Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

frezja 13:24, 12 mar 2021


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
April napisał(a)
Cześć, zaglądam z rewizytą
Przyznam że znam Twój ogród już wcześniej. Śledziłam losy powstającego obok domu. I tak się zaczęło. Podoba mi się jak stopniowo i w przemyślany sposób tworzysz rabaty, bez szaleństwa i kompulsywnych zakupów
Przyznam że początkowo bardzo współczułam ci że taki kolos powstaje za siatką ale patrząc na obecne zdjęcia przyznam że to jest całkiem ciekawe sąsiedztwo. Ta ściana daje świetne tło dla twoich roślin. Chyba bym czym prędzej zdjęła z ogrodzenia to zielone, bo psuje efekt zdjęć. Rośliny fajnie się prezentują na tle tego brązu.
Trzymam kciuki za kolejny sezon

O tak
____________________
Ewa - Ogrodowy song
AnnaCh 19:03, 12 mar 2021


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Asiu, wzajemnie, miłej wiosny

Sylwia, dziś już tylko lało co chwilę
Z tych panów jestem nawet zadowolona, dziś uwijali się jak mróweczki

Aprilku,
jakże miło mi gościć Cię w swoich progach
Szaleństwo ogrodowe już mi z wiekiem minęło, a poza tym część jeszcze tego szaleństwa widać na moich rabatach. Teraz powoli sobie idę do przodu
Co do domu obok, to fakt, że tą elewacją zrobili mi najlepiej jak mogli. Szmaty zielonej nie zdejmę, choć zdaję sobie sprawę, że wygląda fatalnie. Ale sąsiedzi są nieprzewidywalni i nigdy nie wiadomo kiedy się nagle zjawią robotnicy, a wtedy ja we własnym ogrodzie nie czuję się dobrze. Jeszcze chwila mam nadzieję i cisy urosną, to zdejmę

Asiu, wiem
Cieszę się, że w końcu ogarnęłam kilka rzeczy w domu w środku, jak już się wzięłam to teraz bardzo mi się podoba

Ewa, patrz wyżej na odpowiedź dla April

A tymczasem koło na basen nabrało dziś kształtu
I zmolestowałam panów, żeby mi obok jarząbkowej ogarnęli tez to przejście, bo się M nie mogę o to od roku doprosić Już widzę jak będzie ładnie i będę mogła sadzić
____________________
Ania - Malutki pod lasem
jolanka 21:03, 12 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Pięknie się zaczyna prezentować ta kostka, muszę sama też zacząć się rozglądać bo na bank się nie doprosze
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
inka74 07:43, 13 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Roboty pełną parą zaczyna ogród nabierać ostatecznego szlifu. Roślinki to tylko jednak wycinek z całego ogrodowego projektu. Najpiękniejszy na szczęście.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 09:49, 13 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Cześć Aniu, widzę, że sezon rozpoczęty z przytupem .
Ładnie będzie z tą kostką.
A co do szmaty na siatce. Wiem, że to koszt ale gdyby tak wymienić ją na matę wiklinową??? Kolorystycznie zgrałaby się z elewacją sąsiadów .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 13:05, 13 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Fajnie wygląda koło pod basen A dom sąsiadów niczego sobie
____________________
Helen - Hortensjowo
AnnaCh 17:06, 16 mar 2021


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jola, jestem pełna podziwu dla panów, bo u mnie na podwórko nie da się wjechać, wszystko musieli robić ręcznie, ale już skończone

Iwona, no w końcu, po tylu latach wypada zrobić tak jak być powinno
Sadzić tych najpiękniejszych roślinek już się nie mogę doczekać

Kasiu, sezon rozpoczęty z przytupem i mam nadzieję, że cały będzie intensywny
Co do płotu, to fakt, że maty byłyby lepsze, ale ostatnio tyle wydaję, że muszę się chwilę wstrzymać, bo mnie M wymelduje z domu

Helen, koło skończone, zaraz Wam wrzucę fotkę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 17:21, 16 mar 2021


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No więc tak, koło pod basen gotowe
Moje schody do domu też Jak ja się cieszę, że nie muszę już chodzić po położonych płytach na połowicznie skutych schodach Jutro M obiecał mi, że weźmie myjkę i pomyje te chodniki i podjazd, będzie już całkiem fajnie


Panowie zrobili mi też taką mini studzienkę na rynnę, która wychodziła w schodach i teraz mam kratkę w trawniku


No i wszyscy mają ciemierniki, mam i ja


Popracowałam dzisiaj 2 i pół godziny, głównie bawię się jak Kopciuszek i oddzielam kamyki od ziemi z podjazdu przy ulicy, bo choć jestem bardzo z panów zadowolona, to nie da się czasem uniknąć jakichś strat
____________________
Ania - Malutki pod lasem
eVka 17:34, 16 mar 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Aniu, jakie piękne kółeczko basenowe. Dobra robota Jaki basen masz lub będziesz mieć?
Ta prawie wiosna taka nie fajna, zimna, wietrzna, u mnie dzisisj cały dzień siąpi, jest tak zimno im 6 stopni, że na minutę nawe nie wyszłam na ogród.
____________________
Kokesz 18:31, 16 mar 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
No bardzo ładny placyk psze Pani, zupełnie jak u mnie
Tak sobie myślę, że sądziedzi mają bardzo ładny widok z tych dużych okien akurat na Twój basen. Tam masz chyba brzozy posadzone, żeby się osłonić?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies