Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

Pszczelarnia 23:17, 19 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, dzisiaj pozyskałam (nie będę wchodzić w szczegóły pozyskania ) ok. 30 siewiek taxus baccata, wysokie jak serdeczny palec. Posadziłam do skrzynek z dobrą ziemią, dam do lekko widnej piwnicy, 8-12 stopni. Wytrzymają do wiosny? I będę sobie hodować, żeby zobaczyć jak to jest być hodowcą cisów i bukszpanów (i jeszcze hodowcą drzew chciałabym być).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 23:23, 19 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ewo, ja tak jeszcze sobie pożartuję
są dwa pojęcia w ogrodnictwie. Hoduje i uprawia

Hodowca to taki, co tworzy nowe odmiany, czyli hoduje
A ten co rozmnaża i sprzedaje to on uprawia.

Więc chcesz hodować czy uprawiać To Ci zadałam zagwozdkę

Ale dla mnie jako zawodowca te dwa terminy mają różne znaczenia. Uczono mnie aby je rozróżniać, stąd moje wyjaśnienie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:24, 19 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Z opisu pozyskania mogą to być siewki, czyli całkiem nowe odmiany, bo się skrzyżowały ze sobą jakieś cisy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 09:00, 20 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
O, Danusiu, faktycznie, hodowca - to ten od jednej roślinki. Hodowca kamelii, azalii, irysów. No więc ja jestem "uprawiaczem". To były siewki spod taxus baccata, bardzo starego dorodnego okazu, oczywiście nie wiem czy one są odmianowe (?). Tych siewek jest więcej ale nie mogłam tak od razu wziąć wszystkich. Swoje wysiałam i teraz zakopane w donicach leżakują w ziemi.
Bardzo jestem ciekawa, co mi z tego wyjdzie .

Co mnie zdziwiło przy tych siewkach - bardzo dobry korzonek, mocny, wyraźny i liczne przybyszowe. Jak na takie małe siewki - się zdziwiłam.
Czy nakryć je teraz jeszcze szkłem? Wilgotność i ciepło cieplarniane im dać?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Juzia 09:57, 20 sty 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Ale fajnie. Też bym chciała tyle cisów mieć.... nawet wielkości palca
Nie wiem czemu u nas (mazury) nie widziałam nigdzie cisów. Muszę pobawić się w szpiega i dokładnie poobserwować ogródki sąsiadów.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardenarium 14:15, 20 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Okładać śniegiem, żeby nie były gołe na mrozie, zadołować w ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 19:27, 20 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Cisomaniacy Jaka jest dobra cena dla roślin 50cm i 100cm? Starsze egzemplarze pokazywane tutaj przez Danusię są piękne i dorodne - czy młode też powinny mieć tak regularny kształt? Obecnie na znanaym serwisie aukcyjnym są sprzedawane takie (ok 30cm, 8 zł):

/zdjęcie usunęłam na wszelki wypadek/

Szczerze mówiąc jeśli Sprzedający wybrał do fotki najładniejsze egzemplarze to jakoś marnie mi one wyglądają. Są takie nierównomiernie zagęszczone. Czy to normalne czy jednak trzeba szukać do skutku lepiej zagęszczonych?
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Sebek 00:27, 21 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hmm, no według mnie powinny być bardziej gęste, ale jak za 8 złotych nie jest źle - w końcu podrosną
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:33, 21 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wg mnie są doskonałe, tylko czy takie dostaniesz w paczce? Zagęszczą się po cięciu już w gruncie. 8 zł - super cena.

Wg mnie wyślą gołe patyki

Pokażesz, jak dostaniesz paczkę?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 23:36, 22 sty 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Danusiu, ja ich jeszcze nie kupiłam, najpierw Was chciałam zapytać Ale jak kupię to się oczywiście pochwalę
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies