Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

olga80 08:43, 05 lut 2018


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Widok jak z bajki
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Ewa777 15:57, 05 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Przepięknie uchwyciłaś bajkową aurę w ogrodzie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Urszulla 16:14, 05 lut 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Bajeczne zdjęcia
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Annak 17:25, 05 lut 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Zdjęcia zimowe bardzo nastrojowe, ale ja dziś znowu 2 godz. spędziłam wśród twoich hortensji. Brak mi słów, takie przecudne kwiaty w tak bardzo zadbanym ogrodzie Przyjdę znowu
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Sonka 19:42, 05 lut 2018


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2265
Powtórzę, bajecznie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
MalGosia 16:42, 18 lut 2018

Dołączył: 16 lut 2018
Posty: 142
Bożenko
w Twoim wątku odnalazłam wiele informacji dot. cięcia i ukorzeniania hortensji
niektóre odmiany widzę po raz pierwszy (np. tę o karbowanych czy kolorowych liściach!)
zainspirowałaś mnie dereniami ozdobnymi (niesamowite kolory i kwiaty) - ja posiadam tylko te owocowe, ale dereniówka naprawdę wychodzi z nich dobra

czy różową annabelle tnę tak jak białą annabelle - nisko?
pozdrawiam
____________________
pozdrawiam Małgosia
Annak 22:26, 24 lut 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Bożenko, wpadłam do Ciebie z prośbą o radę. Planuję wiosenne nasadzenia i na rabatce przed tarasem chciałabym posadzić małe hortensje. Słońce jest tam od rana do ok. południa. Mam w planie bobo lub little limelight. Którą byś poleciła?
Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Mira104 21:45, 25 lut 2018


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Bożenko ja do Ciebie z pytaniem o hortensję pnącą, z Twoich obserwacji jakie stanowisko najbardziej lubi? Myślałam aby posadzić ją przed domem, żeby ganek obrosła.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
AleksandraA 10:06, 16 mar 2018

Dołączył: 21 lip 2015
Posty: 1
Bożenko twój ogród jest przepiękny. Twój wątek jest bezcenny. piękne zdjęcia, porady i doświadczenia.
Zainspirowałaś mnie i już nie mogę się doczekać prac w swoim ogrodzie.
Masz przepiękne rośliny, które rosną jak szalone. Co ty im robisz, że rąsnom tak pięknie.

Pozdrawiam
____________________
AleksA
UrsaMaior 10:22, 16 mar 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8298
bozga napisał(a)



Cenna informacja, ja na razie sprawdzonych na "własnej skórze " odnośnie tej odmiany mam mało, na szczęście w tym roku krzaki powinny być wreszcie okazałe i coś może będę mogła dopowiedzieć. Już kiedyś wspominałam, że całkiem dobrze radzi sobie w półcieniu Magical Candle ale jak część przesadziłam w słoneczne miejsce to była nie do poznania- oczywiście w sensie pozytywnym. W półcieniu oczywiście rosną i kwitną ale w słońcu zdecydowanie korzystniej wyglądają.


Trochę się u mnie pozmieniało po wycince u sąsiadów, więc liczę na to, że rośliny będą rosły lepiej. Jak na razie z hortensji w poprzednich, bardziej cienistych warunkach najlepiej spisywał się faktycznie Polar Bear i Silver Dollar. Ładnie kwitły i nie leżały plackiem.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies