Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 06:42, 21 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
No to jak wszystkiego po trochu to teraz hortensje
Ogrodowa jasnoróżowa, jedna z nich ma zawsze trochę niebieski odcień, pewno w tym miejscu gleba zawiera trochę glinu. Między nimi młodziutka Vanille fraise




A to też ogrodowa tylko ma ciemniejsze kwiaty i na jesień przebarwia się na burgund,






____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:55, 21 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
A to jesienne zdjęcie przebarwionej hortensji, niestety nie znam ich nazw, ale może ktoś z Was będzie je znał









____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
marcin162 09:24, 21 mar 2015


Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 46
Moja przygoda z hortensajmi raczej wygląda słabo. Nastawiam się raczej na róże, chyba jedna padła tej zimy ale to efekt osłabienia rośliny przed zimą. Jesienią dosadziłem Chopina, już nie mogę się doczekać kwitnienia. Piękny ogród, mam nadzieję wypracować podobny.
____________________
Marcin162 - Rustykalne wariacje
Joku 10:22, 21 mar 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Pozdrawiam mieszkankę pomorskiego. Możesz napisać z której części jesteś (pn, pd, wsch, zach)? Bardzo podoba mi się twój ogród. Masz dużo bylin i kolorów, też to lubię. Podoba mi się kostka na ścieżkach, obrzeża. Wypatrzyłam u ciebie różę Elfe. Też ją mam od ubiegłego sezonu, kupiłam w którymś z marketów. Widzę że ładnie kwitnie. Wyczytałam w kilku miejscach że często wymarza. Napisz proszę o swoich doświadczeniach z nią. Moja późno wystartowała, zakwitła zaledwie jednym zniekształconym kwiatkiem. Obecnie jest zielona, nie widać szkód po łagodnej zimie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 19:41, 22 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Marcinie, na pewno uda ci się wypracować wspaniały ogród, łatwiej byłoby ci gdybyś na początek wyznaczył ścieżki, miejsce na trawnik i rabaty. Potem pomału można je zapełniać roślinami. Rabaty najbardziej nasłonecznione przeznaczyć na róże. wyższe w głębi, niższe bliżej brzegu rabaty. Doły pod róże porządnie przygotować, i tak dalej pomalutku. Jedno jest pewne, roboty w ogrodzie jest ogrom
Jolu, no to kupiłyśmy Elfe w tym samym czasie, może miałaś słabą sadzonkę, albo słaby dołek zrobiłaś, że tak słabo ci zakwitła? Moja rozrosła się bardzo, ale ja kupiłam wspaniałą sadzonkę, bardzo rozrośniętą, maiła chyba z pięć pędów

a teraz róża Margaret Kronung, jest u mnie długo, myślę, że ponad lat, ma cudny zapach, kolor, jest w miarę zdrowa, kocham tę różę

[img size=x]http://assets.ogrodowisko.pl/uploads/p///original.JPG[/img]

[img size=x]http://assets.ogrodowisko.pl/uploads/p///original.JPG[/img]

[img size=x]http://assets.ogrodowisko.pl/uploads/p///original.JPG[/img]

[img size=x]http://assets.ogrodowisko.pl/uploads/p///original.JPG[/img]




____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:54, 22 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Nie wiem dlaczego zdjęcia się nie otwierają
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
laurowisnia 09:53, 23 mar 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Szkoda, że fotki się nie otwierają, chyba musisz spróbować ponownie je wstawić, może jakieś problemy były wczoraj na stronie.
Ja mam również Elfe od ubiegłego sezonu, ale jest nadal zadołowana w doniczce, zawsze chciałam ją kupić tylko nie wiem ciągle gdzie ją posadzić.
Masz większy ogród i murki z ciętego kamienia, czy on jest na jakimś fundamencie?
Czekam na fotki czerwcowe. Rodki, róże, i hortensje wspaniale rozrośnięte, mam podobną do Twojej nn ale również bez nazwy.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
mirkaka 10:40, 23 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Agatko o jakiej NN mówisz, tej białej na pierwszym zdjęciu przy pergoli?
Ja ją identyfikuję jako Swan Lake, ale chciałabym aby to ktoś potwierdził. Tej pergoli już nie ma ale róża została, teraz tak wygląda


Murki są układane bez fundamentu, pierwsza warstwa kamienia jest troch wkopana i ona może tworzy jakiś fundament. Pierwotnie kamienie układane były bez zaprawy cementowej ale po kilku latach trzeba było je poprawić i trochę posklejać ze sobą

ponawiam próbę wklejenia wczorajszych zdjęć

Margaret Kronung



















____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
laurowisnia 11:35, 23 mar 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Wspaniała ta róża, żałuję, że mam mały ogród i brak mi miejsca na taki kolor w ogrodzie, mam tylko dwie takie.
Pisałam o hortensji nn.
Tej białej róży nie znam, popatrzyłam w internecie i wydaje się, że dobrze ją rozpoznałaś.
Z murkami mam podobny problem, po zimie coś tam zawsze trzeba poprawić, dlatego teraz wiem, że powinnam była wybrać takie zrobione na porządnym fundamencie.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Joku 12:03, 23 mar 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Moją Elfe kupiłam w którymś z marketów, ile miała pędów nie pamiętam. Podejrzewam że mój dołek dla niej był zbyt oszczędny
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies