Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

kachat 12:27, 01 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ciekawie się u ciebie robi, będę podglądać
Wielgachne masz te 3 słupy tujowe, ile one lat mają..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
iwka 12:37, 01 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
kachat napisał(a)
Ciekawie się u ciebie robi, będę podglądać
Wielgachne masz te 3 słupy tujowe, ile one lat mają..?


To moja kolejna bolączka, lubię je ale rosna praktycznie na środku działki i nie bardzo wiem jak je wciągnąć w rabatę aby tak się nie rzucały w oczy.
Jak je sadziliśmy było inne wyobrażenie ogrodu, zresztą i tuje były małe.
Teraz mają 11 lat. Pierwsza była w ubiegłym roku porządnie przycięta po bokach i z góry, to był taki eksperyment czy przetrwa, jak widać ma się dobrze, więc kolejne dwie też czeka cięcie.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
chelll 15:47, 01 cze 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Ja też lubię lawendę, zresztą mam około trzydziestu karzaczków. U Ciebie nie rośnie w pełnym słońcu? Jeszcze nie wiem, jak trzeba ja pielęgnować. Wiosna ścinałam po raz pierwszy. Dośc dobrze odbiła i szykuje się do kwitnienia. Obok mam trzy perowskie i dwie kwitnace na filetowo budleje. Łdanie się wszystko komponuje. Czekam na kwiaty, by sie podzielić radością.

Ogladam dalej Wasze ogrody!
____________________
Handmade by Elka
iwka 16:13, 01 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
niestety moja lawenda słoneczko ma tylko z rana i po 16, więc warunki bojowe i wyciąga się do słońca
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
kachat 16:42, 01 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
A może dałoby się przesadzić te tuje? Bo teraz to tak trochę od czapy wyglądają tam gdzie są. Ale mogłyby fajnie wyglądać pod płotem jako tło dla innych roślin. No i by trochę od sąsiadów zasłoniły
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Mirka 19:12, 01 cze 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
iwka napisał(a)


No właśnie dojrzały, ma już prawie 10 lat, ale dopiero teraz odważyłam się trochę go odświeżyć. Już wiem jak ma wyglądać (chyba), i wiem jakie rośliny mi sie podobają i pomału wprowadzam zmiany. Ma być tak jak mi się podoba, i żeby mi było w nim dobrze. Wszyscy, którzy nie rozumieją mojej pasji niech się ... pocałują
To jest nas dwie też tak uważam i sądzę to co mi się podoba nie ulegam modzie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
iwka 19:25, 01 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
kachat napisał(a)
A może dałoby się przesadzić te tuje? Bo teraz to tak trochę od czapy wyglądają tam gdzie są. Ale mogłyby fajnie wyglądać pod płotem jako tło dla innych roślin. No i by trochę od sąsiadów zasłoniły


myślisz, że da radę je przesadzić? one mają ok. 5m wysokości. kurcze jak by dało radę to ja chętnie bym je w inne miejsce przeniosła.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
kachat 20:03, 01 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ja doświadczenia w przesadzaniu większych tuj niestety nie mam. Z tego co wiem, to większe rośliny dobrze jest przynajmniej parę miesięcy przed przenosinami okopać, poprzecinać korzenie, aby nowe korzonki się wytworzyły gęsto w bryle, która będzie przenoszona. Wtedy jest duża szansa, że się wszystko uda i roślina przeżyje. Może tutaj zajrzyj: http://www.ogrodowisko.pl/watek/400-pomoc-przy-thujach
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
iwka 11:08, 03 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Pamięć krótka więc wklejam

Mikstura na mszyce wg. Zawitki:

4 litry wody,
półtorej łyżeczki sody,
1 łyżeczka oleju,
pół łyżeczki płynu do zmywania
i półszklanki octu.

Edit. doczytałam, że działa na miodówkę bukszpanową
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Magda_ 11:11, 03 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
na inne robaczki też to działa?
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies