Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Katkak 13:22, 26 lip 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Anusia napisał(a)


Kasiu pergola nad tarasem jak najbardziej. Tylko jeszcze mamy schody do wykończenia i trzeba w między czasie postawić murek zamiast płotu. Chcemy odświerzyć dół w przyszłym roku i w końcu wymienić meble w kuchni. Wydatków sporo. W tym roku założyliśmy solary na ciepłą wodę i zmieniliśmy auto. Korona nie odpuszcza i nie wiadomo jaka przyszłość nam się szykuje.
Na wszystko to musiałabym wygrać w totka na co nie liczę bo nawet nie trafiam jednej cyfry
Pomysł Kasiu dobry i cieszę,ze Tobie mój ogródek przypadł do gustu.



Rozumiem. Ale jak wszystko zdibywa się powoli, małymi kroczkami to bardziej cieszy i chyba bardziej się docenia. Więc powoli, do przodu
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
MirellaB 22:24, 26 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Werbena to faktycznie szalona

A smagliczka z gipsówką jest?

Folkowej też nie widzę. Przeoczyłam czy nie pokazałaś?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
gobasia 09:54, 27 lip 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Aniu 100lat,dużo zdrówka
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
MiluniaB 19:16, 29 lip 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Ania jestem
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Anusia 19:13, 01 sie 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Kasiadokładnie. Na razie nie mogę niczego przyspieszać.

Mirellafolkową jak się wpatrzysz to znajdziesz . Już nie nazywam jej tak. Jak pisałam to ta z dużą ilością werben Cieszę się, że założyłaś wątek z nowego miejsca. W duchu liczyłam na to ale zawsze szanuję decyzje.
Dzisiaj pakujemy się i w drogę

Gabosiaz opóżnieniem dziękuję.:*
____________________
Skandynawia po krzyżacku
MiluniaB 00:04, 11 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Anusia napisał(a)


Ewa tam są dwie róże. Snow princes oraz New Dawn. Obydwie tak samo śmiecą Z tą różnicą, że ta pierwsza jest pachnąca.


Róże to niestety smieciuchy, ale mimo to nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu
Możesz te pałatki zgrabić, a ja wybieram ręcznie z kory. Ścinam też te, które widzę, że za chwilę opadną
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ElzbietaFranka 23:33, 11 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Anusia napisał(a)


Ela Frombork jest bardzo klimatyczny, gdzie się nie odwrócisz jakaś baszta, stare kościoły oraz budynki. Uwielbiam takie klimaty.
Tak o taki efekt jak piszesz zabiegam. To pierwszy sezon gdy werbena u mnie przezimowała. Z każdym sezonem uczę się czegoś nowego.
Wam też życzę udanego wypoczynku. Buziaki :*






Aniu werbena przezimowała w tym roku jak wiesz mrozu nawet -1 u nas nie było. Werbena to samosiejka tylko trzeba uważać wiosną aby jej nie wypielić o 2 tygodnie trzeba później pielić uważaj ja tak sobie powyrywałam sporo roślin.
U mnie teraz rosną wszędzie. Jeszcze teraz siejki wychodzą.

Już wróciłam byłam też na wsi popatrzyłam i podlałam. Po dwóch tygodniach spora różnica we wzrostach chwastów. Jadę jutro, trzeba zakasać rekawy i pielić aby się nasiona nie wysypały ze chwastów. Najgorszy chwast to lisi ogon czarny kwitnie prawie przy ziemi i ma tysiące nasion.
Skalniak muszę oczyścić jeszcze te upały. Trzeba wstać o 5 rano a w dzień spać. U nas jeszcze komary gryzą. Nad morzem ich nie było.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
bacowa 13:33, 12 sie 2020


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Anusia napisał(a)


Jestem bardzo zadowolona z jej posiadania Wszystko to za sprawą Ewy Bacowej. Dostałam siewki, pamiętam jak bardzo pieczołowicie je pielęgnowałam. Teraz doczekałam się sporego przychówku.

[/img]


pozdrawiam
Anusia 12:39, 17 sie 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
MiluniaB napisał(a)

Róże to niestety smieciuchy, ale mimo to nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu
Możesz te pałatki zgrabić, a ja wybieram ręcznie z kory. Ścinam też te, które widzę, że za chwilę opadną


Ręczne wybieranie jest trudniejsze zwłaszcza z kory lub żwirku. Najczęściej idzie w ruch kosiarka i zbiera prawie do czyta. Obecnie powycinałam wszystkie przekwitłe kwiatostany. Czekam na drugą porcje ale czy będzie. Ogólnie róża choruje, powinnam użyć oprysku tylko, że w ogrodzie mam zbyt dużo owadów. Mnóstwo motyli przesiaduje na jeżówkach, przczół i innej maści cudaków
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 12:52, 17 sie 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
ElzbietaFranka napisał(a)




Aniu werbena przezimowała w tym roku jak wiesz mrozu nawet -1 u nas nie było. Werbena to samosiejka tylko trzeba uważać wiosną aby jej nie wypielić o 2 tygodnie trzeba później pielić uważaj ja tak sobie powyrywałam sporo roślin.
U mnie teraz rosną wszędzie. Jeszcze teraz siejki wychodzą.

Już wróciłam byłam też na wsi popatrzyłam i podlałam. Po dwóch tygodniach spora różnica we wzrostach chwastów. Jadę jutro, trzeba zakasać rekawy i pielić aby się nasiona nie wysypały ze chwastów. Najgorszy chwast to lisi ogon czarny kwitnie prawie przy ziemi i ma tysiące nasion.
Skalniak muszę oczyścić jeszcze te upały. Trzeba wstać o 5 rano a w dzień spać. U nas jeszcze komary gryzą. Nad morzem ich nie było.

Pozdrawiam


Ela u mnie komarów sporo Wieczorem jedzą bezczelnie człowieka, nie boją się niczego. W weekend zebrałam cztery worki ziela. Worek skoszonej trawy, dwa worki po przecince róż i worek pozostałej chwaściny. Pewnie zebrał by się kolejny ale czekam na deszcz. Susza potworna się zrobiła.
My też trochę podładowaliśmy akumulatory.

Mazurowo
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies