Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Borówka wysoka (amerykańska) - uprawa, cięcie

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówka wysoka (amerykańska) - uprawa, cięcie

Gardenarium 09:50, 31 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świetne rady, a ja zachęcam do sadzenia borówek, są smaczne i zdrowe a ceny wysokie, więc można sporo zaoszczędzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewaglen 11:25, 31 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Będę więc w lutym korygować, bo prześwietlać to u mnie jeszcze nie ma co. Przesadzane były w maju ubiegłego roku. Mam nadzieję, że w tym sezonie już się zagęszczą. Moje niektóre krzewy mają takie długie, szabliste pędy. Czy mogę je trochę skrócić by nadać kształt krzewom?
____________________
Mój ogród - co dalej?
danka1971d 11:41, 31 sty 2012


Dołączył: 20 sty 2011
Posty: 170
A czym zasilacie borówki na wiosnę? słyszałam, że najpierw na wiosnę powinno się je potraktować siarczanem amonu dla rozruchu, a w czerwcu podsypać siarczanem potasu,żeby zawiązały dużo pąków kwiatowych...czy to prawda?
Moje 3 krzaczki posadzone 2 lata temu nie popisały się w ubiegłym roku zbytnio zbiorami, nie wiem czym to może być spowodowane, może mają za dużo cienia, bo rosną w pobliżu drzew owocowych...
____________________
-Danka- Mój zielony świat
Sebek 18:16, 02 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ewaglen napisał(a)
Będę więc w lutym korygować, bo prześwietlać to u mnie jeszcze nie ma co. Przesadzane były w maju ubiegłego roku. Mam nadzieję, że w tym sezonie już się zagęszczą. Moje niektóre krzewy mają takie długie, szabliste pędy. Czy mogę je trochę skrócić by nadać kształt krzewom?


Skróć sobie - a badyle wyślij mi to sobie ukorzenię i będę sobie jadł za kilka lat
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 18:18, 02 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
danka1971d napisał(a)
A czym zasilacie borówki na wiosnę? słyszałam, że najpierw na wiosnę powinno się je potraktować siarczanem amonu dla rozruchu, a w czerwcu podsypać siarczanem potasu,żeby zawiązały dużo pąków kwiatowych...czy to prawda?
Moje 3 krzaczki posadzone 2 lata temu nie popisały się w ubiegłym roku zbytnio zbiorami, nie wiem czym to może być spowodowane, może mają za dużo cienia, bo rosną w pobliżu drzew owocowych...


Na pewno dużo azotu - tez siarczan amonu powinien być dobry. Potas bierze udział w gospodarowaniu wody dla roślin - nie wiem jak się ma do zawiązywania pąków.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alinak 18:32, 02 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
dla borówek najważniejsze jest sadzenie . ja glinę mieszałam nawet z korą i bardzo dużą ilością kwaśnego torfu. był wykopany ogromny dół a nie jakiś tam dziurka mała . cała rabata ma 2 m średnicy i na 4 borówki . teraz na wiosnę podsypuję tylko lekko zakwaszaczem dla kwasolubnych i co jakieś 3 lata dosypuję kory . niekiedy kapnę im na wiosnę trochę rozrobionego guana gołębiego , ale generalnie owocują bardzo dobrze
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Marlenaa 12:39, 15 sty 2013


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Gardenarium napisał(a)
Wiem, wrzoścami Golden Starlet - również kwaśne stanowisko i kolorek by kontrastował ładnie.
Albo falami wrzośców w dwóch odmianach, żółty i różowy Rubinteppich.

Na brzegu żółty, a z tyłu różowy.


Danusiu, zaproponowałaś do podsadzenia borówki powyższe wrzośce. A czy dobrze by było podsadzić wrzoścami i wrzosami ? Jeśli tak to co byś zaproponowała. Na wiosnę chcę uporządkować swój kącik borówkowy i chyba takie rozwiązanie by mi najbardziej pasowało.
____________________
krowy, staw i my
Gardenarium 16:24, 15 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wrzosy z wrzoścami nie mogą być, chyba że wrzosy będą z przodu, bo one wymagają więcej światła niż wrzośce, ale są wyższe od wrzośców. I tuj jest problem.

Niskie wrzośce z tyłu a wyższe wrzosy z przodu ?? niee, Tak nie bardzo mi to pasuje.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marlenaa 12:54, 17 sty 2013


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Danusiu, dziękuję za odpowiedz, nie ma to jak mądrej szefowej posłuchać I mam kolejne pytanie: a samymi wrzosami dobrze by było? Jeśli tak to jakie polecasz?

Trochę uparłam się na te wrzosy, bo mam kilka sztuk nn, dobrze rosną i o dziwo nie przemarzają Z wrzoścami jeszcze nie mam doświadczenia, ale jeśli powiesz wrzosom stanowcze nie, to zdecyduję się na wrzośce Z góry dziękuję.
____________________
krowy, staw i my
Sebek 13:49, 17 sty 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Z samymi wrzosami będzie dobrze - tylko najlepiej jak są posadzone po kilka sztuk jednej odmiany - jednak o nazwę bardzo trudno, bo rzadko są opisane
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies