Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

margaretka3 23:25, 03 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Mala_Mi napisał(a)




Muszę poszperać kiedy siać pomidory aby posadzić pod nieogrzewanymi osłonami... chyba, że ktoś już gdzieś to przeczytał.. dwie Agi będą wiedzieć.. Loczek i Grabulki.. pora odkurzyć ich wątki


Anula, patrz p. 5
http://katarzynabellingham.blogspot.com/2016/01/kiedy-i-jak-wysiewac-pomidory-nie-za.html
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
chelll 23:56, 03 lut 2016


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Aniu, gdy zabierzesz się za te pomidory, daj znać Zaglądam do Ciebie częściej niż do siebie, więc raczej nie przegapię

I jeszcze jedno pytanie, czy odmiany gruntowe można hodować pod osłoną?
Pozdrawiam!
____________________
Handmade by Elka
malgorzata_s... 00:04, 04 lut 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Czytam tu i uwdzie że już frencz miałaś? Szalona kobieta. U mnie mokro strasznie i wieje więc siedzę w domciu
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
hanka_andrus 00:05, 04 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Aniu, pomidory sieję za tydzień. Zanim wzejdą kolejny tydzień do końca miesiąca będą dobre do pikowania. Pikuję jeden raz rozsadę wysadzam koło 15 kwietnia, chyba, żeby przymroziło, to się wstrzymam,

Po wysadzeniu do szklarni dodatkowo przykrywam folią albo włókniną. Zanim się dobrze nie przyjmą. Na wszelki wypadek, trzymam kilka roślin gdyby mróz zwarzył te wsadzone.

Ostatnie dwa sezony mi się udawało trafić w temperaturę. Oczywiście śledzę w czasie wszystkie możliwe prognozy. Ty masz dobrze, bo w razie czego, możesz szybko wstawić jakiś znicz do szklarni. Mnie by było trudno galopować do ogrodu wieczorem. Zawsze jest ryzyko.

Najlepsza rozsada to taka 7 tygodni od pikowania. Możesz policzyć ile potrzebujesz czasu na przygotowanie rozsady. Termin 15 kwietnia można oczywiście dowolnie przesuwać.
Życzę powodzenia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 00:05, 04 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
dubelek
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 00:10, 04 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
chelll napisał(a)
Aniu, gdy zabierzesz się za te pomidory, daj znać Zaglądam do Ciebie częściej niż do siebie, więc raczej nie przegapię

I jeszcze jedno pytanie, czy odmiany gruntowe można hodować pod osłoną?
Pozdrawiam!


Pomidory gruntowe można uprawiać pod osłonami, Tylko one przeważnie są niskie, wiotkie i samokończące się i są bardziej podatne na choroby. Ja miałam kiedyś odmianę beta, czy beta lux - dokładnie nie pamiętam ta jest sztywniejsza, ale i tak kijki im trzeba dawać.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Madzenka 06:46, 04 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ja sie jednak skoncentruje na plewieniu chwastów bo mimo zimy te cholery rosna
A dlaczego nie tniesz klona? Moje brzozy po cieciu nie płaczą to i dobry czas dla klona
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Urszulla 07:37, 04 lut 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Mala_Mi napisał(a)
Acha.. z hakonechloa najładniejsza o tej porze jest Nickolas, to ta rudo-złota



A to inne odmiany... zdecydowanie brzydsze.







Lubię brąz zimą jaki by nie był. Twoje okazy nie należą do przeciętnie rosnących
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
roma2 16:34, 04 lut 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
No to znalazłam. Nikolasa, co daje radę w słonku i na bardziej suchym. Bo mi Toszka zapodała wizję zagajnika brzozowego i zamierzam tę wizję zrealizować. Co prawda, sezon wiosenny (choć się nie rozpoczął) dla mnie zakupowo jest zamknięty, bo wszystko co nie jest kolumnowym cisem jest be, to miło wiedzieć, że czeka na mnie (za jakiś czas) taki piękny Nikolas. Może i nie jeden!. Buziaki!
____________________
Komendówka
yolka 16:39, 04 lut 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Byłam u lekarza zapraszam na sprawozdanie
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies