Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pszczelarnia 10:35, 03 lut 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I to jest konkret ogrodowy: hakonechloa 'Nicolas' najładniejsza po zimie.


Myślisz, że warto posadzić tę żółtą w większych ilościach? Chciałam dać ją pod igły z cisów ..... ?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 10:38, 03 lut 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
ale ładnie u Ciebie! niby szaro, ale wszystko takie dopieszczone
pielić werbene? ech! no wiesz!
czekam aż obwódka z buksów u mnie będzie w końcu widoczna Twoja boska!

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
kamila66 10:45, 03 lut 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
To prawda, zima szaro buro a u Ciebie bardzo ładnie
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
14:00, 03 lut 2016
każdy się zastanawia gdzie się podziałaś?....a ty cichaczem w ogrodzie wycinki robisz

Kuba 15:08, 03 lut 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Świetna hacone u Ciebie, nawet o takiej nie słyszałam, koniecznie muszę zobaczyć ją w lecie
Podsumowanie Madżenki też świetne wszystko w pigułce
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Mala_Mi 21:27, 03 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
I to jest konkret ogrodowy: hakonechloa 'Nicolas' najładniejsza po zimie.


Myślisz, że warto posadzić tę żółtą w większych ilościach? Chciałam dać ją pod igły z cisów ..... ?


Pewnie że warto, a nawet bardzo wskazane

Nickolas latem jest zielona.. i w porównaniu do innych "hochelek" rośnie dobrze na suchym stanowisku i na słoneczku.

Na szybko znalazłam fotę z lata, ale z 2013 roku.. teraz jest 3 razy taka

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:03, 03 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Sylvana napisał(a)
Aniu ja swoją hakonkę przyrzuciłam gałązkami na mróz...czytałam gdzieś, że przemarza (nie wiem czy mam all gold czy aureola). Wczoraj zajrzałam pod gałązki i dobrze to nie wygląda....one tak mają czy ją spaprałam?
Odpowiedz jak będziesz miała czas...mój rozklapciuch poczeka


Hakonechloa na zimę zasycha, tak jak rozplenice czy Red Baron. Jak suche tratwy przygnieciesz gałęziami to musi klapnąć. To samo działoby się, jakby spadło pół metra śniegu. Sucha trawa przyplaskana już się nie podniesie. Tej zimy nie ma zimy..wiec i trawy się trzymają.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:09, 03 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aniu widzę, że już prządkujesz ogród, u mnie na razie błocko i się nie da, a pasowałoby poplewić

Wyszłam do ogrodu bo był ładny dzień.. i dla rozprostowania kości.. złapania świeżego powietrza... i uwierz mi, ostatnim powodem dla którego dłubałam w ogrodzie były prace "OGRODOWE. Luty nie pora na pielenie ... mój wyskok traktuję w kategorii dziwactwa i zboczenia ogrodowego
Może drzewka owocowe pobielę w inny taki dzień... werbeny więcej do wypielenia już nie mam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:16, 03 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
eee_taam napisał(a)
każdy się zastanawia gdzie się podziałaś?....a ty cichaczem w ogrodzie wycinki robisz



Jestem cały czas i kilka razy dziennie zaglądam Głównie do siebie. Na inne wątki
jednak nie mam na tyle czasu by przebijać się przez słowo pisane.. aby złapać o co chodzi. Czasami muszę cofnąć i 20-30 stron.... w rezultacie wystarcz mi czasu na 2-3 wątki.. W sezonie głównie lecą obrazki a teraz literki. Obrazki się szybciej czyta I milej I kfiotki są zawsze interesujące, a niektóre dyskusje na Forum nie zawsze Bo np na tematy kulinarne, modowe ani wnętrzarskie się nie nadaję.. ani interesuje, ani się na tym znam.. Taki sezon ogórkowy

Muszę poszperać kiedy siać pomidory aby posadzić pod nieogrzewanymi osłonami... chyba, że ktoś już gdzieś to przeczytał.. dwie Agi będą wiedzieć.. Loczek i Grabulki.. pora odkurzyć ich wątki
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
polinka 22:38, 03 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Mala_Mi napisał(a)

Wyszłam do ogrodu bo był ładny dzień.. i dla rozprostowania kości.. złapania świeżego powietrza... i uwierz mi, ostatnim powodem dla którego dłubałam w ogrodzie były prace "OGRODOWE. Luty nie pora na pielenie ... mój wyskok traktuję w kategorii dziwactwa i zboczenia ogrodowego
Może drzewka owocowe pobielę w inny taki dzień... werbeny więcej do wypielenia już nie mam


To ja też dziwak ogrodowy i Asia Nawigatorka też

Macham szpadelkiem i kilofem
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies