, a to najważniejsze. No i jak profesjonalnie posadzone i opalikowane Ja 2,5 roku temu przyniosłam z lasu taką maleńką brzózkę +/- 40-50cm. No patyk po prostu. Posadziłam ją na ugorze na wprost mojej działki. Dziś ma około 2 metrów, nabrała masy i w tym roku jej pień zrobił się biały. Ja choruję na brzozę odmiany "lanciniata". U mnie nie do zdobycia, a przez internet trochę się boję zamawiać :/


Mam tą lanciniate, szczepioną na wysokim pniu i ... jakoś d.. nie urywa. Wiecznie z nią są problemy,bardzo kochają ją mszyce. Nawet zdjęcia jej chyba nigdy nie zrobiłam, gdzieś tam jest na fotach jako tło.
bacowa 22:59, 30 sie 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Anusia , jaką ty masz powierzchnię ogrodu?, wygląda na dość duży.
Anusia 07:39, 31 sie 2017


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ewa moja działka nie jest duża łącznie z domem 800m kw. Domek jest mały, więc sporo miejsca zostaje na ogród. Cała rabata folkowa do demolki. Mam ładne tło zapożyczone od sąsiada a nie potrafiłam wykorzystać. Teraz wiem czego chcę, rudbekie usuwam.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ogrodula 08:53, 31 sie 2017


Dołączył: 30 sty 2017
Posty: 643
Ta rozplenica w rzadku cudna
____________________
ula sosnowy raj i nie tylko ula
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies