Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Karolinek 22:44, 26 mar 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Pięknie u Ciebie aż miło. Z przyjemnością obejrzałam zdjęcia róż.są takie zdrowe i ładnie skomponowane. Rododendrony mnie zachwyciły, ja mam skromne 3 szt. i w tym 2 są bez pączków, nie wykształciły.rok temu były sadzone i pieknie kwitly,później wlasnie te dwa mialy mszyce,moze to dlatego.
kocurki nie psoca w ogrodzie?
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
mirkaka 08:50, 27 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
laurowisnia napisał(a)
Wiosna kolorowa, nie wiedziałam, że ten pierwiosnek to kaukaski, a gdzieś go chyba mam, słabo się rozrasta.
Mam 10a i nie bardzo co usuwać, tylko wgryzanie się w trawnik pozostaje.
Ładny egzemplarz trzmieliny.


Ja szczerze mówiąc dopiero tu na forum dowiedziałam się że on nazywa się kaukaski.
Trzmielina i perukowiec rosną obok siebie i w zeszłym roku coś poraziło ich pędy, tak jakby były opryskane randapem, nagle zaczęły schnąć, i na wiosnę musiałam usunąć te porażone bo były całkiem suche. Nie wiem co to mogło być.? W tym roku muszę je opryskać i podlać na grzyba, bo może to jakaś zaraza?

Ewik miło że ci się podobają
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 08:57, 27 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Karolinek, Rodki ponoć trzeba w czerwcu zasilić drugi raz , żeby kwitły. Ja zasilam dwa razy , na początku kwietnia i w czerwcu. Po kwitnieniu wyłamuje przekwitłe kwiaty, żeby roślina nie wysilała się na zawiązywanie nasion, tylko na tworzenie nowych pąków kwiatowych.
Kocurki nie psocą , lubię być z nimi w ogrodzie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:26, 27 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
No to ciąg dalszy, rabata przy tarasie



Ta sama tylko inne ujęcie






____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:00, 27 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Róża Chopin, tam w głębi z dwoma kwiatkami, wyrosła ogromna tamtego lata,
nie mam więcej jej zdjęć bo jakoś nie skradła mojego serca





i moja piękna nieznajoma, kupiłam ją zeszłego lata bez nazwy, cudownie pachnie, cudowny ogromny kwiat, posadziłam ją przy tarasie obok Swann lake







____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Bogdzia 21:17, 27 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zachwyciłam sie , wszystko masz piękne i rodki i róże i kwitna Ci hortensje ogrodowe i jescze powojniki. Piekny ogród ze zdrowymi roslinami , szczerze podziwiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
mirkaka 17:39, 28 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Bogdzia to ja zachwyciłam się Twoim ogrodem, chciałabym mieć tyle rododendronów co Ty ale ja muszę wymieniać całą ziemię z dołów bo mam bardzo przewapnowaną po budowie, ph ponad 8 i ciężką glinę. Dwa rodki przesadziłam, bo miały za ciasno, słabo przygotowałam dla nich doły, za głęboko wsadziłam i czeka mnie znów wykopywanie, pogłębianie, wymiana ziemi, a to duże krzaki.

A to Flora Romantica, róża wspaniała, zdrowa w ciągu dwóch sezonów wyrosła na ogromny krzak, kwiatów nie ma b,dużo ale wielkość krzaka rekompensuje to. Kwiaty ma jedne kremowe inne delikatnie różowe, piękne. kupowałam ją razae z Eden rose i ona jest zdecydowanie mniejsza i słabiej rośnie.





a to Eden Rose





____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Bogdzia 21:05, 28 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Rzeczywiście piękna , nie znałam jej , trzeba bedzie ja kupic ale jak sie patrzy na Twoje róze to wszystkie są piekne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Karol99 21:12, 28 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Fantastyczne te róże.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
mirkaka 18:10, 29 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Róża die Welt wielkokwiatowa, piękny kwiat, ogromny, pachnie, mam zawsze problem z określeniem koloru ale zdjęcie są bardzo naturalne














____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies