Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:)

popcorn 12:31, 10 lis 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
jankosia 20:37, 10 lis 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
A nie mogłabyś znaleźć 15 skoro już szukasz?
Boszsze, ty wiesz że ja przez ciebie babo zaczęłam działki szukać? I w szoku jestem, że po pierwsze to max 5000 metrów można kupić a do tego jakie drogie! Massakra. Budowałabym parterowy, ale z wysokim stropem i koniecznie z dziedzińcem. Z zewnątrz nie widać a ty w środku człowieku nawet nago możesz się opalać... Zawsze mi się te przestrzenie pod gołym niebie w domach podobały. Stodoły kocham, ale pod warunkiem że człowiek z głową bierze architekta z wyobraźnią i szacunkiem do otoczenia, w przeciwnym razie powstają takie stodółki na ciasnym osiedlu domków jednorodzinnych i wyglądają ni w pięć ni w dziesięć :/

Podobają mi się dyskusje u ciebie Tęskno mi za wami i za forum, za rzadko ostatnio zaglądam
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
popcorn 14:36, 12 lis 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Monia, to zaglądaj częściej

Ja się skupiam na zagryzaniu warg i zbieraniu kasy.
Chętnie znalazłabym z 15 tysięcy, a jeszcze lepiej ze 300

Ten mi się podoba, tyle że ciut za mały:
http://www.doomo.pl/optymalny.html
____________________
Mój nowy ogródek
08:50, 13 lis 2017
popcorn napisał(a)
Monia, to zaglądaj częściej

Ja się skupiam na zagryzaniu warg i zbieraniu kasy.
Chętnie znalazłabym z 15 tysięcy, a jeszcze lepiej ze 300

Ten mi się podoba, tyle że ciut za mały:
http://www.doomo.pl/optymalny.html


uwazam że jest wystarczajacy dla ciebie, drobne zmiany bym wprowadziła bo ilośc powierzchni do dprzatania napewno ci wystarczy

1. jadalnie przeniesc do pokoju , tym sposobem sie powiekszy kuchnia bo jest za mała może udałoby sie tez przesunąc klatke w strone kuchni ...albo ja odwórcić zeby pokój sie ciut zwiekszył
2. połaczyc dwa małe pokoje w jeden przyzwoity wydzielic garderobe
3. nie robic pustki nad salonem a na tym stropie tez zrobic garderobe
4. dobudowac garaz/wiate/skład na narzedzia ogrodowe ...jakkolwiek to nazwac ale taka klamociania ogrodowa potrzebna

reszta mi pasuje i sama mogłabym taki maciupki domeczek miec ...bo jednak wole zycie w ogrodzie ))
08:53, 13 lis 2017
i jeszcze takie cos ci podrzucę

http://www.shedbuilt.com/portfolio/capitol-hill-house/?active_cat=houses

zaciekawiła mnie ta chałpka choc tez jakieś zmiany trzeba by było w niej porobić ...ale ogólnie mi sie spodobała
popcorn 13:13, 13 lis 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki za link. Świetny ten dom!

No właśnie, jak mam zmieniać projekt gotowy, to sobie wezmę architekta i mi zrobi projekt na miarę dokładnie jaki chcę.

Cena za projekt na miarę to praktycznie tyle co gotowy + poprawki architekta...
Na razie szukam inspiracji i zbieram kasę
Jakieś dodatkowe źródło by mi się przydało, lub choćby sprzedaż starego domu i zasilenie gotówką uch
____________________
Mój nowy ogródek
ren133 21:25, 13 lis 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Ciekawa dyskusja sie u Ciebie toczy na temat projektów ... choć przyznam, że myślałam, że jeszcze nie jesteś na to gotowa ... ale w sumie to dobrze, że szukasz swojego miejsca na ziemi ... będę zaglądać żeby zobaczyć na co się zdecydujesz

____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
popcorn 07:52, 14 lis 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Renia, zapraszam. Ale to potrwa, bo nie zamierzam ani kupować działki, ani zaczynać budowy, jeśli nie będę miała kasy na jej skończenie.

Gdybanie gdybaniem, ale z czasem robi się męczące bez konkretów.

Byle do wiosny, kiedy będę się mogła zacząć martwić gdzie posiać warzywa skoro miejsca nie ma

Żałuję że nie przytargałam doniczek z garażu, gdzie jest nadal z 1000, bo bym mogła się zacząć znowu bawić w szkółkę. I mnożyć. No ale za gapowe się płaci.

A na razie wczytuję się w informacje wizowe, dziś załatwiam wizę do Wietnamu (wielokrotnego wjazdu) i Birmy, reszta na miejscu

Muszę też podrukować sobie nazwy miejscowości i jak się poruszać (nazwy firm autobusowych polecanych i mniej) pomiędzy, gdzie dworce, pozaznaczać sobie to na mapach miast i miasteczek które odwiedzę. I jak trafić z dworców do hoteli które porezerwowałam.
I czy z gór w Wietnamie do Laosu wydostać się dziennym czy nocnym autobusem. Chyba dziennym, bo przez serpentyny i tak się nie śpi tylko rzyga (26 godzin drogi a w dzień można sobie pooglądać.
Więc dzień, nocleg po drodze i kolejny dzień (może łódką po Mekongu zamiast autobusem - też jest taka opcja) i na miejscu w Luang Prabang w Laosie na wieczór

miłego dzionka
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:19, 15 lis 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
haha obiecankę że mnie wpuszczą do Wietnamu mam



Czekam jeszcze na e-wizę do Birmy (50 dolców) pewnie jutro będzie
Reszta na miejscu (do Tajlandii nie trzeba, do Laosu 30 usd na granicy, w Chinach 72 h bezpłatnie)


W pracy urwanie głowy i tak już będzie do połowy grudnia Jeszcze chwilę i śmigam W międzyczasie ogarniam swoje sprawy i tyle

W dodatku do wycieczki załatwiam sobie różne poboczne sprawy. Np darmowe konto walutowe w dolarach, żeby taniej kupić dolce w kantorze internetowym i je potem wypłacić.
Kłódkę rowerową kupiłam, coby przypiąć plecak a głównie rower gdy go wypożyczę i zostawię gdzieś z boku łażąc po stupach. Latarkę czołówkę bo będę się wspinać przed wschodem słońca w Bagan w Birie na jedną ze świątyń i nie chciałabym zębów wybić. Pokrowiec na plecak za 2 dolce z Chin, bo plecak mi się nie ubrudzi na taśmie po zdaniu go przed lotem (a będzie ich 8 no i trudniej grzebać jak plecak zabezpieczony w takim w pokrowcu.

Dziś zaoszczędziłam ze 100 zł bo dwa z hoteli jakie zarezerwowałam mają promocję, więc zrezygnowałam bezkosztowo z poprzednich rezerwacji i zrobiłam nowe, taniej.
Trochę grzebania i czytania to wszystko wymaga, i czasu, no ale coś za coś, zresztą sprawia mi to frajdę

miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
yolka 16:30, 15 lis 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
BU...
Wiza jest na okaziciela? czy na konkretną osobę?
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies