Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

Gardenarium 18:37, 08 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Już pokazuję. System korzeniowy z cisa jest w galerii zdjęciowej do art. o sadzeniu. Korzenie powinny być białe.
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/283-latwe-ogrodnictwo-jak-sadzic-drzewa-i-krzewy/photos

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beta 21:15, 18 kwi 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
witam, mam takie głupie pytanie czy cis lubi bardziej słonecznie to jest na pełnym słońcu, czy cień a raczej półcień może być? czy myslicie że cis nada się do osłonięcia tarasu od ciemniejszej strony?-hm tylko zanim urośnie to trochę minie, sama nie wiem , poradźcie coś please
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Sebek 09:15, 19 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Cis sobie wszędzie poradzi - tylko trzeba będzie o niego zadbać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
beta 10:17, 19 kwi 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
zadbać powiadasz hmmm?
mam problem ze zrozumieniem o co chodzi z tym przycinaniem-może ja potrzebuję tłumaczenia jak krowie na rowie chodzi o to, że jeżeli chcę osiągnąć wysokość np. 2 m to czy ciąć z góry 'za małego" czy poczekać ?
a myslicie że ekran z cisa to dobra zasłona dla drewnianej szopy? może na ich tle np. jeszcze różę?

a może coś innego? macie pomysł? dodam że jest tam słońce praktycznie przez cały dzień, dopiero po 17 trochę cienia, proszę o radę
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Sebek 00:00, 20 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zależy ile chcesz czekać i jakiej wielkości sadzonki posadzić. Bo jak posadzisz małe to minie kilka lat co najmniej nim stworzą prawdziwy ekran, a szopa powinna być szybko ukryta. Jak chcesz szybko to posadź tuje, a cisy gdzie indziej - na jakiejś rabacie, wtedy będą pięknym tłem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
dareko 11:48, 20 kwi 2012

Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 1
Witam, mam troszkę inne pytanie związane z cisem. Niedawno przycięłem żywopłot z cisa i odpadki spaliłem wraz z innymi gałęziami a popiołem użyźniłem mój warzywniak. Nasiona już wysiane a ja się teraz dopiero zaczęłem zastanawiać czy dobrze zrobiłem bo cis zawiera przecież silnie trujące substancje. Czy nie przejdą do roślin?
Pszczelarnia 12:10, 20 kwi 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie, bo substancje trujące są w sokach. A popiół nie ma soków.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
beta 15:24, 20 kwi 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Sebek napisał(a)
Zależy ile chcesz czekać i jakiej wielkości sadzonki posadzić. Bo jak posadzisz małe to minie kilka lat co najmniej nim stworzą prawdziwy ekran, a szopa powinna być szybko ukryta. Jak chcesz szybko to posadź tuje, a cisy gdzie indziej - na jakiejś rabacie, wtedy będą pięknym tłem


rozwiązanie proste i genialne, dzieki Sebek

ale mam jeszcze małą wątpliwość - ile cm od szopy sadzić? i jak duże te tuje w szerz mogą zająć miejsca? mam tuje szmaragd

pewnie to pytanie nie na ten wątek, ale skoro tu jestem to może ktoś odpowie
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Gardenarium 16:52, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
beta napisał(a)

a myslicie że ekran z cisa to dobra zasłona dla drewnianej szopy? może na ich tle np. jeszcze różę?

a może coś innego? macie pomysł? dodam że jest tam słońce praktycznie przez cały dzień, dopiero po 17 trochę cienia, proszę o radę


Do zasłoniecia drewnianej szopy cis będzie za niski, Radziłabym albo świerki serbskie albo niezmordowane i tanie tuje. Szlachetniejsze to Smaraghd a zwykłe Brabant albo żółte Yellow Ribbon.

Fajne a mało stosowane są Aureospicata.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beta 21:24, 20 kwi 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Gardenarium napisał(a)


a myslicie że ekran z cisa to dobra zasłona dla drewnianej szopy? może na ich tle np. jeszcze różę?

a może coś innego? macie pomysł? dodam że jest tam słońce praktycznie przez cały dzień, dopiero po 17 trochę cienia, proszę o radę


Do zasłoniecia drewnianej szopy cis będzie za niski, Radziłabym albo świerki serbskie albo niezmordowane i tanie tuje. Szlachetniejsze to Smaraghd a zwykłe Brabant albo żółte Yellow Ribbon.

Fajne a mało stosowane są Aureospicata.


spróbuję z tymi szmaragdami bo takowe posiadam, dodam jeszcze że szopka to główny widok z tarasu-więc czym prędzej trzeba ją czyś zasłonić, myslę co mogę zrobić z jedym cisem w posiadaniu którego jestem? hmmm?

pozdrawiam i życzę miłego wieczoru
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies