Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Rumiankowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Rumiankowej

KasiaW76 21:45, 07 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
rumiankowa napisał(a)
No właśnie też o to mi chodziło, by po ścianach nie lać. Ale myślę, że nie będzie źle


Też mam takie podejście jak Ty.Deszcz może lać po elewacji ale Ja już wodą z Węża raczej nie:
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
rumiankowa 21:58, 07 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
No właśnie u mnie tam trochę pada bo to jest od strony ściany szczytowej, nie pod okapem typowym więc deszcz, który zazwyczaj jednak pada lekko pod skosem też dociera
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
rumiankowa 22:01, 07 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Paulina a Ty przy tej rabacie, co ją masz też pod ścianą (bez opaski przy budynku) to ziemię masz dosypaną do styropianu, czy ona się kończy na etapie podmurówki? Bo już nie pamiętam.

I jeszcze pytanie do ogółu - czy poziom ziemi na tej rabacie powinnam zrobić równo z obecnym poziomem chwasto-trawnika? Czy poniżej a wyrównać korą, czy powyżej?

I czy ziemię jakoś lekko ubić czy taką całkiem sypką, luźną na całej rabacie zostawić? Bo ona jest rozkruszona na drobny miał i nie wiem, co zrobić. Niby sadzi się rośliny w spulchnione podłoże... ale czy aż tak?
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
KasiaW76 22:23, 07 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
rumiankowa napisał(a)
Niby sadzi się rośliny w spulchnione podłoże... ale czy aż tak?


Moje za kazdym razem na około przydeptuję
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Pomarancza 23:12, 07 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
rumiankowa napisał(a)

I czy ziemię jakoś lekko ubić czy taką całkiem sypką, luźną na całej rabacie zostawić? Bo ona jest rozkruszona na drobny miał i nie wiem, co zrobić. Niby sadzi się rośliny w spulchnione podłoże... ale czy aż tak?

Duże grudy ziemi rozdrabniam w rękach a na rabacie nie możesz mieć przekopanej ziemi w postaci brył, bo wyschnie na pył.
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
rumiankowa 09:17, 08 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Nie nie, już mam przekopaną i rozdrobnioną
tylko nie wiem, jak z tym poziomem zrobić względem trawnika
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
paulina_ns 09:24, 08 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
rumiankowa napisał(a)
Paulina a Ty przy tej rabacie, co ją masz też pod ścianą (bez opaski przy budynku) to ziemię masz dosypaną do styropianu, czy ona się kończy na etapie podmurówki? Bo już nie pamiętam.

I jeszcze pytanie do ogółu - czy poziom ziemi na tej rabacie powinnam zrobić równo z obecnym poziomem chwasto-trawnika? Czy poniżej a wyrównać korą, czy powyżej?

I czy ziemię jakoś lekko ubić czy taką całkiem sypką, luźną na całej rabacie zostawić? Bo ona jest rozkruszona na drobny miał i nie wiem, co zrobić. Niby sadzi się rośliny w spulchnione podłoże... ale czy aż tak?


U mnie wyglądało to tak, przy samej ścianie daliśmy folię, żeby ziemia nie była bezpośrednio przy ścianie, ziemię nasypaliśmy wyżej żeby był lekki spadek w stronę ogrodu, no i na to kora, tyle tylko, że przez to, że jest wyżej korę cały czas nam wywiewa i w ciągu sezonu musimy sypać 2 razy, chociaż w tym jeszcze nie sypałam, bo tak za jakiś czas będzie latała po całym ogrodzie.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
rumiankowa 09:27, 08 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Hmmm. To może poziom ziemi dam równo z obecnym poziomem chwasto-trawnika (on pewnie też ciut siądzie po przekopaniu pod siew) a sama kora będzie trochę wystawać nad trawnik? Jak myślisz? Ja kupuję najgrubszą korę, może tak nie rozwieje...

Folię też damy
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
paulina_ns 09:43, 08 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
rumiankowa napisał(a)
Hmmm. To może poziom ziemi dam równo z obecnym poziomem chwasto-trawnika (on pewnie też ciut siądzie po przekopaniu pod siew) a sama kora będzie trochę wystawać nad trawnik? Jak myślisz? Ja kupuję najgrubszą korę, może tak nie rozwieje...

Folię też damy


Możesz przy samych fundamentach troszkę więcej nasypać, a później wyrównać poziomy, taką delikatną górkę zrobić Akurat na tej rabacie mam zamontowane obrzeża i tutaj mam oddzieloną trawę od rabaty, ale w sumie nie wiele to daje, bo kora tak się miesza z trawą...Ja tutaj sypię zawsze grubszą korę i tak to nic nie daje, ale może u Ciebie tak nie wieje jak u mnie
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
rumiankowa 10:34, 08 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Wieje aż strach ale z tej strony domu najmniej. U mnie do fundamentów to jakieś 2 metry wgłąb ziemi pełne podpiwniczenie mamy

No to wrzucam zdjęcia wczorajszych zdobyczy







I jeszcze kilka kolorów z ogrodu:







I z tarasu:



____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies