Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z południa Polski - ogród Marzeny

Pokaż wątki Pokaż posty

Z południa Polski - ogród Marzeny

zoja 09:41, 20 sie 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Marzenaka napisał(a)

A u mnie leje jak z cebra od wczoraj.

u mnie od wczorajszego południa też leje...
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Marzenaka 09:41, 20 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Asia - mężczyzna jest. I to polski
____________________
Ogród Marzeny
Johanka77 09:43, 20 sie 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Marzenaka napisał(a)
Asia - mężczyzna jest. I to polski


Ułożyło mi
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Marzenaka 10:33, 20 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Jola - właśnie myślę co tam wsadzić. Raczej pójdę w rośliny, które się u mnie sprawdziły. Myślałam o jakichś większych drzewach, konkretnie Amanogawach, ale nie wiem czy to dobry pomysł, skoro tam jest tylko 2 metry szerokości, idzie kabel od prądu - do lamp ogrodowych i bramy. W ostateczności dam wysokie trzmieliny na pniu. Raczej pójdę w hortensje Limki, mam Miskanty ML do podziału. Na obwódkę może runianka. Ta rabata musi być "atrakcyjna" z dwóch stron albo bardziej od strony chodnika. W każdy razie myślę cały czas nad nią.
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 10:33, 20 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Zoja, nawet dobrze z tym deszczem bo tak sucho. A i chwasty będą dobrze wychodzić.
____________________
Ogród Marzeny
anbu 14:27, 20 sie 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Marzenaka napisał(a)
Oprócz tych ładniejszych zakątków w ogrodzie mam i takie miejsca. Muszę się z tym uporać wnet. Widły amerykańskie na tą okazję zakupiłam trzeba tą górę zlikwidować, wyrównać, posiać trawę a po prawej stronie powstanie rabata aż pod sam dom, 2 metry szeroka i 11 długa. Życzcie mi powodzenia, w sumie bardziej mojemu kręgosłupowi.


O rany na sam widok mnie już kręgosłup boli

Powodzenia Marzenko, dasz radę A podziwianie później ślicznej rabaty przed domem wynagradza wszelkie trudy
____________________
Ania Ogród Ani :)
Marzenaka 14:33, 20 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Ania - no niestety samo się nie zrobi. Przydałaby się jakaś czarodziejska różdżka, żeby jednym machnięciem było tak jak mi się marzy. Ale spokojnie. Damy radę! Chociaż nie powiem, bo chciałabym mieć ten najgorszy etap już za sobą. Sadzenie roślin i sypanie kory to już sama przyjemność
____________________
Ogród Marzeny
anbu 14:36, 20 sie 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dokładnie, a z doświadczenia wiem, że jak się już ogarnie takie miejsca w ogrodzie, to człowiek po jakimś czasie w ogóle zapomina że miał taki koszmarek Tylko zdjęcia przypominają
____________________
Ania Ogród Ani :)
Marzenaka 14:39, 20 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Właśnie nad tym kawałkiem myślę. Sadzenie będzie na wiosnę, teraz chcemy glebę porządnie przygotować. Długość 11 metrów, szerokość 2 metry. Myślałam o jakichś drzewach, pierwsze mi do głowy Amanogawy przyszły ale chyba jednak za duże. Pewnie zostanę przy trzmielinach na wysokich pniach, Limki, miskanty ML, może Danica - bukszpany u mnie fatalnie rosną, nie chcę. Runianka dookoła. Jeżówki różowe dla koloru? Co myślicie?
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 14:41, 20 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
anbu napisał(a)
Dokładnie, a z doświadczenia wiem, że jak się już ogarnie takie miejsca w ogrodzie, to człowiek po jakimś czasie w ogóle zapomina że miał taki koszmarek Tylko zdjęcia przypominają

Masz rację. Jak oglądamy stare zdjęcia to ciężko uwierzyć, że tak było...
____________________
Ogród Marzeny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies