Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:)

popcorn 09:10, 05 lis 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Renia, pozdrawiam serdecznie
Kasia, to nie jest tak że trzeba zorganizować wszystko przed wyjazdem. Wiele osób jedzie w ciemno i na miejscu decyduje co chcę zobaczyć i ile czasu spędzić zanim ruszy dalej.
Ja jestem po pierwsze niecierpliwa. Już planuję i zwiedzam paluchem po mapie . A po drugie szkoda mi czasu na miejscu. Wolę teraz poczytać niż później kombinować jak się dostać z jednego miasta do drugiego, czym, jak optymalnie zgrać to czasowo ale też i kosztowo. Z Tajlandii do Birmy lecę z przesiadką w Bangkoku, bo bezpośredni lot Chiang Rai do Rangunu lub Mandalay kosztował dwa razy tyle. Zaoszczędziłabym parę godzin, ale tym sposobem jestem że 300 zł do przodu. A niestety moje fundusze nie są nieograniczone.

Za miesiąc wyjeżdżam czas zatroszczyć się o wizy - Birmy i promesa wietnamska. W Laosie "on arrive", muszę mieć tylko zdjęcia i 30 dolców. Do Tajlandii nie trzeba
Fakt, osiem lotów w trzy tygodnie, lekko przesadziłam
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:23, 05 lis 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tulipany posadzone do doniczek, za radą Szefowej







Zasypię je liśćmi i byle do wiosny

Podzieliłam i posadziłam też parę turzyc. Mam nadzieję dobrze przezimują. Chyba lepiej w gruncie niż w doniczkach...


____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 15:46, 05 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42242
a nie bedziesz dołowac doniczek z tulipanami ? liscie wystarcza ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
AgataP 15:49, 05 lis 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kasya napisał(a)
a nie bedziesz dołowac doniczek z tulipanami ? liscie wystarcza ?


Kasia ma rację - doniczki należy zadołować, bo przemarzną. Ja swoje mam już na miejscu docelowym a reszta w skrzyniach warzywnych czeka do wiosny...
____________________
Z Pszenicznej...
popcorn 16:24, 05 lis 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pewnie macie rację. Choć ubiegłą zimę takie nie okryte doniczki przezimowały a tulipany zakwitły. Ale ta zima może być gorsza...

Buziaki
____________________
Mój nowy ogródek
Bogdzia 16:31, 05 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Tez bym zadołowała , zapowiadają ostra zime.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasya 16:34, 05 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42242
Bogdzia napisał(a)
Tez bym zadołowała , zapowiadają ostra zime.


ja zamawialam łagodną zimę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 17:06, 05 lis 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Też zamawiam łagodną zimę buziaki
____________________
Mój nowy ogródek
20:49, 05 lis 2017
popcorn napisał(a)
Pewnie macie rację. Choć ubiegłą zimę takie nie okryte doniczki przezimowały a tulipany zakwitły. Ale ta zima może być gorsza...

Buziaki


Kasia z górki w zeszłym roku miała tulipany w niezadołowanej bali i zakwitły bez problemu.

nie wiem o co chodzi z tym dołowaniem donic z cebulami? bo w naszym klimacie przy srogiej zimie ziemia zamarza i tak do metra....wiec cebule zazwyczaj siedza w zamarznietej ziemi zahibernowane ...potem sie budza i raczej zakwitaja bez problemu

PS. ja bym nie dołowała tylu donic, postawiłabym w zacisznym miejscu i tyle ...jestem leń jak ci nie zakwitną zwalisz winę na mnie
20:50, 05 lis 2017
popcorn napisał(a)
Też zamawiam łagodną zimę buziaki


zima ma byc normalna ze sniegiem !!! ))..bo w Szczyrk poinwestowali w tym roku ....wiec juz o nartach myslę ))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies