Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sielsko - anielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Sielsko - anielsko

rumiankowa 22:49, 23 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
agaott napisał(a)
Wiesz, u mnie to też nie było łatwe. Mąż całą zimę przycinał a potem malował, malował i malował. Aż złamał rękę I potem długo czekałam aż mi w czymkolwiek pomoże, zwłaszcza, że to było przed Bożym Narodzeniem


Hahaha jak będę z moim rozmawiać to może lepiej nie wspomnę o tej ręce złamanej
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
jona 23:42, 23 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
agaott napisał(a)
A to moje skrzyneczki, które już są prawie gotowe. Jedna już obsadzona, druga w połowie. Dwie będą czekać na pomidory, paprykę i dyniowate.


I moja nowa miłość- świdośliwa:


W tym kąciku warzywno - owocowym już (!!!) jest pięknie
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
agaott 14:18, 26 kwi 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Sobota była bardzo pracowita. Domyślam się, że nie tylko u mnie.
Od rana do wieczora byłam na ogrodzie, no prawie - wcześniej zaliczyłam targ i odebrałam ostróżki, które "szły" do ludzi.
Obsiałam drugą skrzynię na poziomie +1. Mamy już wszystkie skrzynie ustawione, teraz tylko musimy ułożyć ścieżkę i zrobić ogólny porządek. Rabatkę na górze obok skrzyń chciałabym zrobić na wiejsko tzn: bzy, róże jadalne, ostróżki, maki, dalie itp. Efekt bedzie dopiero latem.
W piątek kupiłam w Auchanie surfinie. Są już w skrzynkach i boję się czy nie przyjdą mrozy.

To te malutkie. W lewej skrzynce jeszcze ładnie się trzymają bratki i stokrotki.


W takie doniczki na razie posiałam kwiaty jednoroczne: słoneczniki - różne, ślazówkę, mak polny, ostróżkę jednoroczną, sanwitalię, nasturcję i gratis, który otrzymałam przy zamawianiu nasion - herbaciane popołudnie- cokolwiek to jest
Jak roślinki podrosną pójdą na rabaty.


Te małe co ledwie widać to mak polny, który miałam wysiany w domu na parapecie. Ciekawa jestem czy da sobie radę


A to moje "darowane" ostróżki i kosmos kupiony na targu od chłopaka, który sam nie wiedział co sprzedaje Jak to się czasami fajnie układa. Bardzo chciałam mieć ostróżki. Jakieś sobie zamówiłam przez internet, ale wiadomo jakie sadzonki są małe. Nawet planowałam zakup na świącie kwiatów w Otmuchowie. W zeszłym roku były tam bardzo ładne, rozrośnięte okazy - no ale nie tanie. A tu dzwoni moja ciocia, że sąsiedzi likwidują rabatę i czy chcę. Też pytanie Oczywiście, że tak. Roślin, zwłaszcza takich nigdy mało. A prawdę mówiąc najładniej rosną u nas rośliny podarowane z innych ogrodów.

____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
rumiankowa 14:28, 26 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Takie skarby "z darów" są najfajniejsze. Cieszą i w dodatku nic nie kosztują a często faktycznie rosną doskonale. Pracowita sobota widać efekty.
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Magdalenka 16:32, 26 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Agnieszko, wiem już, gdzie mieszkasz poznałam po kilku zdjęciach ze skrzyniami. Piękny masz dom i otoczenie- chodzi mi o ten lasek przy polu.
Ja już powoli kończę wiosenną rewolucję ogródkową, wczoraj posadziłam kilka roślinek na nowej rabacie i pierwszy raz odpoczywałam na tarasie
Na targu również byłam, zakupy też poczyniłam...
Nasiona kwiatów to może jutro posieję, deszczyk podlewa, szybko urosną mam nadzieję.
Pozdrawiam ciepło.
____________________
Magda Na Francuskiej
empolan 17:03, 26 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 11
Wpadam z rewizytą i podziwiam ile już masz Oj, chciałabym być na takim etapie
Jaki duży kosmos - ja dopiero będę wysiewać. Trochę późno, ale wcześniej nie było nawet gdzie
____________________
Gosia Działka w Zakątku
danuta_szwajcer 18:03, 26 kwi 2015


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Witaj Masz piękną działkę i te murki bajeczneW którym kierunku z Raciborza? Bo ja z Rybnika w kierunku na Racibórz Piękne tereny są wokół działki jak widać ze zdjęć Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
agaott 19:37, 26 kwi 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Magdalenka napisał(a)
Agnieszko, wiem już, gdzie mieszkasz poznałam po kilku zdjęciach ze skrzyniami. Piękny masz dom i otoczenie- chodzi mi o ten lasek przy polu.
Ja już powoli kończę wiosenną rewolucję ogródkową, wczoraj posadziłam kilka roślinek na nowej rabacie i pierwszy raz odpoczywałam na tarasie
Na targu również byłam, zakupy też poczyniłam...
Nasiona kwiatów to może jutro posieję, deszczyk podlewa, szybko urosną mam nadzieję.
Pozdrawiam ciepło.


Hej.
To wiesz już gdzie wpadać na kawę
Otoczenie rzeczywiście mi się udało. Dlatego tez zakochałam się w tej działce. Mimo wszystkich plusów i minusów związanych z terenem.
Czekam na zdjęcie u ciebie na wątku
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
agaott 19:40, 26 kwi 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
empolan napisał(a)
Wpadam z rewizytą i podziwiam ile już masz Oj, chciałabym być na takim etapie
Jaki duży kosmos - ja dopiero będę wysiewać. Trochę późno, ale wcześniej nie było nawet gdzie


Witam Cię Gosiu u siebie.
Kosmos tak jak pisałam kupiłam. Muj z rozsady też jest już w ziemi ale się nie umywa, dlatego nawet go nie pokazuję. Część wysiałam też bezposrednio na rabatkach.
Pozdr
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
agaott 19:43, 26 kwi 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
danuta_szwajcer napisał(a)
Witaj Masz piękną działkę i te murki bajeczneW którym kierunku z Raciborza? Bo ja z Rybnika w kierunku na Racibórz Piękne tereny są wokół działki jak widać ze zdjęć Pozdrawiam

Hej Danusiu.
Mieszkam po drugiej stronie - w stronę Kietrza. Ale w Rybniku bywam dosyć często. Wiesz zresztą, że dzisiaj odległości nie stanowią żadnego problemu
Podziwiam Twój ogród - przepiękne kwiaty, bardzo mi się podoba. Ciekawe czy ja kiedyś doczekam chociaż namiastki czegos takiego?
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies