Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Ewa777 22:38, 10 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Piękna zimowa sceneria
Ja w tym roku odpuszczam sianie stipy. Robię sobie od niej przerwę.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anusia 22:44, 10 lut 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ewa pewnie będziesz miała mnóstwo siewek. U mnie pełne rabaty. Mam nadzieję, że pod białą kołderką przetrwają zimę. Mimo to asekuracyjnie wysiewam.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Agatek 00:08, 11 lut 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Anusia napisał(a)


Agatko witam Cię kochana po tak długiej przerwie. Mam nadzieję, że wrócisz w tym sezonie. Ciekawa jestem bardzo jak domek i w ogóle. Ściskam.

Aniu bardzo bym chciała w zeszłym roku trochę dyrygowałam pracami ogródkowymi i głównie skupiłam się na warzywniku wszystko dla Maluszka
ale w tym roku chcę coś pozmieniać i dopracować coby na lata już było
będę liczyć na Waszą pomoc
Prace w domku bardzo powoli idą

A co to u Ciebie ze zdrówkiem się dzieje kochana :*?
Ucałuj Córcię :*
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Anusia 08:57, 11 lut 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Agatko ze zdrówkiem ogólnie ok. Zabieg to takie babskie sprawy.
Cieszę się, że mimo opieki nad Szymkiem znalazłaś czas na warzywnik ale jak piszesz to inwestycja w samo zdrowie. Ja tez nie wyobrażam sobie biegać w sezonie po kawałek marchewki czy pietruszki do sklepu.
Musisz przemyśleć jaki charakter ma mieć Twój ogród. Czekam na wiosenne fotki u Ciebie. Trzeba działać
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Agatek 10:45, 11 lut 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
to dobrze, że zdrówko Ci dopisuje. Już się bałam, że coś poważniejszego
Kiedy wysiewasz stipę? i o ile pamiętam sorgo też siałaś, ale to już do gruntu? ono spore rośnie?
Macierzyństwo daje mi bardzo dużo przyjemności nawet nie żałuję, że mało co w ogrodzie zrobiłam, za to całe lato wylegiwaliśmy się na kocyku, spacerowaliśmy i leniuchowaliśmy szkoda, że czas powoli wracać do pracy.
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
anabuko1 11:06, 11 lut 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Ech, tez masz trochę sniegu.
Ja też.
Ładnie uchwyciłaś roślinki w czapeczkach śniegowych
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 11:36, 11 lut 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Anusia napisał(a)
Moi drodzy zima zagościła na Żuławach na nieco dłużej. Wydawać by się mogło, że popruszy i na tym się zakończy a tu bach nie tylko śnieg ale i temperatury -10, -12. Ogólnie wolę taką aurę a niżeli szaro-burości.
Kociaki nie chcą wychodzić na podwórko i trudno im się dziwić.
Stipy jeszcze nie wysiewałam do inspektu, poczekam jeszcze tydzień. Przed opadami na rabacie widziałam mnóstwo zielonych siewek. Czy przeżyją, nie wiem. Okaże się jak śnieg nieco stopnieje. W tej chwili mróz trzyma.

Za bardzo nie ma co pokazywać ale jeszcze może kilka fotek wstawię. Ogród w białej szacie.







Miałam wczoraj napisać że wszędzie zima a na słupie wiosna
Masz już ładny ogród, czas w nim trochę poodpoczywać wiosną wiem... Dobrze się pisze jak chwastów nie ma
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anusia 12:23, 11 lut 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
anabuko1 napisał(a)
Ech, tez masz trochę sniegu.
Ja też.
Ładnie uchwyciłaś roślinki w czapeczkach śniegowych


Dziękuję, też mi się podobają Wyglądają jak pączki z pudrem
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 12:43, 11 lut 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Agatek napisał(a)
to dobrze, że zdrówko Ci dopisuje. Już się bałam, że coś poważniejszego
Kiedy wysiewasz stipę? i o ile pamiętam sorgo też siałaś, ale to już do gruntu? ono spore rośnie?
Macierzyństwo daje mi bardzo dużo przyjemności nawet nie żałuję, że mało co w ogrodzie zrobiłam, za to całe lato wylegiwaliśmy się na kocyku, spacerowaliśmy i leniuchowaliśmy szkoda, że czas powoli wracać do pracy.


Wszystko ok. Nie ma się co martwić.
Stipę wysieję tak po 15-tym. Sorgo w grunt w maju. Nie lubi przymrozków. Szybko rośnie. Na rabacie wraz z sorgo rósł słonecznik, widać na pierwszym zdjęciu. Póżniej kosmosy oraz miskant( drugie zdjęcie) Całość wygląda tak jak na trzecim zdjęciu. Sorga nie widać, bo przysłoniły go słoneczniki. Ogólnie rośliny miały ciasno i jestem o jedno doświadczenie bogatsza Miskanta dostałam od sąsiadki, fajnie się rozrasta( z przodu na trzecim zdjęciu). Jak się rozrośnie poniekąd zrezygnuje z sorga na jego rzecz.





____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 12:49, 11 lut 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Urszulla napisał(a)


Miałam wczoraj napisać że wszędzie zima a na słupie wiosna
Masz już ładny ogród, czas w nim trochę poodpoczywać wiosną wiem... Dobrze się pisze jak chwastów nie ma


Ula no na słupie wiosna To jeden z nielicznych zielonych akcentów. Jeszcze bukszpan jest tak intensywnie zielony. Za mało u mnie kolorów. Wiosną to nie będzie czasu na odpoczywanie. Chwasty zawsze wyrosną . Mam w planie (wreszcie) przed ogródek. Leniuchowania nie będzie
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies