Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 18:33, 29 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Bogdzia, Karol dziękuję za miłe słowa.
Chciałabym wstawić zdjęcia innych roślin niż róż ale nie mam ich zbyt dużo. Już niedługo wszystko się zazieleni i będzie można popstrykać
Nie mam żadnych zdjęć azalii z zeszłego roku, a krzaczki są już spore i piękne

Piwonia Bowl of beauty







I floksik fioletowy



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
grembosia 21:04, 30 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748

Mirko, masz cuuudny i dojrzały już ogród, jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich dorodnych roślin. Mimo trudnych warunków glebowych Twoje rodki zachwycają, róże przepiękne i wspaniałe hortensje.

Czy lałaś już wrotyczem na te paskudy, opuchlaki?
Jaki masz przepis na wywar?
U mnie na razie nic jeszcze nie spotkałam i niczego na nie nie stosowałam.
Szukałam płynu na wszawicę u nas, ale nie znalazłam z tujonem, na który Kasia zwróciła uwagę.

Gdzie kupiłaś takie podpory do róż?
mirkaka napisał(a)


____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
mirkaka 08:47, 31 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Grębosiu przeczytaj sobie mój ostatni wpis w wątku "Opuchlaków", można się załamać
Dorosłe gadziny już zbieram, znajduję same brązowe i duże. W zeszłym roku miałam więcej małych czarnych, ale one może dopiero w maju się pokażą.
Wrotyczu jeszcze nie stosowałam, czekam jak trochę się ociepli, na razie deseczki i zbieram.
Wrotycz będę tak przygotowywać:

Wywar 1:5 (500g świeżego lub 75g suchego ziela na 10l wody, zalać zimną wodą i odstawić na 24h, gotować 20 minut) używać w tym samym dniu- zastosowanie-pchełki, mączlik szklarniowy, opuchlak truskawkowy, kwieciaki, roztocz truskawkowy, mrówki, mączniak prawdziwy -opryskiwać rośliny i glebę zapobiegawczo i przy porażeniu

Wrotycz zbiera się w lipcu, sierpniu, górne kwitnące części rośli.
Ja nazbierałam sobie w zeszłym roku i ususzyłam
Podobno płyn na wszawicę to alkoholowy wyciąg z wrotycza.
Tu masz przepisy na wiele ekologicznych wywarów

http://www.eioba.pl/a/1lwr/ekoogrodnictwo-ochrona-roslin

Podpory te na zdjęciu kupowałam w JULI. Są tam w trzech rozmiarach na wysokość, w tym roku już też kupowałam, ale one chyba dość szybko schodzą więc warto teraz się do nich wybrać

Twój ogród też cuuudny, chyba nawet cuuudniejszy. Też masz alejki, które bardzo mi się podobają. U mnie spory trawnik na środku, ale to miało być miejsce do biegania i zabawy dla dzieci, teraz już nie mam sił aby go zmniejszać.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:28, 31 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Trochę wiosny mimo że na zewnątrz strasznie zimno, zaledwie 5 st.




____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:48, 31 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
W tym roku postanowiłam zakulkować kilka róż, tych które wypuściły w drugiej połowie lata długie pędy, zwane batami Oczekuję, że będą obficiej kwitnąć na krótkopędach, które wypuszczą z przygiętych długich pędów. Niektóre pędy są bardzo sztywne więc udało się je tylko trochę przygiąć.

Golden Celebration


Leonardo da Vinci


Margaret Kronung


Elfe



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:05, 31 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Charles Austin


Compesion, tej róży nie okrywałam na zimę i pęd który wypuściła późnym latem sczerniał, myślałam że przemarzł, a on pięknie powypuszczał boczne.


Poobcinałam też pędy runianki i wsadziłam w nowe miejsce, chciałabym mieć z niej dywan. Jest bardzo zimno, nie wiem czy się przyjmie, nie moczyłam końcówek w ukorzeniaczu.



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
laurowisnia 14:08, 31 mar 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Oj, po takim kulkowaniu, to będzie dopiero kwieciście, ja raczej tak nie robię bo zakryłabym byliny.
Nie mam perukowca, ale on lubi łapać grzyba i może przy okazji dostało się trzmielinie.
Runianka powinna się przyjąć, zamierzam swoją również pociąć ale jeszcze do niej nie doszłam.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Bogdzia 18:26, 31 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Myślałam ze niektóre róze masz w doniczkach a to linia kroplująca, gapa ze mnie.Piwonie kocham. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
yolka 20:08, 31 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Mirko, bardzo podoba mi sie Twój ogród, zwłaszcza rododendrony i róże. Jakie białe róże mogłabyś polecić do połączenia z perowskią
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
mirkaka 09:40, 01 kwi 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
laurowisnia napisał(a)
Oj, po takim kulkowaniu, to będzie dopiero kwieciście, ja raczej tak nie robię bo zakryłabym byliny.
Nie mam perukowca, ale on lubi łapać grzyba i może przy okazji dostało się trzmielinie.
Runianka powinna się przyjąć, zamierzam swoją również pociąć ale jeszcze do niej nie doszłam.

Liczę na to że będzie kwieciście
Zmartwiłaś mnie trochę tym perukowcem Trzeba zacząć pryskać .
Z runianki marzy mi się gęsty dywan pod laskiem
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies