Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 19:13, 01 paź 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Alicja169 napisał(a)
Kontrolę nosów mamy? U mnie najbardziej pachnie pluskwica (cimicifuga). Niektorzy mówią, że to brzydki zapach, a ja uważam że bardzo przyjemny. Jak postawiłam w wazonie 3 gałązki to pachniało w całym mieszkaniu:0
Gosiu pozdrawiam, dawno u Ciebie nie byłam, ale podglądałam od czasu do czasu


Pluskwica w zależności od odmiany pachnie...lub nie. Wypróbowałam, że niektóre rośliny zdecydowanie ładniej pachną z daleka niż wąchane nos w kwiat
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 19:15, 01 paź 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gosiek33 napisał(a)



To dobrze, będziesz zaraz swojego wąchać


Poszłam wąchać. Nie pachnie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 19:21, 01 paź 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)


swoj czuje od polowy ogrodu, czasem od tarasu i nos mnie prowadzi do centrum zapachu. ale ja mam nadwęch, co czasem bardzo mocno mi utrudnia funkcjonowanie. ale piekne zapachy to muzyka dla mojego noska

ja mam dwa grujeczniki jeden wybarwia sie teraz na czerwono a drugi wciaz zielony, zobaczymy jaki ostatecznie bedzie mial kolor. dwa zwykle bezodminowe staly obok siebie w szkolce. nie wiem czemu tak sie roznie wybarwiaja.


Może też mam nadwęch? Nie toleruję zapachu kwitnących berberysów i bukszpanów. Tych pierwszych szkoda było mi oddawać w dobre ręce, te drugie bez smutku też oddałam. Pamiętam, że Ciebie zapach forsycji dusi

Nie wiem czy któryś hodowca wie czemu te bezodmianowe tak różnie się wybarwiają, zupełna loteria. Niedawno kupiłam drugiego, kilka razy solidnie podmarzł ale pięknie się potem zregenerował. Na razie jest zielony z kilkoma czerwieniejącymi listkami... czas pokaże
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 19:23, 01 paź 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
antracyt napisał(a)
Coś z tymi osobniczymi właściwościami nosów musi być na rzeczy. Ja też grujecznik już z tarasu czuję, a mężaty dopiero jak nos do liści przyłoży i to nie zawsze Inne zapachy wyczuwa całkiem dobrze.



Może jeszcze nie poczuł tego zapachu naprawdę i tylko udaje by sprawić Ci przyjemność? Pachną tylko uschnięte liście - jak wącha zielone i czuje to ściemnia
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 19:25, 01 paź 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mrokasia napisał(a)


Poszłam wąchać. Nie pachnie .



To zależy od pogody, poczekaj jak zaczną liście usychać i zwiększy się wilgotność - rano z poranną rosą albo po deszczu. Mój nie codziennie pachnie, nie załamuj się
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Roocika 19:28, 01 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
A na mnie zawsze wszyscy patrzą jak na wariatkę jak mówię, że bukszpany i berberysy brzydko pachną. Czyli jednak nie wymyślam, niektórzy czują to co ja
Muszę jutro obwąchać grujeczniki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
TAR 19:41, 01 paź 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
Gosiu dusza mnie olejki eteryczne z wycinanej perovskiej. forsycja pachnie ladnie, słodko. Nie lubie tez zapachu bukszpanu i pędów kaliny. Berberysow nie mam to nie wiem jak pachna, jest skreslony z powodu igiel. Smrodliwe dla mojego nosa są tez kwiaty pecherznic dlatego nie dopuszczam do ich kwitnienia

W ogrodzie bardzo lubie zapach konwalii, lilakow, ściólki leśnej zza plota, hiacyntow i mokrej ziemi po letnim deszczu
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasia_CS 20:24, 01 paź 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gosiek33 napisał(a)


Normalnie powinnam tę trawkę posadzić dla wycisków moich
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasya 09:12, 02 paź 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
Złapałaś wczoraj słońce
Sumak jednak ładny jest… może tez posadzę sobie… za płotem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 13:18, 02 paź 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Kasia_CS napisał(a)

Normalnie powinnam tę trawkę posadzić dla wycisków moich



Kasiu służę siewkami i kłosami. Nie musi rosnąć u Ciebie byś pozyskała kwiatostany obiedki

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies