Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 20:22, 20 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Piękna była ta niedziela, rowerowa
Pokażę Wam Kochani okolice mojego domu

____________________
Ania - Malutki pod lasem
Rumianka 22:18, 20 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10020
Oj dzieje się Aniu u Ciebie, dzieje...Dąb Green Pillar jest zjawiskowy, też chcę go posadzić...mam miejsce na 2 drzewka... Rabatka wyjątkowo urodziwa, tak pięknie wyprofilowana, no i ta ścieżka przez środeczek, ach jak mi się podoba, a jak dojdą rośliny, to dopiero będzie widok z tarasu...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
AnnaCh 22:20, 20 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jeszcze z telefonu mojego M
Pięknie było
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 22:25, 20 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Elisko, dziękuję bardzo Ścieżka przez środek musiała być, bo naturalnie chodnik tak prowadzi i nawet dziś z rowerami M komentował, że nawet jakby jej nie było, to by chyba po tej rabacie chodził Obsadzanie wiosną, teraz ewentualnie drzewko tylko.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Katkak 05:09, 21 paź 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ania jak kulista brzózka to Magical Globe. Cudne są, mam 3 w szpalerzw. Albo ambrowiec amerykański Gumball, też mam i gorąco polecam. Albo klon Esk Sunset, albo Crimson Sentry ( trzeba ciąć bo w górę wybija, ale przytniesz raz do roku i masz kulkę). Wszystkie z tych drzew mam, więc nie piszę na chybił trafił. Te brzozy bardzo długo liście trzymają. Jak chcesz cyknę im zdjęcie. Ambrowiec zresztą też długo
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 05:10, 21 paź 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Wow, takie okolice domu można mieć
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Nowa12 09:44, 21 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Katkak napisał(a)
Ania jak kulista brzózka to Magical Globe. Cudne są, mam 3 w szpalerzw. Albo ambrowiec amerykański Gumball, też mam i gorąco polecam. Albo klon Esk Sunset, albo Crimson Sentry ( trzeba ciąć bo w górę wybija, ale przytniesz raz do roku i masz kulkę). Wszystkie z tych drzew mam, więc nie piszę na chybił trafił. Te brzozy bardzo długo liście trzymają. Jak chcesz cyknę im zdjęcie. Ambrowiec zresztą też długo


Widziałam ostatnio w szkółce kulistą odmianę klona Purple Globe. Na wiosnę była kulista a teraz miała wypuszczone 1,5 metrowe baty do góry. Trochę byłam zaskoczona bo myślałam że on jednak rośnie kuliście i aż tak nie wybija.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
galgAsia 09:59, 21 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Okoliczności przyrody przecudne, no i pogoda zjawiskowa - grzechem było nie skorzystać
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 10:10, 21 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Hej Aniu, pytałaś u mnie o Robin Hill i właśnie przeczytałam całą dyskusję Fajne są te burze mózgów.
Jak sama zauważyłaś kulisty dąb rośnie mega powoli i nie wyglądałby ładnie samotny na dużej rabacie. Robin wg mnie pasowałby tu lepiej. Nie mam go, znam go tylko ze szkółki i innych ogrodów. Pięknie i bardzo obficie kwitnie wiosną. Przebarwienie jesienne od pomarańczowego po czerwony. Jest pożyteczny dla pszczół i ptaków. Owoce można jeść lub przetwarzać, jeśli ptaki nie będą szybsze Drzewko zdrowe i bezproblemowe, bardzo ładne. Korzeni się płytko, ale jeśli tak czy siak będziesz podlewać rabatę to nie będzie problemów ze suszą.

Jesli masz glebę w kierunku kwaśnej, to możesz jeszcze zastanowić się nad Cornus China Girl. Ostatnio widziałam właśnie ten okaz, ale wyprowadzony na trzy pnie, które zaczynały się rozgałęziać na wysokości 2m. Przepiękny habitus. Drzewko na dole wąskie na górze szersze, lecz nie za szerokie. Prawdziwa gwiazda
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Katkak 10:48, 21 paź 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Nowa12 napisał(a)


Widziałam ostatnio w szkółce kulistą odmianę klona Purple Globe. Na wiosnę była kulista a teraz miała wypuszczone 1,5 metrowe baty do góry. Trochę byłam zaskoczona bo myślałam że on jednak rośnie kuliście i aż tak nie wybija.

Z Crimson sentry jest dokładnie tak samo, puszcza baciory w górę. Ale jedno strzyżonko w sezonie załatwia sprawę. Ake tą brzózkę bym na miejscu Ani wybrała lub ambrowca, bo klony mączniaka lubią złapać, przynajmniej u mnie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies