Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 12:03, 23 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kasiu, dzięki

Asia, gdzieś mi umknęło, że ją masz
Ale masz jako drzewko wyprowadzoną, szczepioną? Czy taki troszkę krzaczek?

Anula, na szerokość piszą, że ma 3 do 4 metrów, myślę, że nie będzie ta szerokość stanowiła problemu, szczególnie, że podobno w początkowym okresie raczej rośnie w górę, a potem grubieje, zawsze będzie można coś podkrzesać
Sprawdzę jeszcze dzisiaj jak z tą szerokością.
Ogólnie mi pasuje, bo napisane, że nie lubi terenów podmokłych, miejsca słoneczne, rośnie dość szybko, nie jest bardzo wysoka i szeroka.

Angelika, dziękuję bardzo
Linia też mi się bardzo podoba, nie mogę się doczekać już wiosny i pączków na brzózkach
Co do namieszania, to pewnie,że kojarzę Reni ambrowca, ba... nawet go na żywo widziałam. Piękny, ładnie się przebarwia, jest tylko jedno ale... to duże drzewo, zacienię pół podwórka, a tego bym nie chciała, bo w końcu po coś na środku mam ten basen

Asiu, Jamroczku,
jeszcze nie kupiona, ale myślę kupić
Co do koloru, to odpada, ale nie dlatego, że mi się nie podoba, tylko pod płotem na tle szmaragdów, po prawo jest bordowa rabata z pissardi, klonem japońskim, bordowymi berberysami, itd. Chyba już starczy, nie?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
eVka 15:08, 23 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Bardzo pięknie na tej wizce wygląda ta śś Naturalnie, jak by tam rosła od zawsze. Pa100 rzeczywiście nisko, ja zazwyczaj min. 200 kupuję ale musisz przemysleć czy nie będzie przeszkadzać w komunikacji i roslinom pod spodem jakie będą.
____________________
AnnaCh 18:30, 23 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ewa, myślałam o tym i nie będzie przeszkadzać
Kupiona, zmierzona, wynika, że jest na PA 110cm 10 cm więcej, zawsze coś

Pojechałam i myślę sobie takie małe drzewko, to przecież sama sobie kupię, małe drzewko, ale i mój mały samochód Tym sposobem miałam dużego współpasażera. A drzewko w całości jest dużo większe ode mnie
Przy okazji były też pięknie rozkrzewione hortensje, nie wiem czy nie kupić z 7 sztuk i nie zadołowac do wiosny, bo akurat jest minus 30% od ceny. Chcę na tej rabacie hortensje Ta ze zdjęcia to akurat Early Sensation, ale były też bardzo ładne Candlight, Pinky Winky i Vanilla Fraise. Muszę poczytać i coś może wybiorę Czy może ktoś mi jakąś poleci?


Tylko teraz ustawienie. Żeby choć trochę zakryć ten dach to musiałaby rosnąć na skraju tej rabaty od strony domu. Chyba kiepsko to wygląda.


Może jednak nie tam, teraz sobie uświadowmiłam, że ten kijek co widać za nią lekko na prawo, to pissardi. Może więc tą ŚŚ dać jednak bardziej po lewo?
Wklejam też zdjęcie z góry, może ktoś coś będzie chciał narysować na nim?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
18:32, 23 paź 2019
Zakupy fajne, jak promocja to kupuj i dołuj też bym tak zrobiła.
Margerytka40 18:39, 23 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A na połowie odległości między Pissardii a wierzbą? Jak by to wyglądało?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 18:49, 23 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A z hortek ja bym brała Candelight. Mam jedną, cudnie się w tym roku przebarwiły kwiaty, i nie rośnie duża.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 18:52, 23 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
No i kupione, extra, lubię takie szybkie akcje. Hm ja bym ją posadzila tak jak radzi Asia, żeby nie wchodziła w oś widokową na Pissardi.

Hortki bierz, nie wiem jakie Ci się podobają Ta Early Sensation cudne ma liście, nie znałam jej! Jakie piękne jesienne liście Oj chyba jej u siebie w szkółkach poszukam

____________________
AnnaCh 19:14, 23 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Monika, no właśnie. Ładne, duże krzaczki, minus 30%, wychodzą po 20 zł

Asia, przegooglowałam sobie te hortensje i mam już wybór tylko między dwoma: właśnie Candelight i Early Sensation
Przyznam szczerze, że jak czytam, to skłaniam się ku tej drugiej, bo: kwitnie prawie miesiąc wcześniej od innych odmian, bo już w końcu czerwca, a płatki szybko nabierają ciemnoróżowej barwy. Efekt ten trwa nawet do października. Czerwone, duże kwiatostany zdobią ogród w czasie, gdy inne odmiany nawet jeszcze nie zaczynają kwitnąć. Kwiaty utrzymują się na czerwononabiegłych, sztywnych łodygach, dzięki czemu nie wymagają podpierania. Dodatkową ozdobą krzewu są nietypowe dla hortensji bukietowych kolorowe liście, które wybarwiają się jesienią na interesujące odcienie czerwieni i brązu Przyznasz, że opis zachęca

A co do umiejscowienia ŚŚ, to tak zupełnie po śrosku tej rabaty? Czy lekko na lewo?

Ewa, właśnie po tym zdjęciu sobie uświadomiłam, że tam jest pissardi i po co ją zasłaniać, nie?
Co do tej hortki, to napiszę Ci priv gdzie u mnie są
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Margerytka40 19:23, 23 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nie wiem Aniu, pobiegaj z nią i zobacz jak będzie lepiej. Hortki i te i te ładne
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AnnaCh 19:35, 23 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No tak zrobię

A jak sobie z góry coś bazgrolę, to wychodzi mi tak, ŚŚ na środku ze wskazaniem na lewo i do tego 7 hortek
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies