Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 19:36, 23 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Przy okazji widać liście z tej mojej wierzby, choć Toszka się nie pojawiła, to raczej dobrym pomysłem się wydaje zgrabienie ich na tą rabatę i zasypanie kompostem
____________________
Ania - Malutki pod lasem
inka74 20:05, 23 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Hortki ładnie zimują zadołowane. Z tego co kojarzę to dziewczyny pisały, że Early nie jest tak bardzo early...
Fajne drzewko kupiłaś

Edit, przypomniałam sobie, że mam jedną Early na pniu, pierwsze zdjęcia z kwiatami mam z lipca. Mrokasia też ma Early
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Wiolka5_7 20:14, 23 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
U Ciebie też planowanie,gdzieś drzewko posadzić
Hortki z rabatem,więc warto kupić
Śś cudna ja swoją lamarcką uwielbiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
UrsaMaior 20:15, 23 paź 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Ania, nie ma to jak dobry serek Kupiłaś przesmakowity;D
____________________
ogród pod lasem
Helen 21:25, 23 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Aniu, ładnie się u Ciebie dzieje. Bardzo mi się podoba nowy układ ogrosu, no i kostka, fajna i ładnie wykonana
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 21:59, 23 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Liście na rabatę i kompost na to, lekko przegrabić z ziemią - dobrze zrobiłaś
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaCh 23:20, 23 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Iwona, wiem Już nie raz zimowałam różne roślinki, w tym i hortki zadołowane W sumie to ciągle mam jeszcze spore doniczkowo
Myślę jeszcze o tych hortkach, będę się zastanawiała które kupić.

Wiola, no debatujemy
Ostatecznie chyba w sobotę będę latała z doniczką i jakoś ją uplasuję
Hortki kupię, tylko jeszcze pomyślę które

Iza
, serek dziękuje

Helen,
dziękuję bardzo
Też mi się podoba

Ewa, jeszcze nie zrobiłam, plan mam taki, może w sobotę.
Jasio trochę się pochorował, siedzi w domu i mu smutno, nie mogę wyjść i go zostawić.
A na dodatek mnie dziś coś siekło, nie wiem czy to nerka, korzonki, kręgosłup... Boli okropnie i myślałam, że ledwo co dojadę z tą ŚŚ. Lecę na przeciwbólowych, jak nie przejdzie jutro idę do lekarza
____________________
Ania - Malutki pod lasem
galgAsia 07:00, 24 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aniu, zakupy przednie. I jeszcze te hortki, mmm... Sama radość na koniec sezonu! Ja się jeszcze zastanawiam nad hortką Skyfall - Inka się na nią skusiła i też planuje przezimować w doniczce. Może u mnie też by to przeszło...
Na kręgosłup uważaj, można go łatwo "przegiąć"
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
makadamia 08:38, 24 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asia, przegooglowałam sobie te hortensje i mam już wybór tylko między dwoma: właśnie Candelight i Early Sensation
Przyznam szczerze, że jak czytam, to skłaniam się ku tej drugiej, bo: kwitnie prawie miesiąc wcześniej od innych odmian, bo już w końcu czerwca, a płatki szybko nabierają ciemnoróżowej barwy. Efekt ten trwa nawet do października. Czerwone, duże kwiatostany zdobią ogród w czasie, gdy inne odmiany nawet jeszcze nie zaczynają kwitnąć. Kwiaty utrzymują się na czerwononabiegłych, sztywnych łodygach, dzięki czemu nie wymagają podpierania. Dodatkową ozdobą krzewu są nietypowe dla hortensji bukietowych kolorowe liście, które wybarwiają się jesienią na interesujące odcienie czerwieni i brązu Przyznasz, że opis zachęca


owszem, opis zachęca i ja też się skusiłam
ani nie kwitła jakoś spektakularnie wcześnie, ani przebarwionych liści nie widzę
Ale po pierwsze: to był jej pierwszy sezon u mnie, może się rozkręci
a po drugie: posadziłam ją w trudnym miejscu, blisko świerka, więc ma prawo się foszyć
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 09:29, 24 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Piekne drzewko! Jesli tam rośnie pissardi, to jednak posadziłabym bardziej w lewo. Pissardi to spore drzewo i niedługo częściowo zasłoni dom sąsiada. Ułożyłabym tak, żeby to nowe przysłaniało kolejną część domu
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies