Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Zana 21:32, 24 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jak ŚŚ za bardzo w prawo no to ją trzeba trochę w lewo.

A jakie te kulki? Bukszpany czy coś innego?
Jakie mniej więcej ma wymiary ta rabata? Wiem, że trudno jednoznacznie napisać bo łukowata jest. Ale ile ma od ścieżki do linii trawnika? I ile po długości?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:34, 24 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
MonikA napisał(a)

Mam to samo


Najgorzej jak jadę z eMem samochodem i mówię "w prawo" a pokazuję "w lewo". Albo odwrotnie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Toszka 21:40, 24 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
AnnaCh napisał(a)
A jeszcze jedno: Toszko i inne specjalistki, czy jak mam tę rabatę taką zrytą, to dobrym pomysłem będzie jeszcze wyrzucanie na nią liści i lekkie przesypywanie tego np. kompostem. Mam liście z wierzb, grabów i klona.


Możesz liście przekopać. Sorki, że tak późno.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
22:08, 24 paź 2019
Zana napisał(a)


Najgorzej jak jadę z eMem samochodem i mówię "w prawo" a pokazuję "w lewo". Albo odwrotnie.
hihi dokładnie, albo chwila ciszy i myśle którą ręką pisze i wiem gdzie jest prawa strona
sylwia_slomc... 22:39, 24 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Ale masz piękne okolice, świetne do spacerów
Dopiero co zagladałam, a tu już się tyle w ogrodzie zadziało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Makusia 22:44, 24 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Szalona Kobieto! Toż to speeda na jesień zapodalas! Tyle hortek?! Gdzieś je nabyła?

Świetnie jest! Ja to się do takich puzzli +/- 2 cm nie nadaje, bo ja to na oko zawsze
Dla mnie jest miodzio już w tym ustawieniu!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AnnaCh 23:05, 24 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Anulka, no właśnie kiedyś tą rabatę pomierzyłam i... zginęła mi kartka
Przyjmując, że krawężniki na ścieżce maja metr, to można wydedukować, że szerokości ma z 1,5 metra, a po długości z 5 metrów.
Kulki cisowe, nie chcę już bukszpanów, mam z przodu, tył będzie w cisach
Myślałam o stożkach, bo ten jeden tam posadzony, a dodatkowo mam w warzywniku dawców na kolejne Ale z kulkami też coś wykombinuję

Monika, Anulka, też M ma ze mną problem jak mówię, że ma skręcić w prawo, on skręca, a ja mówię, że przecież nie tu Czytałam kiedyś, że to normalne u kobiet

Toszko, dziękuję
Wiem, że Cię mało, rozchwytywana jesteś, wiem, że coś wykańczasz w domu, ale może jeszcze mi podpowiesz co z tym sadzeniem? Sadzić, czy czekać do wiosny?

Sylwia, okolice cudne, uwielbiam jeździć rowerem po okolicznych lasach i polach, odkryłam tą przyjemność dopiero w zeszłym roku i strasznie żałuję, ale zawsze lepiej późno niż wcale
Zmiany w ogrodzie są, jakoś tak idzie samo w dobrą stronę

Makuś Cały sezon nic nie robiłam, to teraz nadrabiam
Hortki kupione w takim markecie budowlanym na B Promocję mają na wszystko minus 30% ŚŚ też tam kupiłam
No widzisz, ja też kiepska jestem w te klocki i jak ustawiłam te hortki, to też mi się podobało
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 23:17, 24 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Myślałam o czymś takim: stożki 3 sztuki, drzewko lekko w prawo, ale nie bardzo, bo wtedy tak na skraju źle to wygląda.


Edit: jak tak patrzę na to zdjęcie, to chyba jednak ten stożek w dolnej linii po lewej się nie zmieści, chyba tylko te dwa na skrajach bym dała A hortki wtedy jakoś tak bardziej naprzemiennie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
makadamia 07:50, 25 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nie chcę być wredna, ale czy trochę nie za dużo tych hortek?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 08:23, 25 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Też myślę, że hortek tam stanowczo za dużo. Co najmniej o dwie. I ja bym hortek tak nie rozrzucała a raczej pogrupowała na 3 +2
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies