Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

lojalna_ 07:37, 31 lip 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Anka juz mi dziewczyny linka o werbenie rzuciły i nie wiem czy u z moimi zapedami zapominania o podlewaniu sadzonek nie ukatrupie wszystkich ...ale zawsze jestes Ty i Twoje dorodne sadzonki .



____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Milka 07:48, 31 lip 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pszczelarnia napisał(a)


No nie ..... .


Chyba nie...częsciej jest tak, jak Ania napisała...chyba, ze masz inne doświadczenia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Zielona 08:50, 31 lip 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Widziałam, że czytałaś u jazzy mój wpis o mące kukurydzianej na ślimaki. Sposób skuteczny, ale... Ty masz ekstremalny problem i myślę, że wszystkie możliwości ułatwiające pozbycie się ślizgaczy, ale wymagające kupienia jakiegoś środka są... po prostu cholernie drogie Całego ogrodu nie wysypiesz przecież mąką... Ani nie podlejesz nicieniami... Ani nie wysypiesz granulkami... Bo to wielkie pieniądze i nawet jeśli się je ma, niekoniecznie ma się ochotę na wydawanie ich w taki sposób... Poza tym... co z tego, że u siebie walczysz, skoro zza ogrodzenia przyjdą nowe paskudy...

Bardzo Ci współczuję, Aniu... i myślę, że chyba nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaką plagą są ślimaki w Twoim ogrodzie...
W sumie nic z tego mojego posta nie wynika, bo żadnej rady nie udzieliłam, ale czasem i takie pozwalam sbie popełnić.
Mala_Mi 09:53, 31 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zielona napisał(a)
Widziałam, że czytałaś u jazzy mój wpis o mące kukurydzianej na ślimaki. Sposób skuteczny, ale... Ty masz ekstremalny problem i myślę, że wszystkie możliwości ułatwiające pozbycie się ślizgaczy, ale wymagające kupienia jakiegoś środka są... po prostu cholernie drogie Całego ogrodu nie wysypiesz przecież mąką... Ani nie podlejesz nicieniami... Ani nie wysypiesz granulkami... Bo to wielkie pieniądze i nawet jeśli się je ma, niekoniecznie ma się ochotę na wydawanie ich w taki sposób... Poza tym... co z tego, że u siebie walczysz, skoro zza ogrodzenia przyjdą nowe paskudy...

Bardzo Ci współczuję, Aniu... i myślę, że chyba nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaką plagą są ślimaki w Twoim ogrodzie...
W sumie nic z tego mojego posta nie wynika, bo żadnej rady nie udzieliłam, ale czasem i takie pozwalam sbie popełnić.


Ale w szklarni mogę zastosować , tam deszcz nie pada i chemii nie sypnę

Informacja dla ogrodu ogrodu nierealna, ale dla szklarni pożyteczna. Przy najbliższej okazji kupię mąkę kukurydzianą.

Teraz ślimaki żrą , ale.. populacje przetrzebiłam w sposób drastyczny .. i rośliny już urosły, wiec nie są w stanie cholery od razu w noc zjeść całej. I jak widzę pojedyncze paskudy jak urosły do tej pory.. i jak pomyśle, że te wszystkie co zgładziłam byłyby takie już wielkie... to mam odruch wymiotny.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
07_Rene 10:28, 31 lip 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Przejrzałam ostatnich x-stron i pełna podziwu jestem, że taka zabiegana jesteś, a jeszcze z paczkami kursujesz Ogród też mi się podoba i czekam kiedy u mnie taki busz się zrobi
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Olili 12:45, 31 lip 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Odwiedzam Cię
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
JulkAd 12:59, 31 lip 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Mala_Mi napisał(a)


Ale w szklarni mogę zastosować , tam deszcz nie pada i chemii nie sypnę

Informacja dla ogrodu ogrodu nierealna, ale dla szklarni pożyteczna. Przy najbliższej okazji kupię mąkę kukurydzianą.

Teraz ślimaki żrą , ale.. populacje przetrzebiłam w sposób drastyczny .. i rośliny już urosły, wiec nie są w stanie cholery od razu w noc zjeść całej. I jak widzę pojedyncze paskudy jak urosły do tej pory.. i jak pomyśle, że te wszystkie co zgładziłam byłyby takie już wielkie... to mam odruch wymiotny.


Znaczy się cały czas walczysz?...ja na nocce byłam wczoraj...ale nie dotrwałam do 2, ale koło 24 z latarką biegałam....nie wiem czy nie za wcześnie na nie, ale tylko kilka złapałam, no może z 10 i to same "bezdomne"...miłego weekendu....upału nie życzę, ale słonka i miłego ciepełka już tak
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Pszczelarnia 13:26, 31 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Milka napisał(a)


Chyba nie...częsciej jest tak, jak Ania napisała...chyba, ze masz inne doświadczenia


Ireno, myślę, że odpowiedziałaś, nie na to co ja napisałam do Ensaty.

Ja nie o doświadczeniach. Tylko o zbiegu okoliczności. Wymiana myśli została uproszczona przez słowa a te stały się zaczątkiem wypowiedzi nie na temat.

Jakkolwiek - .


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ana_art 17:23, 31 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Madzenka napisał(a)
Anek lubię poczytać Twoja frustrację. Dodajesz mi odwagi, czasem nerwa mam i aż mnie trzęsie.... ale nie mam cywilnej odwagi aby wyrazić swą opinie na forum... w pracy zupełnie inaczej.. Podziwiam cię za tę cywilną odwagę
Na razie do mnie nie wpadaj bo nic się nie dzieję. Gdy będą zdjęcia zawoła, ale to najwczesniej w sobotę..


Pozwolisz że jeszcze poleżę na tej kozetce u psychoterapeuty

a ja cenie takie osoby jak Ania
i pomimo tego, że czasami dostaje po dupie wole szczerość niż udawanie. Wychodzę z założenia, że nie jestem zupą pomidorową by mnie wszyscy lubili
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Milka 17:46, 31 lip 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pszczelarnia napisał(a)


Ireno, myślę, że odpowiedziałaś, nie na to co ja napisałam do Ensaty.

Ja nie o doświadczeniach. Tylko o zbiegu okoliczności. Wymiana myśli została uproszczona przez słowa a te stały się zaczątkiem wypowiedzi nie na temat.

Jakkolwiek - .




____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies