Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:)

AgataP 13:33, 09 lis 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Niestety czasami życie weryfikuje nasze zamiary Ja musiałam szukać projektu pod koszty wykonania, bo wiedziałam jaki kredyt dostane jako samotna matka z działalnością gospodarczą hahah

Parterówka jest droższa... - większe fundamenty, większa powierzchnia ścian zewnętrznych przeważnie, większy dach... no i działka musi być duża, ale za to jest wygodna.
Ja wybrałam projekt gdzie pokoje dzieci mam na dole, nie wyobrażałam sobie by latać po schodach w górę i w dół bo wciąż coś - a to lekcje, a to obiad - trzeba wołać, a to kłótnie, a to coś innego itp. Życie i tak toczy się na dole więc takie rozwiązanie jest b.dobre.
Na górze robimy właśnie sypialnie, wc, garderobę i biuro tylko dla nas.
Kiedyś jak któreś z dzieci zdecyduje się na studia poza domem, zamienimy się.
Weźmiemy sobie pokoje na dole, a góra zostanie dla córki lub syna, gości itp

Czasami marzy mi się większa powierzchnia metrażowa, ale jak sprzątam to wybijam sobie z głowy te głupoty
____________________
Z Pszenicznej...
Madzenka 13:48, 09 lis 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Budowałabym parterowy, ale na razie nie planuję
Ciekawa jestem wrażeń z Chin , znajomi wrócili i nie było achów. Ja planuje w przyszłym roku Indie lub Bali z Jawa jeśli znajdę w dobrej cenie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
13:49, 09 lis 2017
sylwia_slomczewska napisał(a)


Jak to dobrze, że mam plan na przyszłość przeprowadzki tam gdzie ogród mamtylko wcześniej remont generalny( prawie jak budowa nowego)trzeba będzie zrobić.
Marzę o drewnianej elewacji, kamiennej podmurówce i okiennicach w stylu chłopskim, drewniany taras i ogrodzenie z oflisu.......ech te marzenia


warto realizowac marzenia

co to jest ogrodzenie z oflisu? ...kompletnie tego nie umiem sobie wyobrazić i nigdy nie słyszałam takiego słowa
13:52, 09 lis 2017
AgataP napisał(a)

Czasami marzy mi się większa powierzchnia metrażowa, ale jak sprzątam to wybijam sobie z głowy te głupoty


to jest własnie ciekawy element ...bo na sprzatanie zazwyczaj jest szkoda czasu )) i robi sie to z przymusu )
popcorn 16:15, 09 lis 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Agatko, świetny pomysł z pokojami dla dzieci na dole. Latałam po schodach i mówię zdecydowanie nie

Tak ze 120m2 to max powierzchnia jaka mnie interesuje, a tak naprawdę to ok 80 by wystarczyło. Sprzątać nienawidzę, no ale przecież trzeba i to robię bo w bałaganie żyć nie umiem.

Justynko, też nie wiem co to.

Madżen, ja Pekin tylko 2 dni, wybrałam tę promocje właśnie przez to.
Bilet jest Warszawa-Pekin-Sajgon
I ta przesiadka w Pekinie mogła trwać 2h, ale wybrałam 15 i 16 godzin w obie strony, na łażenie po starówce i wielki mur

A wycieczka to Wietnam północny-laos-tajlandia północna i przez Bangkok do Birmy na ostatni tydzień między Wigilią a Sylwestrem kiedy to wracam znowu Sajgon-Pekin-Wawa w nowy rok

Bali i Langkawi planuję, ale w okolicach wakacyjnych. Wtedy tam jest dobra pogoda, a czarter last minute można w super cenie trafić. Zobaczymy Do Indii jakoś mnie mniej ciągnie, ta bieda tam... chyba największa w regionie.

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
AgataP 17:27, 09 lis 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
popcorn napisał(a)
Agatko, świetny pomysł z pokojami dla dzieci na dole. Latałam po schodach i mówię zdecydowanie nie

Tak ze 120m2 to max powierzchnia jaka mnie interesuje, a tak naprawdę to ok 80 by wystarczyło. Sprzątać nienawidzę, no ale przecież trzeba i to robię bo w bałaganie żyć nie umiem.

Justynko, też nie wiem co to.

Madżen, ja Pekin tylko 2 dni, wybrałam tę promocje właśnie przez to.
Bilet jest Warszawa-Pekin-Sajgon
I ta przesiadka w Pekinie mogła trwać 2h, ale wybrałam 15 i 16 godzin w obie strony, na łażenie po starówce i wielki mur

A wycieczka to Wietnam północny-laos-tajlandia północna i przez Bangkok do Birmy na ostatni tydzień między Wigilią a Sylwestrem kiedy to wracam znowu Sajgon-Pekin-Wawa w nowy rok

Bali i Langkawi planuję, ale w okolicach wakacyjnych. Wtedy tam jest dobra pogoda, a czarter last minute można w super cenie trafić. Zobaczymy Do Indii jakoś mnie mniej ciągnie, ta bieda tam... chyba największa w regionie.

pozdrawiam


My na razie mamy 86m i żyjemy dojdzie góra, będzie około 120. Rozmiar idealny, sprzątanie idzie szybko ogarnąć, ale nie zawsze, bo przecież nikt mnie nie zmusza

bali - no tam na plaży to bym poleżała jak nic...
____________________
Z Pszenicznej...
popcorn 03:41, 10 lis 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171


No właśnie plaże na Bali są do bani bali na tydzień, pozwiedzać, zabytki, tarasy ryżowe, wioski, świątynie. A na plażę uciekać łódką na nieodległą Langkawi

https://www.google.pl/search?hl=pl-PL&dcr=0&biw=360&bih=321&tbm=isch&sa=1&ei=8REFWumnEYyYgAb937PgBw&sjs=3&q=langkawi+beach&oq=langkawi+beach&gs_l=mobile-gws-img.1.0.0j0i30k1l4.4811.6137.0.7529.7.7.0.0.0.0.172.877.0j6.6.0....0...1.1j4.64.mobile-gws-img..1.6.874...0i67k1.149.Rs3Mk7xM2LA

Też zawsze słyszałam że Bali to nie wiadomo jakie plaże. A tu guzik

Plaże to są na Malediwach czy Seszelach. No ale nie wybieram się, bo ile można się opalać, nurkować i jeść .. po trzech dniach mam dosyć.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Mój nowy ogródek
AgataP 08:58, 10 lis 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
taaaa - genialnie by się tam tyłek wymoczył
____________________
Z Pszenicznej...
popcorn 10:25, 10 lis 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Niom
może kiedyś

na razie - po najbliższej - muszę spasować z wyjazdami, bo to jednak kosztuje, tak się mówi że sama załatwiam i taniej, ale i tak parę tysięcy...
chyba że znajdę z 5 tys na ulicy, akurat na Bali, to pojadę

____________________
Mój nowy ogródek
Margarete 11:42, 10 lis 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
To znajdż 10 tys -koniecznie ! - pojade z tobą
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies