Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 11:12, 29 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
większość tego zielonego z tyłu to tło z samosiewek za płotem
Zabiera od miesiąca prawie całe słońce. Ta skrajna rabata z prawej strony cierpi na tym najbardziej






____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:18, 29 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Roocika 11:28, 29 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kupiłam w tym roku 3 sadzonki tego czekoladowego sadźca i on chyba taki mało żywotny...
Teraz taki ciężki czas, słońce już niżej więc liściaste dają dużo cienia. Ja się wściekam też na drzewa od wschodu, bo tam mi wielkie brzozy za płotem urosły. Tyle dobrze, że zimą zrzucą liście. Rozumiem co czujesz. Nie mamy wpływu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
TAR 13:14, 29 wrz 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
u mnie tez sadziec czekoladowy nie przetrwal, reszta calkiem ladnie.

Gosia ale zarosłas, jak stary agrest
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 13:24, 29 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
U mnie sadziec czekoladowy nie przetrwał. Za to bosko wygląda zwyczajny i Phantom. Ten drugi pięknie pachnie. I wczoraj pluskwicę u Kasi_Cs wąchałam. Co za obłędny zapach. Że też ona u mnie nie chce rosnąć
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 13:38, 29 wrz 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
inka74 napisał(a)
U mnie sadziec czekoladowy nie przetrwał. Za to bosko wygląda zwyczajny i Phantom. Ten drugi pięknie pachnie. I wczoraj pluskwicę u Kasi_Cs wąchałam. Co za obłędny zapach. Że też ona u mnie nie chce rosnąć


u mnie pluskwica rosnie ale nie kwitnie juz 3 sezon. nie wiem czemu, bo ma idealne warunki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 16:57, 29 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Roocika napisał(a)
Kupiłam w tym roku 3 sadzonki tego czekoladowego sadźca i on chyba taki mało żywotny...
Teraz taki ciężki czas, słońce już niżej więc liściaste dają dużo cienia. Ja się wściekam też na drzewa od wschodu, bo tam mi wielkie brzozy za płotem urosły. Tyle dobrze, że zimą zrzucą liście. Rozumiem co czujesz. Nie mamy wpływu



Przetrwał czekoladowy, tyle, że niski jest i teraz zaczyna zielenieć co zabiera mu część uroku. Liczę, że jeszcze w październiku będzie oczy cieszył.

Z tym cieniem to jest tak, że gdybym nasadzenia do cienistego miejsca robiła to byłoby ok. Na dodatek do listy narzekań sama nasadzeniami na innej rabacie zacieniłam miejsca jeżówkom i część ledwo zipie.
Przesadzanie to wieczna robota ogrodniczenia
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:59, 29 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)
u mnie tez sadziec czekoladowy nie przetrwal, reszta calkiem ladnie.

Gosia ale zarosłas, jak stary agrest


Jak stary agrest - dobre

Sadziec przetrwał, tyle, że na nowym miejscu nie rośnie wysoko. Za to nadal zachwycam się błękitnym. Im więcej go dziewczyny poodkopywały tym mu lepiej pod brzozą
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 17:12, 29 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
inka74 napisał(a)
U mnie sadziec czekoladowy nie przetrwał. Za to bosko wygląda zwyczajny i Phantom. Ten drugi pięknie pachnie. I wczoraj pluskwicę u Kasi_Cs wąchałam. Co za obłędny zapach. Że też ona u mnie nie chce rosnąć



Nie znam Phantoma, czy niższy jest od Baby Joe? Pachną chyba wszystkie różowe sadźce?



Pluskwice i u mnie padły a faktycznie cudny zapach wydają, mam tylko cimicifugę Dahurską a ta nie pachnie



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 17:14, 29 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)


u mnie pluskwica rosnie ale nie kwitnie juz 3 sezon. nie wiem czemu, bo ma idealne warunki



Też tak miałam, potem zaczęły kwitnąć i pięknie pachnieć zanim jakaś zaraza ich nie wykończyła. Ponoć potrzebują kilku lat by się odobrazić. Co prawda Kasi świecznica temu przeczy, skoro Inka ją wąchała. To sadzonka od sąsiadki niedawno sadzona
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies