Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Borówka wysoka (amerykańska) - uprawa, cięcie

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówka wysoka (amerykańska) - uprawa, cięcie

Gardenarium 16:32, 27 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MoniqueLaPetite napisał(a)
Witajcie
Na jesieni zakupiłam i posadziłam dwie borówki odmiana Sierra i Elizabeth.
Przezimowały na balkonie opatulone.
Sierra ta zpąkami rośnie jak burza...


Natomiast elizabeth ma same patyki....


Różnica między nimi jest dosyć duża...


W przyszłym tygodniu wsadzę je do gruntu obok innych borówek.
Tylko obawiam się o tą Elizabeth czy zacznie puszczać pąki ?
Może powinnam ją czymś zasilić?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:35, 27 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moima zadniem zmarzła, bo powinna już puszczać Nawożenie niepotrzebne, musi rosnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Roberto37 21:03, 27 kwi 2013

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 10
Witam, postanowiłem, że nic narazie nie będę robił przy borówkach tylko podlewał i obserwował, nie sprawdzam już pH gleby narazie póki co puszczają nowe listki i to mnie cieszy choć w większości posiadają liscie czerwone.
Pozdrawiam.
MoniqueLaPetite 14:34, 28 kwi 2013


Dołączył: 23 lis 2012
Posty: 19
Gardenarium napisał(a)
Moima zadniem zmarzła, bo powinna już puszczać Nawożenie niepotrzebne, musi rosnąć.


Danusia czyli nie ma sensu jej wsadzać do gruntu?
____________________
Gardenarium 16:20, 28 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba po prostu być pewnym, że ona żyje, zdrap trochę kory i zobacz czy jest zielone, żywe czy brązowe. Jak suche i brązowe to wyrzuć jednym zgrabnym ruchem, zapomnij i posadź nowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Roberto37 18:47, 01 maj 2013

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 10
Witam, dzisiaj postanowiłem zmodernizować podłoże pod borówkami. Usunąłem z dołów część torfu, wymieszałem ziemię macierzystą z piaskiem i rozdrobnioną przekompostowaną korą sosnową, podsypałem nawozem do borówek w ilości jak podano na opakowaniu firmy florovit, lekko przemieszałem z wierzchnią warstwą ziemi. podsypałem jeszcze korą sosnową i oczywiście podlałem. Prawdopodobnie będę musiał zakupić dwie nowe sadzonki borówek i wymienić.
Pozdrawiam







do wymiany: nelson i elliot


lucyna 23:32, 14 maj 2013

Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 5
chcialabym zasadzic 2-3 krzaczki borówek. Mieszkam w UK i tutaj lato nie jest zbyt cieple ani sloneczne, bardzo czesto pada deszcz. Ziemia w ogrodzie jest bardzo gliniasta czy w takich warunkach wogole jest sens inwestowac w borówki?
____________________
Piter 17:32, 28 maj 2013

Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 24
Witam serdecznie Jakiś czas temu sadziłem borówkę, całe sadzenie odbyło się według sztuki ogrodniczej- wystarczająco duże doły, odpowiednie podłoże itp. Na dwóch odmianach borówki zaczęły się przebarwiać na rudobrązowy kolor- jednak nie są uschnięte. Co może być przyczyną takich zmian? Czyżby odczyn gleby zmieniał kolor liści? Czy jest to naturalne i nie muszę się martwić ? Proszę o pomoc
hanka_andrus 17:50, 28 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piter, przyrosty na borówkach przebarwiają się pod wpływem zmiany temperatury na chłodniejszą. Wszystko jest ok.Ładnie Tobie rosną.
Lucynko, Wilgotna pogoda nie przeszkadza w uprawie borówki, to rośliny akurat lubią. A gliniaste podłoże : wykopiesz dół głęboki na pół metra i kwadratowy na metr, wypełnisz torfem kwaśnym,igliwiem przekompostowanym , starą korą z lasu, i możesz mieć własne jagódki. Jeżeli nie spróbujesz, nie będziesz wiedziała czy dobrze, że miałaś obawy. Na początek spróbuj z 1- 2 szt.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Piter 17:56, 28 maj 2013

Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 24
Dziękuję za ekspresową odpowiedź Mogę być spokojny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies