Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gruszka_na_w... 14:53, 15 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
U mnie tylko jedna zięba i jeden kwiczoł. Szczygłów nie było. Od groma jest dzwońców, kosów, sikor bogatek i kilka modrych. Apetyt maja niesamowity.
Ślicznie zimowa pora wygląda Twój ogród. Bardzo fajnie prezentują się wyspowe rabaty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 06:32, 16 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)
chyba musze jeden aparat trzymac w sypialni pod reka

ciekawe czy i do mnie szczygly przyleca, w u. roku ani jednego. ale 2 sezony temu w zimna zime przylecialy. w tym roku mam tez bardzo niewiele dzwoncow az zal, co sie z nimi stalo, pojedyncze egemplarze. za to na spacerku przydybalam schodzacego z drzewa kowalika u nas sloneczko, snieg z dachu sie topi wiec czesc ptakow kąpiele sobie urzadza w rynnach i picie jest rejwach jak na basenie


Przydybałam sierpówki jak śnieg piły
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:33, 16 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
pestka56 napisał(a)
Zastanawiające są te migracje ptasie. Raz są jedne ptaki, raz inne. U mnie jednego roku nagle calkowicie zniknęły kopciuszki. Zeszłej wiosny znów przyleciały.
Teraz z nowości są grubodzioby i rudzik/ki. Kowalik, który zawsze tylko latem się pojawiał, teraz okupuje słonecznikowy wiszący karmnik.



Masz rację, podobne obserwacje mam, wczoraj w końcu dzwońca zobaczyłam - pierwszy raz w tym roku... chyba
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:34, 16 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Alija napisał(a)
Piękne zdjęcia ptaków, wiewiórka sympatyczna, czyżby zgłodniała i przyszła podjadać ptakom?



Zdecydowanie tak, jest codziennie i ptaki ustawiają się w kolejce do karmnika. Nawet sójki i dzięcioł nie są w stanie jej odgonić
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:35, 16 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
antracyt napisał(a)

Rzeczywiście, dzisiaj już w gromadzie


Bo to był zwiadowca
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:09, 16 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U mnie tylko jedna zięba i jeden kwiczoł. Szczygłów nie było. Od groma jest dzwońców, kosów, sikor bogatek i kilka modrych. Apetyt maja niesamowity.
Ślicznie zimowa pora wygląda Twój ogród. Bardzo fajnie prezentują się wyspowe rabaty.


Widzę pojedyncze ptaki jak mam czas stać i podglądać gości w karmniku albo w ogrodzie. Ostatnio zobaczyłam ponownie samiczkę gila jak zjadała ostatnie nasiona z pęcherznicy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:13, 16 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
dla uwiecznienia tej rzadkiego gościa




sikorki jedzą jabłka jak akurat kwiczoł odpuścił





____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Alija 18:50, 16 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8699
Piękni goście. Też bardzo lubię ptaszki i dokarmiam zimą. Dziś pierwszy raz zobaczyłam u mnie gila, niestety nie zdążyłam zrobić zdjęcia. Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
pestka56 12:51, 17 lut 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
A ten puchaty z szarym łebkiem na świerku to kto?

Szczygły bym ci ukradła U mnie ich nie ma. A gile raz były późną jesienią kilka lat temu. Obsiadły stadem wierzbę białą. Cały szczyt wyglądał jak w małych czerwonych jabłuszkach. Potem już nigdy gila w mojej okolicy nie spotkałam
____________________
Kasia
Gosiek33 13:26, 17 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Alija napisał(a)
Piękni goście. Też bardzo lubię ptaszki i dokarmiam zimą. Dziś pierwszy raz zobaczyłam u mnie gila, niestety nie zdążyłam zrobić zdjęcia. Pozdrawiam!


przyleci następny
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies