Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Rumiankowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Rumiankowej

paulina_ns 22:39, 05 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
rumiankowa napisał(a)
Paulina dziękuję za sugestie rabaty niestety nie można zrobić szerszej niż 100 cm od ściany z uwagi na to, że rabata po 2 stronie (od ogrodzenia) będzie b. szeroka i zostałoby za wąskie przejście jak na nasz gust.

I muszę przyznać się do czegoś nie lubię za bardzo żółtego koloru stąd wybór czerwonych i bordowych berberysów choć planuję kilka żółtych roślin, to wolę unikać nadmiaru tej barwy. Nie jest za bardzo "moja"

O trzmielinie na pniu też myślę, ale nie od razu, może dopiero po otynkowaniu, żeby tego przesadzania za dużo nie było



Haha, no to trafiłam, bo tutaj sam żółty kolor .
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
rumiankowa 22:42, 05 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Nic wcześniej nie mówiłam więc skąd mogłaś wiedzieć ale trzmielina na pniu może być przecież zielona
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
paulina_ns 22:43, 05 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
rumiankowa napisał(a)
A może zamiast tych okrywowych barwinków dać żurawki? Ale tam kilka godzin jest jednak słońce. Tak do 12/13 nie spali ich?

Obawiam się, że kulki bukszpanowe się nie zmieszczą przed berberysami, jedynie po bokach mogą być zamiast tych thujek kulistych.


Bordowe słonko nie przypala, żółte tak, ale zgaduję, że pewnie o bordowe Ci chodziło ja mam kulki 'danica', były z 4 x przesadzane, siusiane przez psy sąsiadów i przeżyły z moich obserwacji wynika, że bukszpan jakoś na mojej glebie sobie nie radzi, chyba, że to ja popełniam błędy w jego uprawie - nie wiem, za pewne czas pokaże.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 22:46, 05 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
rumiankowa napisał(a)
Nic wcześniej nie mówiłam więc skąd mogłaś wiedzieć ale trzmielina na pniu może być przecież zielona


na wiosnę, aż razi żółtym kolorem



____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
AnnaCh 23:18, 05 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Potwierdzam, że bordowe żurawki dają radę i na patelni Przetestowałam
____________________
Ania - Malutki pod lasem
rumiankowa 08:54, 06 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
A co by Waszym zdaniem lepiej pasowało? Żurawki czy barwinek (barwinka mam też za rogiem budynku)?
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
rumiankowa 08:55, 06 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Nie wiem, czy bordowe żurawki z bordowym berberysem i korą nie zleją się w jeden kolor...
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Efffa 11:06, 06 maj 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Ja bym barwinka nie sadziła, lepsza runianka,
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
rumiankowa 11:22, 06 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Czemu? Jakieś złe doświadczenia? Pytam bo zastanawiam się mam go od roku i w sumie mi się podoba, ale może czegoś o nim nie wiem (np. za duża ekspansywność czy jakieś inne minusy)?

____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
iwka 11:33, 06 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ekspansywny to on jest z pewnością, osobiście nie mam ale u sąsiada na pustej działce rozrósł się bardzo.
Też jestem za runianką ale ja ją bardzo lubię
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies