Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Agania 15:19, 07 lut 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gosiek33 napisał(a)
Jestem bardzo podekscytowana, że przyleciało stadko raniuszków. To takie bardzo płochliwe białe kuleczki. Tylko tyle udało mi się uwiecznić


Jakie one są cudne, chciałabym móc je kiedyś u siebie zobaczyć
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Anda 15:30, 07 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Sliczne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
pestka56 21:13, 07 lut 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
TAR

Też jestem ciekawa co te puchate kuleczki zajadają.

Dziś w opatuliłam winorośle szlachetne. Jednak się przestraszyłam, bo one dopiero po 4 latach od posadzenia owocują i u mnie było to ostatniego roku. Na nowe musiałabym znowu czekać 4 lata.
No, więc pozakładałam na nie pudła kartonowe i do środka wsypałam liście. Nie dużo, tylko żeby u dołu uszczelnić. Śmiesznie to wygląda, te pakunki
____________________
Kasia
Kasya 21:17, 07 lut 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41825
pestka56 napisał(a)
TAR

Też jestem ciekawa co te puchate kuleczki zajadają.

Dziś w opatuliłam winorośle szlachetne. Jednak się przestraszyłam, bo one dopiero po 4 latach od posadzenia owocują i u mnie było to ostatniego roku. Na nowe musiałabym znowu czekać 4 lata.
No, więc pozakładałam na nie pudła kartonowe i do środka wsypałam liście. Nie dużo, tylko żeby u dołu uszczelnić. Śmiesznie to wygląda, te pakunki

O masz...a ja wcale nie przykryłam, zapomniałam....
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 18:16, 08 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Śnieg sypie i sypie...

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
wunia 20:49, 08 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2018
Posty: 77
A wiecie kto u mnie zjada jabłka sikorki
antracyt 21:02, 08 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11586
Pięknie te "Twoje" bażanty, prawie słyszę jak wykrzykuje kogut
U mnie też sypie bez przerwy i kilka razy dziennie muszę karmnik napełniać. Towarzystwo głodne i nieostrożne zaczyna się robić. Dzisiaj po raz pierwszy byłam świadkiem polowania srokosza na sikorki.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
TAR 21:19, 08 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
antracyt napisał(a)
Pięknie te "Twoje" bażanty, prawie słyszę jak wykrzykuje kogut
U mnie też sypie bez przerwy i kilka razy dziennie muszę karmnik napełniać. Towarzystwo głodne i nieostrożne zaczyna się robić. Dzisiaj po raz pierwszy byłam świadkiem polowania srokosza na sikorki.


srokosz to chyba cos rodzinnego z gąsiorkiem? u nas latal latem taki jeden i szukal celu. ale o sikorkach tez czytalam artykul, ze potrafia byc krwiozercze

sikorki


zaczyna sie chyba ptakom ciezko robic, bo u mnie przy samym oknie na jalowcu przed karmnikiem wyczekiwal dzis myszołow zazwyczaj siedzacy gdzies na wierzchołkach sosen.
ptactwu sypiemy teraz 3 razy na dzien, wyzarte w karmnikach co do okruszka. miseczki z ziarnem zatopionym w smalczyku ciesza sie ogromna popuarnoscia. chyba dla tych drapieznych powiesze jakas kielbaske tluszczowa na drzewie, co by na maluchy nie polowały

przenieslismy tez w domku smieciowym gniazdko rudzika, bo kot probowal go upolowac, juz jest spokoj i rudzik bezpieczny przeniosl sie.

a myszolowy moga tez wyczekiwac na nornice i inne gryzonie, ktore nieopatrznie wychodza po ziarenka spadle z karmnika, krety tez kopia wiec jakby taki myszolow ktoregos upolowal nie obraze sie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 21:20, 08 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
wunia napisał(a)
A wiecie kto u mnie zjada jabłka sikorki
ty sie lepiej przyznaj czyn nasaczyłas te jablka
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 21:25, 08 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
Gosiu piekne kury i kogutki u nas dzis lisek chodzil wokol ogrodzenia, wczoraj przy bramie wjazdowej sarna zagladala pewnie pozywienia szukaly. ciezko zwierzakom, sniegu mnostwo i juz dlugo lezy a codziennie dopaduje, do tego zimno. ale nie wpuszcze dzikuskow, bo ani dla nich to niedobre ani dla mojego ogrodu. mam nadzieje, ze jeze w domkach za ogrodzeniem spia bezpiecznie. jak ostatnio podpatrzylam to wejscie zasypane od srodka liscmi, na stoweczke zajete.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies