Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 11:33, 13 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)
U nas komarow jeszcze nie ma. Ale z osami i szerszeniami mam to samo- zakladaja gniazda w szopie, w budkach legowych dla ptakow, na tarasie. Pilnuje, by w pore przegonic.Zostawilam tylko w jednej budce, bo to daleko od tarasu.



U Ciebie to chyba azyl mają
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:37, 13 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dziś w końcu zobaczyłam - rano pani kosowa poiła się w oczku, tak nieśmiało z brzeżku przycupnęła. A niedawno sroka zażywała pełnej kąpieli - pluskała się cała, potem dziobem czyściła wszystkie piórka... nawet z ogona, w końcu każda sroczka swój ogonek chwali
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 11:45, 13 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Gosiek33 napisał(a)
Dziś w końcu zobaczyłam - rano pani kosowa poiła się w oczku, tak nieśmiało z brzeżku przycupnęła. A niedawno sroka zażywała pełnej kąpieli - pluskała się cała, potem dziobem czyściła wszystkie piórka... nawet z ogona, w końcu każda sroczka swój ogonek chwali


cieszy co nie?

sasiadka wyprowadzila sie w marcu napisze jej eska z pytaniem. ale to była chyba cos w sprayu odstraszajacego
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 11:46, 13 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Oj bardzo cieszy

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 11:50, 13 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Gosiek33 napisał(a)
Oj bardzo cieszy



ja wczoraj wgapiałam sie w zabawy podlotow (dlatego taka pogryziona) sa coraz odwazniejsze, zaczeły rezydowac po krzakach i na trawie. oczko im bardzo przypasowało, pluskały sie na tych płaskich kamieniach na pierwszym tarasie oczka.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
pestka56 16:37, 13 cze 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
mirkaka napisał(a)


U mnie to samo, tylko na brzozach siedzą które mam zaatakowane trociniarką czerwicą.
Nie mam już siły z nią walczyć, ryje korzenie pod korą i sok wycieka, zwabiając szerszenie.


Współczuję. Walczyłam Dursbanem z tą zarazą, bo tylko to to bierze.
____________________
Kasia
anka_ 17:24, 13 cze 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
Dziś w końcu zobaczyłam - rano pani kosowa poiła się w oczku, tak nieśmiało z brzeżku przycupnęła. A niedawno sroka zażywała pełnej kąpieli - pluskała się cała....
To się dopiero zacznie spektakl, inne pójdą ich śladem. Niby takie nic, a jak cieszy.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 18:31, 13 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)


ja wczoraj wgapiałam sie w zabawy podlotow (dlatego taka pogryziona) sa coraz odwazniejsze, zaczeły rezydowac po krzakach i na trawie. oczko im bardzo przypasowało, pluskały sie na tych płaskich kamieniach na pierwszym tarasie oczka.



mam nadzieję że takie pluski też zobaczę, i nie będą uciekać na mój widok
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 18:35, 13 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
pestka56 napisał(a)


Współczuję. Walczyłam Dursbanem z tą zarazą, bo tylko to to bierze.



Dziś pan w ogrodniczym wymyślił by szmatę, którą pień okręcę podlewać wyciągiem z wrotycza. Może i trocinarka by się poddała.
Kiedyś miałam trociniarkę w zdrewniałej gałęzi pęcherznicy. Zobaczyłam w porę, wycięłam, spaliłm i więcej się nie pokazała
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 18:35, 13 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
anka_ napisał(a)
To się dopiero zacznie spektakl, inne pójdą ich śladem. Niby takie nic, a jak cieszy.


Mam nadzieję Aniu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies