Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Monia81 20:19, 05 gru 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8016
Bożenko witaj przez kilka ostatnich dni spacerowałam po Twoim ogrodzie, nic nowego nie napiszę, wszystko już zostało powiedziane, stworzyłaś bajeczny ogród, pełen barw, aż nie można było się oderwać od monitora dzięki Tobie wytypowałam sobie kilka odmian hortensji, które chcę w swoim ogrodzie, zaraziłaś mnie miłością do dereni, piękne to osobniki widać jak bardzo lubisz to co robisz, bo roślinki odwdzięczają się po stokroć, piękny dojrzały ogród pozdrawiam serdecznie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
sylwia_slomc... 16:29, 11 gru 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Witam sięPodziwiam za budzące zachwyt ilości dereni i cudne hortensje
Wracam do początku poczytać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:31, 11 gru 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Początki też powalające
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
betty 10:41, 09 sty 2018

Dołączył: 17 cze 2012
Posty: 8
Witam Bożenko w Twoim wątku. Trafiłam do niego przed kilkoma dniami i przeczytałam w całości. Podobnie jak Ty mam u siebie kilka odmian dereni , hortensje a oprócz tego azalie, rododendrony , klony palmowe i kilka innych podobnych roślin jak u Ciebie. Nie próbowałam nigdy rozmnażać hortensji ale po tym co u Ciebie zobaczyłam mam część zadołowaną w piasku a część w słoiczkach na oknie. Będę eksperymentowała na wiosnę jak zakwitnę krokusy.Mam nadzieję ,że coś z tego wyjdzie. Gdzieś w wątku napisałaś ,że różaneczniki nie są dobrym sąsiedztwem dla hortensji , pytam bo mam ich dużo w ogrodzie i chciałabym posadzić przed nimi hortensje . Po przekwitnięciu różaneczników i azali kolor do ogrodu wnosiłyby hortensje. Mają przecież podobne wymagania co do gleby. ( rododendrony są bardziej kwasolubne ale to ciągle kwasolubne rośliny.
bozga 20:19, 09 sty 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
UrsaMaior napisał(a)
Dzień dobry Przychodzę z pytaniem. Mam kilka Diamantino - w cieniu. Właśnie doczytałam u Ciebie, że one wolą słońce, bo w przeciwnym razie leżą. Powiedz więc co na ich miejsce do cienia? Czy jest konkretna odmiana, która jest szczególnie cieniolubna?



Raczej nie znajdziemy odmiany hortensji bukietowej o której można by powiedzieć, że jest cieniolubna Niektóre po prostu tolerują cień ale zawsze jest jakaś cena za to. Pozostaje w tym przypadku przerzucić się na krzewiaste lub ogrodowe.

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:27, 09 sty 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
betty napisał(a)
Witam Bożenko w Twoim wątku. Trafiłam do niego przed kilkoma dniami i przeczytałam w całości. Podobnie jak Ty mam u siebie kilka odmian dereni , hortensje a oprócz tego azalie, rododendrony , klony palmowe i kilka innych podobnych roślin jak u Ciebie. Nie próbowałam nigdy rozmnażać hortensji ale po tym co u Ciebie zobaczyłam mam część zadołowaną w piasku a część w słoiczkach na oknie. Będę eksperymentowała na wiosnę jak zakwitnę krokusy.Mam nadzieję ,że coś z tego wyjdzie. Gdzieś w wątku napisałaś ,że różaneczniki nie są dobrym sąsiedztwem dla hortensji , pytam bo mam ich dużo w ogrodzie i chciałabym posadzić przed nimi hortensje . Po przekwitnięciu różaneczników i azali kolor do ogrodu wnosiłyby hortensje. Mają przecież podobne wymagania co do gleby. ( rododendrony są bardziej kwasolubne ale to ciągle kwasolubne rośliny.


Kwasolubne tak , tylko problem jest w wodzie, niby wszystkie lubią wodę ale inaczej.Da radę pogodzić sąsiedztwo jeśli rododendrony czy różaneczniki posadzisz wyżej a hortensje niżej.Ewentualny niewielki zastój wody jest całkiem dobrze znoszony przez hortensje ale zabójczy dla innych.

Korzystając z okazji pozdrawiam i życzę Wszystkim pomyślności w Nowym Roku

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
UrsaMaior 20:45, 09 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8221
bozga napisał(a)



Raczej nie znajdziemy odmiany hortensji bukietowej o której można by powiedzieć, że jest cieniolubna Niektóre po prostu tolerują cień ale zawsze jest jakaś cena za to. Pozostaje w tym przypadku przerzucić się na krzewiaste lub ogrodowe.



Obawiałam się, że to powiesz Ehh...w takim razie przypieczętowałaś los moich Diamantino.
____________________
ogród pod lasem
betty 09:20, 10 sty 2018

Dołączył: 17 cze 2012
Posty: 8
Tak też zrobię Bożenko bo rododendrony i klony mam wsadzone na nasypanych górkach ze względu na gliniastą ziemię aby odprowadzić nadmiar wody. Jeśli więc na pierwszym planie i właśnie niżej posadzę hortensje to w czasie kwitnienia rododendronów będą jeszcze niewielkie (będę ich cięła na maksa wiosną podobnie jak Ty) a potem jak zakwitną latem będą pięknie wyeksponowane na tle różaneczników . Już to widzę oczami wyobraźni . Dziękuję , że mnie tak zainspirowałaś bo nie miałam pomysłu na pierwszy plan w ogrodzie a teraz wiem ,że będą to hortensje. Korzystając z okazji życzę również wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku i pięknie kwitnących hortensji
Margerytka40 09:47, 10 sty 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Bożenko ja w związku z wiosennym cięciem hortensji bukietowych . Zamawiałam w zeszłym sezonie hortki przez internet bo stacjonarnie niektóre odmiany nie do zdobycia. Kilka krzaczków przyszło dość mizernych i o pędach wielkości ołówka można pomarzyć . Wymyśliłam , że wytnę część tych cieniutkich najbardziej i zostawię tylko 2,3 może zgrubieją. Jak myślisz?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
malkul 10:12, 10 sty 2018


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
bozga napisał(a)



Raczej nie znajdziemy odmiany hortensji bukietowej o której można by powiedzieć, że jest cieniolubna Niektóre po prostu tolerują cień ale zawsze jest jakaś cena za to. Pozostaje w tym przypadku przerzucić się na krzewiaste lub ogrodowe.



u mnie rewelacyjnie sprawdza się w cieniu (ma tam jednak wieczorem ciut słonka) hortensja bukietowa 'Polar Bear' - Hydrangea paniculata 'Polar Bear
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies