Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 05:40, 11 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
wunia napisał(a)
A wiecie kto u mnie zjada jabłka sikorki



tego nie widziałam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 05:42, 11 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
antracyt napisał(a)
Pięknie te "Twoje" bażanty, prawie słyszę jak wykrzykuje kogut
U mnie też sypie bez przerwy i kilka razy dziennie muszę karmnik napełniać. Towarzystwo głodne i nieostrożne zaczyna się robić. Dzisiaj po raz pierwszy byłam świadkiem polowania srokosza na sikorki.



Kogut zawsze wrzeszczy, nawet ostatnio w nocy - nie wiem czy ktoś na niego nie poluje przypadkiem?

Obserwacji polowania chyba nie zazdroszczę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 05:44, 11 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)


o sikorkach tez czytalam artykul, ze potrafia byc krwiozercze

sikorki




przenieslismy tez w domku smieciowym gniazdko rudzika, bo kot probowal go upolowac, juz jest spokoj i rudzik bezpieczny przeniosl sie.

a myszolowy moga tez wyczekiwac na nornice i inne gryzonie, ktore nieopatrznie wychodza po ziarenka spadle z karmnika, krety tez kopia wiec jakby taki myszolow ktoregos upolowal nie obraze sie.



Niesamowity artykuł o tych sikorkach, oby jak najszybciej jeszcze nauczyły się zjadać ćmę bukszpanową

Jakie rudzik ma gniazdko? Przeniósł się razem z nim?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 05:48, 11 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)
Gosiu piekne kury i kogutki u nas dzis lisek chodzil wokol ogrodzenia, wczoraj przy bramie wjazdowej sarna zagladala pewnie pozywienia szukaly. ciezko zwierzakom, sniegu mnostwo i juz dlugo lezy a codziennie dopaduje, do tego zimno. ale nie wpuszcze dzikuskow, bo ani dla nich to niedobre ani dla mojego ogrodu. mam nadzieje, ze jeze w domkach za ogrodzeniem spia bezpiecznie. jak ostatnio podpatrzylam to wejscie zasypane od srodka liscmi, na stoweczke zajete.



Masz rację ciężko zwierzętom, codziennie odśnieżam miejsce gdzie sypię słonecznik.
Teraz wszystko się wydało, skończyła mi się karma mieszana dla ptaków i zotał mi tylko łamany słonecznik. Widzę, że w karmnikach nie ubywa. Czekam na nową dostawę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 05:50, 11 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
wunia napisał(a)
TAR-cia no kiedy właśnie niczym, wbiłam na patyczki połówki jabłka, umocowałam do płotu bo kos siedział na gałęziach to myślę głodny dokarmię, kos owszem głodny do karmnika włazi i się objada ale przy jabłkach go nie widziałam, myślę zabiorę skoro nie je ale patrzę a one podziobane, myślę może ukradkiem jak w pracy jestem to się częstuje ale w sobotę patrzę a sikoreczka myk na jabłuszko i dalej dziobać jak mały dzięcioł, no i tu moje zdziwienie bo nigdzie nie spotkałam informacji żeby sikorki owoce jadły



Chyba sikorki są wszystkożerne gdy zaczyna brakować jedzenia


Powiesiłam jabłko na magnolii i kosica go skubie, inych ptaków przy nim jeszcze nie widziałam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 05:52, 11 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
April napisał(a)


A u mnie wiewióra



Ha, ha to moje dwie jeszcze nie zauważyły jabłka ale codziennie posilają się słonecznikiem z obu karmników


Dwa lata temu na moich oczach zerwała grzybka z grządki i wlazła z nim na gałąź sosny by tam go schrupać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 05:56, 11 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
inka74 napisał(a)
Widzę że bażancia rodzina na stałe już przychodzi. Mój klasycznie między 8 a 10 się melduje. Potem tylko nowe ślady na środku trawnika widzę. Raniuszki strasznie fajne. Nigdy nie widziałam na żywo.



Te bażanty od kilku lat mam na działce i latem i zimą, ale teraz widzę, że to dwa stada. Za płotem mam jeszcze sporo nieużytków to mają się gdzie schować

Raniuszki zobaczyłam dopiero teraz gdy mam czas stać i gapić się na ptaki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:00, 11 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
gdy słoneczko świeciło trzeba było korzystać




a gdy śnieg i wiatr...




____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 10:00, 11 lut 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41806
U mnie dzisiaj na żołędziu z orzeszkami siedziała taka gruba sikorka ze aż się przestraszyłam ze cos jej jest
Normalnie nadymka
Jak się ustawiła plecami do mnie to brzuch jej wystawał na boki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
JoannA 10:36, 11 lut 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Kasya napisał(a)
U mnie dzisiaj na żołędziu z orzeszkami siedziała taka gruba sikorka ze aż się przestraszyłam ze cos jej jest
Normalnie nadymka
Jak się ustawiła plecami do mnie to brzuch jej wystawał na boki

Też mam takie sikorki nadymki
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies