Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Toszka 10:24, 18 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
AngelikaX napisał(a)
Toszko w tym roku faktycznie zaparłam się i od wiosny wypowiedziałam szczawikowi wojnę, praca mozolna, powolna ale widzę, że systematyczność popłaca... jest mniej, co nie znaczy wcale najgorzej właśnie w szczelinach w kostce - spróbuję wrzątkiem

Mam pytanko czy na cięcie serbów i świerków niebieskich jest już za późno... ???wcześniej przerażały mnie upały, a teraz boję się, że już musztarda po obiedzie...


Ze szczawikiem walczę i ja. Od zeszłego roku robię to bardzo systematycznie.
Najważniejsze to aby nie zdążył zakwitnąć. Nie jest łatwo...ale coś trzeba robić
Świerki. Masz dwa wyjscia - albo ciąć nozycami, albo przycinać krótko na rozwidleniu gałązek. Środkowy przyrost się wycina, bo on najdłuższy. Zostawione boczne nadają "miskowatości". Mrówcza robota przy większych egzemplarzach.
Przypominam, że przełom lipca/sierpień jest druga faza przyrostów. Mniejsza, ale niedoskonałości cięcia zamaskuje...jakby co
Znajoma w Austrii tnie swój świerkowy żywopłot w...październiku. Od ponad 40 lat tak jest cięty żywopłot.

AnnaCh napisał(a)
Toszko, jak już się u mnie pojawiasz, nie miałam czasu i już nie będę miała podciąć buksów w czaerwcu, czy mogę ciachnąć je jeszcze w lipcu?
I co do buksów jeszcze, przygotowałam miejsce na dwa, trzy nowe, ale jest tak koszmarnie gorąco, że nie mam siły żeby je teraz ruszać i przesadzać, też chcę to machnąc na początku lipca, dadzą radę?


Ciachaj buksy kiedy chcesz. Tu nie ma sztywnych zasad. Zasady są tylko w wypadku początkujących ogrodników bez praktyki. "dorosłym" wolno Byle żar nie lał się z nieba, bo przyschną ciachnięte listki.
Tak samo z przesadzaniem. Ja przesadzałam już w bardzo dziwnych terminach. Najważniejsze to jak największa bryła korzeniowa i dużo tzw. błotka w dołku. Potem podlewanie. A jesli wydaje ci się, że obecnie mają sucho, to na dwa dni przed kopaniem obficie podlej. Niech się opiją.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zana 10:31, 18 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ania, Twoje zdjęcie bomba
Coś w stylu "kobiety na traktory"
Po prostu my zawsze damy radę
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Dominika11 10:47, 18 cze 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Toszka napisał(a)


Ze szczawikiem walczę i ja. Od zeszłego roku robię to bardzo systematycznie.
Najważniejsze to aby nie zdążył zakwitnąć. Nie jest łatwo...ale coś trzeba robić
o matko ja tez z nim walczę, najgorsze jak przegapie i zakwitnie - maskara i te nasionka - staram sie do tego nie dopuszczać, może kiedyś go pokonam
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
polinka 11:50, 18 cze 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
AnnaCh napisał(a)
No więc do wszystkich zainteresowanych. Kupiłam sprzęt, bo stwierdziłam, że skoro wrzątek działa, to ta opalarka z 650 stopniami na wylocie pewnie też da radę Test przeprowadzony
W sobotę było mega gorąco, ale postanowiłam z braku czasu w inne dni wyjść i przetestować sprzęt Kapelusik na główkę i heja... Co tam sąsiedzi... i tak już na mnie dziwnie patrzą


Więc tak, mi się wydaje, że sprzęt zdał egzamin. Chodnik miałam mega zapuszczony, wstyd się aż przyznać, no ale... nie chciało mi się wyrywać, ocet i inne roundoupy też nie używałam ostatnio, bo wiało często dość mocno. I tak po 40 minutach mój chodnik odzyskał swój blask Ja jestem zadowolona, myślę, że jak nawet te chwasty gdzieś z korzenia będą odrastać, to mając tę opalarkę mogę co chwilę malutkie przelecieć i znowu będzie ok. Trzeba tylko uważać, żeby pożaru nie spowodować. Co do używania na rabatach, to na jakichś świeżo założonych rabatach z dużymi przestrzeniami może tak, na gęsto porośniętych na pewno nie, bo z boku jednak to gorąco leci.

Zdjęcia before i after




Tez mam i sobie chwalę
Pięknie ci Aniu w tym kapeluszu!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
anna_t 16:09, 18 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Ania napiszesz mi sms gdzie kupowalas i za ile?
Do każdego chwasta trzeba z tym podejść czy to jakiś ma promień działania?
Ciekawe właśnie po jakim czasie odrastaja
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
ryska 20:11, 18 cze 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Kapitalna fotka. Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Katkak 20:29, 18 cze 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Aniu wyglądasz jak milion dolarów
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Anusia 23:47, 18 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ania nie ważne jak ale działa! Zdjęcie bomba!
____________________
Skandynawia po krzyżacku
sarenka 06:51, 19 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Też mi się fotka podoba
____________________
Magda W samym sloncu
kaz742011 21:58, 20 cze 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Sprzęt jak sprzęt. Fajnie że spełnił swoją rolę. Ale za to ogrodniczka pierwsza klasa .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies