Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Rumiankowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Rumiankowej

KasiaW76 10:41, 08 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Ja chce kosodrzewinki takie jak Twoje
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
rumiankowa 11:20, 08 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Właśnie czytałam u Ciebie mi się one też zawsze podobały. Mam jeszcze jedną kosodrzewinę, ale nie mam pojęcia jaka to odmiana (zupełnie inna na pewno). Mści się takie kupowanie na giełdach od ludzi, którzy sami nie wiedzą, co sprzedają

____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
IzaK 11:45, 08 maj 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
ale intensywne kolory tych Rh kosodrzewinki i hebe ładniutkie... a te berberyski to kolumnowe są?
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
rumiankowa 11:52, 08 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Ma być kolumnowy odmiana Powwow. Jeszcze muszę dokupić Orange rocket oraz admiration. Mam nadzieję jak najszybciej
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
KasiaW76 11:52, 08 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Rumiankowa sosny, ich zapach, wygląda przywołują moje najpiękniejsze lata młodzieńcze dlatego je tak uwielbiam Na razie mam 3 sosny czarne, a po stronie tesciowej posadziłam pod płotem na granicy z sasiadem chyba z 7 młodziutkich, dwie przed furtka Kosodrzewinę i tych zwykłych i pomilio nie zabraknie u mnie
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
paulina_ns 12:17, 08 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Ło Matko ! ale u Ciebie pięknie i kolorowo !! Moje rh raczej w tym roku nie zakwitnie, a szkoda Piękne zakupy ! Hebe cudne, miałam je kiedyś u mnie, ale strasznie przymarzało i w końcu się go pozbyłam Berberysy w każdej odmianie się cudne . Muszę na Ciebie nakrzyczeć, że tak pięknie masz, a tak mało zdjęć dajesz !! ( ok już nakrzyczałam, od razu mi lepiej )
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
rumiankowa 12:25, 08 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Ja właśnie kupowałam z pąkami w tym roku na taras te RH więc byłam pewna, że zakwitną trochę mi się ten ich róż nie do końca podoba, ale obfitość kwiatów mi to wynagradza

Pięknie nie jest wszystko w rozsypce dlatego najlepiej na zdjęciach wychodzą zbliżenia roślin
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
paulina_ns 12:45, 08 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
rumiankowa napisał(a)
Ja właśnie kupowałam z pąkami w tym roku na taras te RH więc byłam pewna, że zakwitną trochę mi się ten ich róż nie do końca podoba, ale obfitość kwiatów mi to wynagradza

Pięknie nie jest wszystko w rozsypce dlatego najlepiej na zdjęciach wychodzą zbliżenia roślin


Już nie bądź taka skromna jak dla mnie możesz dawać nawet makro, byle oczy nacieszyć takimi cudami
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
rumiankowa 17:17, 10 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Ufff. Wczoraj odwiedziliśmy targi ogrodnicze... totalne rozczarowanie. Sprzedawcy nie wiedzieli, co dokładnie sprzedają... oczywiście nie wszyscy, ale akurat to co mnie interesowało było jakoś tak po łebkach...

Wróciliśmy z sadzonką bazylii i maleńkim klonem palmowym. Pojechaliśmy na Marchołta po berberysy Orange rocket. Ogromne sadzonki, cudownie ukorzenione.

Jeszcze wieczorem równaliśmy ziemię na rabacie i dokładaliśmy folię kubełkową. Wystaje nad poziom rabaty, trzeba ją będzie jeszcze dociąć równo.

Tak to wyglądało wczoraj:




Dziś rano, mimo pogody w kratkę, deszczu, wiatru i słońca na przemian, działaliśmy. Posadziliśmy wszystkie rośliny. Rabatka jest jeszcze dość pusta. Brakuje:
- 6 szt. berberysów admiration
- wrzosów (ale zamierzam je kupić dopiero w sezonie)

i zastanawiam się, czy nie zastosować tu jeszcze po każdej stronie po 1 Azalii japońskiej np. kwitnącej na biało...












____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
KasiaW76 17:39, 10 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Skąd bierzesz korę?

Rabata śliczna wrzosy będą ideanie pasowały
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies