Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 20:43, 10 sty 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Margerytka40 napisał(a)
Bożenko ja w związku z wiosennym cięciem hortensji bukietowych . Zamawiałam w zeszłym sezonie hortki przez internet bo stacjonarnie niektóre odmiany nie do zdobycia. Kilka krzaczków przyszło dość mizernych i o pędach wielkości ołówka można pomarzyć . Wymyśliłam , że wytnę część tych cieniutkich najbardziej i zostawię tylko 2,3 może zgrubieją. Jak myślisz?


Jak najbardziej, tak właśnie należy wyprowadzać wątłe krzaczki, po 1-2 latach będą nie do poznania
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:54, 10 sty 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
malkul napisał(a)


u mnie rewelacyjnie sprawdza się w cieniu (ma tam jednak wieczorem ciut słonka) hortensja bukietowa 'Polar Bear' - Hydrangea paniculata 'Polar Bear



Cenna informacja, ja na razie sprawdzonych na "własnej skórze " odnośnie tej odmiany mam mało, na szczęście w tym roku krzaki powinny być wreszcie okazałe i coś może będę mogła dopowiedzieć. Już kiedyś wspominałam, że całkiem dobrze radzi sobie w półcieniu Magical Candle ale jak część przesadziłam w słoneczne miejsce to była nie do poznania- oczywiście w sensie pozytywnym. W półcieniu oczywiście rosną i kwitną ale w słońcu zdecydowanie korzystniej wyglądają.
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Margerytka40 21:03, 10 sty 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dziękuję , tak sobie to wykombinowałam ale chciałam się upewnić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Annak 19:34, 13 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Witaj Bożenko,
wiele osób polecało Twój ogród, więc wizytę u Ciebie zostawiałam sobie na deser, bo przeczuwałam, że zagoszczę tu na dłużej. I nie pomyliłam się. Bardzo lubię hortensje, a teraz to wręcz uwielbiam, dzięki Tobie. Mam małą działkę, ale na pewno będę je mieć.
Przesyłam słowa ogromnego uznania i podziwu
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
AgataM 19:51, 13 sty 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witam. Przyszłam się przywitać z właścicielką cudownego, niespotykanego, bardzo kwiecistego ogrodu. Jestem stałą obserwatorką Twojego ogrodu, Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
bozga 18:49, 04 lut 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Tak prawdę powiedziawszy to o tej porze roku nie mam nic do powiedzenia Ale skoro nawet gorączka nie powstrzymała mnie przed podziwianiem chyba jednak krótkotrwałego ataku zimy to chciałam się podzielić fotkami ( nie wszyscy mają fb)
Czekam na wiosnę i serdecznie pozdrawiam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 18:50, 04 lut 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390



____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
alis 18:58, 04 lut 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Piękny ogród w zimowej odsłonie
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
agnieszka_m 20:33, 04 lut 2018


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Bajka
Piękna zima, mnie omija bokiem
____________________
Mój mały ogródeczek :).
zawitka 08:04, 05 lut 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Piękne zdjęcia również pozdrawiam !!!!!! Zdrówka żyyczę
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies