Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 21:20, 02 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Joku napisał(a)
Aniu moim zdaniem twój ogród bardzo wydoroślał. Poczekaj jeszcze ze dwa sezony i będziesz miała gąszcz.


Jolu tak jak mówisz ogród potrzebuje dwóch może trzech lat ale też i roślin. Nie jestem w stanie wszystkich kupić. Potrzebuję też czasu na staranniejsze nasadzenia. Ja myślę, że czas jest dobrym sprzymierzeńcem.



____________________
Skandynawia po krzyżacku
Katkak 09:15, 03 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Aniu rewelacyjny ziołownik
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Anusia 15:49, 03 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Kasiu nie zmarnowała się ani jedna skrzynia. Warzywnik też dostał częściowo obwódkę z tawuły japońskiej. Wysiałam smagliczkę. Docelowo tawuła będzie okalała warzywnik. Taki tawułowy żywopłot.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
anabuko1 16:15, 03 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Anusia napisał(a)







Suuper!
I ławeczka piękna
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
BASIA8 07:55, 04 maj 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Anusia napisał(a)
Tulipany w tym sezonie nie zachwycają. Nie dosadzałam.




Anuś pięęęęękne widoki u Ciebie w ogródeczku
Pozdrowienia przesyłam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Katkak 08:19, 04 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Anusia napisał(a)
Kasiu nie zmarnowała się ani jedna skrzynia. Warzywnik też dostał częściowo obwódkę z tawuły japońskiej. Wysiałam smagliczkę. Docelowo tawuła będzie okalała warzywnik. Taki tawułowy żywopłot.

Uwielbiam tawuły: są cudne na wiosnę, jesienią pięknie się przebarwiają i szybko startują po zimie. Łatwo się ukorzeniają Aniu.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Anusia 17:49, 04 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ania, Basiu dziękuję.
Dzisiaj pomalowaliśmy taras olejem do tarasów w kolorze kasztanowym z dodatkiem oleju z orzechów tungowca. Natomiast krzesła olejem bezbarwnym. Co prawda stoją one na tarasie prawie miesiąc. Nie zauważyłam oznak szarości ale wolałam zabezpieczyć.



____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 18:04, 04 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Katkak napisał(a)

Uwielbiam tawuły: są cudne na wiosnę, jesienią pięknie się przebarwiają i szybko startują po zimie. Łatwo się ukorzeniają Aniu.


Kasia moje tawuły pochodzą od jednej matki. Sama ukorzeniłam. Kolejne będą na dalszą część żywopłotu. Cały czas patrzę i patrzę, że mało mam roślin w ogrodzie.

____________________
Skandynawia po krzyżacku
Urszulla 19:03, 04 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Anusia napisał(a)


Ula myślałam o hortensjach wcześniej ale na tak całodziennym słońcu przypalą się. Zwłaszcza w upały a są u nas coraz częstsze. Myślałam o trzcinniku, piękny, wysoki. Wraz z werbeną patagońską bardzo imponujący stworzą duet. Mam dwie kępy dostałam od Ewy Bacowej. Na razie się rozrasta ale w przyszłym sezonie będę mogła go podzielić. W tym sezonie jednak pozostanę przy kosmosach i może dojdzie werbena.


Też przerabiam różne warianty. Czasem chce się coś innego a co innego wychodzi. Rośliny rosną wg swoich praw i często muszę dokonywać zmian. Na pełnym słońcu trudno dobiera się rośliny. Wszystkie kwiatki będą odwracać się do sąsiadki.

Trawy zawsze fajnie wyglądają a chyba masz coś szczepionego na pniu za ławeczką. Będzie ładnie. Mi miłość do patagońskiej przeszła, w zeszłym roku miałam i kosmosy i werbene w nadmiarze wyrywałam potężne krzaczory

Całą przyjemnością dla mnie jest testowanie roślin i zmiany aż się osiągnie pożądany efekt.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
BASIA8 20:19, 04 maj 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630




Ale jest pięknie posiedziałam troszkę na tarasie- odpoczelam troszkę i wracam do Siebie
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies