Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

Agacia 07:04, 25 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Hej, hej Temat cisów ostatecznie został u mnie zamknięty. Znalazłam, wybrałam, do kasy już wózkiem jechałam, gdy sprzedawczyni pokazała mi ich własne hicksii zdewastowane przez tegoroczną zimę. Podziękowałam...
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Agacia 21:18, 26 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Agacia napisał(a)
(…) Ale jak kupię to się oczywiście pochwalę


Agacia napisał(a)
Hej, hej Temat cisów ostatecznie został u mnie zamknięty. Znalazłam, wybrałam, do kasy już wózkiem jechałam, gdy sprzedawczyni pokazała mi ich własne hicksii zdewastowane przez tegoroczną zimę. Podziękowałam...


Aktualizacja: a jednak się wróciłam i kupiłam



Przeczytałam właśnie cały wątek i proszę o małe podsumowanie (czy dobrze myślę? poprawcie mnie jakby co!):

- sadzić w dobrej ziemi, przekompostowanej, albo w podłożu do iglaków
- sadzić w rowie
- można sadzić gęsto
- przyciąć na równo od góry od razu po posadzeniu
- przycinać także w lipcu
- podlewać, bo lubią
- cieniować na zimę, szczególnie na wystawach słonecznych
- ściółkować korą lub żwirem
- można podsadzać, pamiętać cały czas o podlewaniu
- nawożenie: czy nawozimy w pierwszym roku po posadzeniu? Jak często? Czy stosujemy nawóz jesienny?

____________________
~ W ogrodniczkach ~
Sebek 22:01, 26 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
I tak i nie

Cisy lubią obojętną, także do ziemi kwiatowej

Nie tnij od razu, bo takich niskich chyba nie chcesz - niech urosną sobie na pożądaną wysokość

Nawozem możesz w pierwszym roku - tylko nie od razu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agacia 21:14, 27 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Sebek napisał(a)

Nie tnij od razu, bo takich niskich chyba nie chcesz - niech urosną sobie na pożądaną wysokość


O Matyldo! Sebek, no jasne, że wolę wyższe ale duże różnice są pomiędzy tymi moimi cisami, nie będzie to jakoś głupio wyglądać, że jeden taki, a drugi taki? I czy przycinanie ich nie jest konieczne do uzyskania gęstości? 'Porządana wysokość' to dwa metry - miałabym do tego czasu nie ciąć? A może chodzi Ci o to, żeby lekko przyciąć te wyższe, a niższych nie ruszać? Wytłumacz proszę jak dziecku, bo coś mi się tu nie zgadza
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Sebek 22:59, 28 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kurcze no sam nie wiem co doradzić Z jednej strony piszę w wątku o tujach, żeby czekać, bo bym tak zrobił, no a z drugiej jak one takie różne to aż się chce ciachnąć...Szefowa musi tu doradzić
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:17, 28 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
- sadzić w dobrej ziemi, przekompostowanej, albo w podłożu do iglaków?

Tak, ale nie do iglaków - za kwaśna. W ziemię odkwaszoną, czyli ja sadzę w próchnicę odkwaszoną albo ziemię ogrodową

- sadzić w rowie?

Wykop rowek równy, ustawiaj jeden przy drugim

- można sadzić gęsto ? - można

- przyciąć na równo od góry od razu po posadzeniu - przyciąć od razu


- przycinać także w lipcu - można

- podlewać, bo lubią - lubią mieć wilgotno, ale nie znoszą podmokłych gruntów i zbyt głębokiego sadzenia

- cieniować na zimę, szczególnie na wystawach słonecznych - można

- ściółkować korą lub żwirem - tak

- można podsadzać, pamiętać cały czas o podlewaniu - można

- nawożenie: czy nawozimy w pierwszym roku po posadzeniu? Jak często? Czy stosujemy nawóz jesienny?

Florovitem w płynie dolistnie i doglebowo, do lipca i koniec. Niech przestanie rosnąć do końca lata, bo młode zmarzną. Jesienny - nie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 23:18, 28 mar 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Ja bym się wstrzymał i poczekał aż będą miały ok 80 cm. Wtedy je ciachnać aby były wszystkie równe,
jeśli usuniesz im główne przewodniki to owszem zagęszczą się ale wtedy raczej można czekać na te
2 metry kilkanaście lat... tak mi się zdaję
____________________
paweł
Wieloszka 23:20, 28 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
OOOO jaka super ściąga! Dzięki Danusiu!!!
Przydałaby się taka w wątku o "żywopłotach iglastych innych niż cis", bo wiele osób wciąż ma problem ze szmaragdami - przycinać czy nie - jest wiele sprzecznych informacji...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Agacia 18:50, 29 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Dziękuję za podpowiedzi - teraz wszystko jasne
____________________
~ W ogrodniczkach ~
kwiatholandii 09:48, 08 kwi 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Ja też właśnie zastanawiam się czy moje przyciąć. Danusiu, jeżeli będziesz tutaj na dniach proszę wstaw zdjęcie z systemem korzeniowym cisa. Pokazywałaś gdzieś ale nie mogę znalezc. Muszę porównać z tymi, które kupiłam, bo nie wiem czy nie są zmarznięte.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies