Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czasem słońce czasem deszcz

Pokaż wątki Pokaż posty

Czasem słońce czasem deszcz

Margarete 00:55, 10 sie 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Donica z bluszczem świetna
Podziwiam urodę hortensji w połączeniu z red baronem.
Wrzosy śliczne ale ja jeszcze nie chcę żeby kwitły, chce żeby lato trwało i trwało....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
siakowa 07:36, 10 sie 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Kuba napisał(a)


zakupy to drobnica ale tym bardziej cieszą
brzoza na razie stoi w miejscu, chyba liczę na cud że w kwietniu zobaczę na niej świeże zielone listki
wiesz co? co prawda ona szoku przesadzania nie przechodziła ale tez bym zostawiła za płotem sąsiad na wiosne poosadziłą wykopane gdzieś brzozy, łądnie sie przyjeły, wypuściły liście a potem jakieś 3 miesiące po sadzeniu je trafiło, susza i całkiem uschły, straciły liście i stały takie patyki, obecnie sa pełne zielonych soczystych liści.
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Kuba 08:06, 10 sie 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
babka napisał(a)
Ewa, masz fajny gust donicowy. Wszystkie Twoje bardzo mi się podobają, nowe również.
A mówiłam Ci już, ze wiosną wywalam moje wrzosy? Nie wiem jak Ty to robisz, że Twoje rok rocznie takie piękne. Moje chyba wcale nie zakwitną


przyznaję że wrzosy to trudny zawodnik ale do robienia dywanów na rabatach nie ma sobie równych
też mam dziury bo ciągle jakiś wypada, ale ciągle jeszcze się do nich nie zniechęciłam, u mnie zajmują sporą powierzchnię i trudno byłoby je czymś zastąpić
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Kuba 08:09, 10 sie 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
jolanka napisał(a)
Muszę zacząć szukać jakichś donic bo gdzie nie pójdę to kwiatki w donicach

Fajne kupujesz, są takie "klasowe" Pasują wszędzie

Szkoda tej brzózki Wiesz dlaczego?


myślę że donice w domu dopełniają ładnego wnętrza a tutaj dopiero się rozkręcam
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Kuba 08:11, 10 sie 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
inka74 napisał(a)
Ewcia dla mnie 3x3 metry i pień grubszy od ramienia to już DUŻEEE drzewo )) Jak widzę korzeń wystający w trawniku ponad metr od pnia to słabo mi się robi na myśl o wykopaniu całości a właściwie najpierw zawartości 2 rabat ze 30 kwiatków i buksów, aby toto ruszyć. Prędzej koronę obetnę i zrobię podpórkę dla róży...


to u mnie podobny problem- trzeba najpierw wysadzić hortensje i tawułki- ale nie wiem kiedy, teraz przecież kwitną hortensje więc szkoda, może zrobię to wiosną?? tak wiosną mam jeszcze duuuużo czasu
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Kuba 08:14, 10 sie 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
jazzy napisał(a)
Najważniejsze, że kryzys mija i jest nowa energia "Drobiazgi" cudne nabyłaś. Brzozy szkoda, ale jak to Danusia mówi, będzie miejsce na coś lepszego
edit: czytałam u Magdy o O.L. - u mnie też na słońcu rośnie


o Otto to dobra wiadomość, muszę usunąć szpecące różaneczniki bo mój przedogródek ciągle straszy
zamiast brzozy musi być następna brzoza do towarzystwa, mąż namawia mnie na dosadzenie kolejnych dwóch hmmm, chyba nie wypada mężowi odmawiać
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Kuba 08:16, 10 sie 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
babka napisał(a)

Co to O.L. ????


laurowiśnia Otto Luyken
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Kuba 08:17, 10 sie 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Margarete napisał(a)
Donica z bluszczem świetna
Podziwiam urodę hortensji w połączeniu z red baronem.
Wrzosy śliczne ale ja jeszcze nie chcę żeby kwitły, chce żeby lato trwało i trwało....


Małgosiu, nie chcę Cię smucić, ale wg mnie- już po lecie
za rok będzie następne
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Kuba 08:19, 10 sie 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
siakowa napisał(a)
wiesz co? co prawda ona szoku przesadzania nie przechodziła ale tez bym zostawiła za płotem sąsiad na wiosne poosadziłą wykopane gdzieś brzozy, łądnie sie przyjeły, wypuściły liście a potem jakieś 3 miesiące po sadzeniu je trafiło, susza i całkiem uschły, straciły liście i stały takie patyki, obecnie sa pełne zielonych soczystych liści.


właśnie dziwi mnie że ta brzoza nie zgubiła liści tylko trzyma takie pomarańczowe, obe są jakieś inne niż takie zwykłe uschnięte- tak się pocieszam
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Kuba 08:30, 10 sie 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
a żeby nie było że tylko tak sobie gadam o jesieni poniżej dokumentacja zdjęciowa
grujecznik zmienia kolor

wrzosowisko

____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies